Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jó a táp, vagy mi lehet a...

Nem jó a táp, vagy mi lehet a baj? Esetleg komoly? 4 napos baba sokat sír.

Figyelt kérdés
Ma 4 napos a kisbabám, császárral szültem, második napja van velem a szobán. Csak akkor nem sír ha szopiztatom vagy alszik. Se pelenkázni se semmit nem tudok normálisan, mert nyűgös, kapállódzik. Tejem még csak most kezd jönni, tápot kap a nővérektől. Nem fogadja el a cumit sem, 2 fajtát próbált a nővérke. Elveszi és vagy kiköpi, vagy nem tudja a szájába tartani. 1,5-2 órát tud aludni de fel fel szenderül, vagy sírós arcot vág néha. Szopizás közben is el el alszik, elpihen. A nővérke azt mondta, lehet a táp nehéz neki. Szerintetek mi lehet a baj? Mit csináljak? Többször vissza is bukja a tápot ma.

2020. szept. 7. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
14 napon belül kötelesek visszavenni, ha nem vagy megelégedve vele. Amúgy meg honnan a búbűnatból tudnánk tökismeretlenül megállapítani, hogy mi baja van? Ott vannak melletted a szakemberek, rájuk hallgass!
2020. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
4 napja van gyereked és már nem tudod mit tegyél?
2020. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Sokat legyen cicin. Neki jó a közelséged, neked meg beindul a tejed rendesen és nem kell táp.
2020. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Nyugodj meg, nagy valószínűséggel minden rendben van. Szoknia kell még a babának a kinti világot. Ha szoptatni szeretnél, mostantól ne adj neki tápszert. Kuckózz be vele és szoptasd. Az első 2 hónap lényegében egyetlen maratoni szoptatás, amit néha megszakítasz, mert te is eszel, Wc-zel, tisztálkodsz. Ez újszülött ilyen. Vagy mellen van vagy sír.
2020. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Légyszi, írd már ki, hogy tápszer. Nem csirkéd van, hanem kisbabád. 3 gyereket szültem, a harmadikkal sokáig is voltam kórházban. Leginkább akkor sírtak a legtöbbet a babák, amikor éhesek voltak. Tedd minél többet mellre, mostmár valószínű, hogy beindul a tejed. Az egyik gyerekemnél a 3. Nap indult meg a tejem. A második napon sírt keservesen, nem aludt szinte semmit. Szívta a cicit, de éreztem, hogy még nincs benne semmi. Mentem a csecsemősökhöz, kaptam pohárba anyatejet. Megitta, reggelig aludt utána. Viszont ehez is kell rutin, tapasztalat. Ez a 2. Babám volt. Tudom -néhez most elhinni, de lesz ez még jobb is. Jó babázást!

Ja még valami. Lehet nem kéne tápszert adni 4 napos babának (ha egyébként szeretnéd szoptatni) igen, attól is fájhat a hasa.

2020. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Tápszer, nem táp. Azt a csirkék kapják.
2020. szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy alvás közben megebred és/vagy sírós arcot vág, teljesen normális. A babáknak vannak mikroebredesei. Az a jó, ha ekkor nem ébred meg teljesen, hanem vissza tud aludni. Tedd sokat mellre, ha szoptatni szeretnéd és elhagyni a tápszert. Nagyon nehéz ám átállni a kinti világra nekik. Gondolj bele, meg kell tanulnia emészteni. Ezt eddig nem kellett neki. És bizony azért a tápszer valóban nehezebben emészthető az anyatejnél. Az en kisfiam pl csak a csökkentett laktoztartalmút tudta meginni 4 hónapos koráig.
2020. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
4 azért ez pont akkora hülyeség, mint hogy az annak nem alszanak. Nem minden újszülöttet kell nőn-stop mellen tartani két hónapig. Ne vedd már el a kérdező meg a leendő anyák életkedvét legyszi. Van ilyen is, de ekkor sem kötelező ezt az utat választani...
2020. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
#8 akinek 2 hónap nehézség miatt elmegy az életkedve, annak nem is volt. :)
2020. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
9 hát ez nagyon nincs így. Pont az ilyen elvárások meg riogatasok miatt stresszel rá egy csomó anyuka. És két hónap rohadt hosszú idő és nem is normális egy újszülöttnél, ha ennyi ideig csak szoptatni kell és te csak eszel meg tisztálkodsz. Lehet, hogy nálatok így volt meg sok másnál is, de nem ez a normális és nem is az átlag.
2020. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!