Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól szabad a...

Mennyi idős kortól szabad a babát hordozóban kocsiban szállítani?

Figyelt kérdés

Nagy problémánk hogy 2 órányi autóútra lakunk szüleimtől, de szeretném ha gyakran láthatnák a picit, és ők sajnos nehezen tudnak csak jönni. A babakocsimnak levehető merevfalú mózes a teteje, de nemhiszem hogy szabályos volna kocsiba csatolni. A hordozókba viszont állítólag az egészen piciket nem szabad beletenni, főleg gondolom nem 2 órára... Majd csak áprilisban születik, de jó lenne addigra megoldást találni.

22. hetes kismami


2008. nov. 27. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A korházból is hordozóban hozzuk haza a babát tehát egyből lehet használni. Mi 3 hetesen mentünk először 1 órás utra végig aludta. Szerintem nyugodtan lehet használni autóban hisz erre van kitalálva.
2008. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kórházból is csak hordózóba engedik hazavinni. Nyugodtan induljatok el, ki fogja bírni. Figyeld med, hogy végig fogja aludni az utat!

direkt nekik van kitalálva a hordozó! Az én fiam imádott benne aludni. Napközbe én abba raktam bele és vittem magammal a lakásban.

2008. nov. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

KÖTELEZŐ a hordozó! Anélkül nem szállíthatsz gyereket autóban! 0 éves kortól való hordozót kell venni, nekünk 0-13 kg-ig van. Meg van egy 9-18 kg-osunk. De lehet kapni 0-36 kg közöttit is. A két óra pedig meg sem fog kottyanni neki. Max, ha nagyon félted, az első 2-3 hétben nem mentek. Kedved sem igazán lesz, a szüleid meg túl fogják élni, h nem látják pár hétig az unokát! :)

Ja, és a mózes sajnos nem szabályos!

Nekem sem tetszett a baba tartása a hordozóban, amikor a kórházból jöttünk haza, de ez van. Okos emberek találták ki, tehát biztos jó úgy, ahogy van. Na és persze vhogy csak haza kellett jönnünk! 3/4 óra volt az út.

Szóval ne aggódj, meg fogod tudni látogatni a szüleidet, ha vesztek egy jó, praktikus hordozót.

2008. nov. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A hordozó ujszülött kortól ajánlott, mi másfél hetesen vittük először 1 órás autóutra, semmi baja nem lesz a babának, én tettem egy párnát az aljába, mert annyira belecsuszott szegénykém, most két hónapos, ésa párna még mindig benne van, jobban kiemeli a fenekét, igy nem süpped bele.

2008. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha hordozóba nem szabadna,akkor mibe???Ezt nekik fejlesztették ki.A legbiztonságosabb számukra.Nyugodtan tedd bele,és menjetek a szüleidhez!2 gyerekes anyuka
2008. nov. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!