Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor, ha nem engedem...

Mi van akkor, ha nem engedem be a védőnőt az első hat hétben, kivéve, amikor hazaertünk és kijön a háziorvossal?

Figyelt kérdés

Új védőnő van egy éve és egyszerűen komolyan elviselhetetlen, most szültem, de egyszerűen a sírás kerülget, hogy ha hazamegyünk, engedjem be minden héten.

Mi van, ha nem engedem be?

Komolyan kikészít.


2020. szept. 10. 23:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Az új gyermekvédelmi törvény szerint nem lehet visszautasítani a védőnő látogatásait, eddig erre lehetőség volt, most viszont azonnal jeleznie KELL a GYERMEKVÉDELEMNEK, ha ez előfordul! Amikor a baba megszületik, akkor a kórház a kiskönyv adatai alapján szól a védőnőnek, aki a hazaérkezés után 72 órán belül KÖTELES megnézni az anyát és a babát! Az első 6 hétben hetente, utána pedig a baba egyéves koráig havonta köteles a védőnő látogatni a gyermeket.
2020. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Derjaderja ***** válasza:
44%
Hivatkozz a covidra az most bejöhet
2020. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

És ha ram küldi a gyamugyet vagy valamit, akkor mi van egyebkent, mit csinalnak?

Annyira utalom, az elso babaval is annyi tejem volt, hogy joforman nem aludtam ejszaka semmit, mert vagy szoptatattam vagy fejtem, nappal is allandoan uvoltott, mert hasfajos volt, hogy kb. 10 perces alvasokbol allt a napom, marmint sokszor egy ora alatt aludtam napkozben 1-2* 10percet, ebbol allt a nap.

Semmi kedvem puccba vagni se magam, se a lakast, csak mert jön, de csomoszor beul 2 orara es ontja a hulyeseget.

Ha beengedem, elkuldhetem tiz perc utan? Vagy meddig vagyok koteles hallgatni a hulyesegeit?

Siman felcsonget akkor is, ha epp aludnek.


27. hettol nyitva voltam, itthon voltam, de nagyon sokat fekudtem, pihentem, a nagyobb lanyunk itthon volt, nyilvan csibalta a kupit, a ferjem pakolaszott este, ha hazaert.

De ezerszer a fejemhez vagta, hogy milyen disznool van.

2020. szept. 10. 23:19
 4/25 A kérdező kommentje:
Marmint a vedono mondta a disznoolat, nem a ferjem.
2020. szept. 10. 23:20
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
Hát tessék kitakarítani és elpakolni! Semeddigsetart!
2020. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Vagy szülés utan, amikor mar engem ugye nem "gondoz", fogadhatja a férjem is?

En tényleg nem tudom elviselni. :'(

2020. szept. 10. 23:22
 7/25 A kérdező kommentje:

Igen, biztos belefer a gyermekagyas idoszakba tejcsarda letemre a szoptatas, fejes, fozes, nagyobbal foglalkozas melle, hogy puccba vagjak mindent. :D

Sajnos nem vagyok szuperanyu.

2020. szept. 10. 23:23
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

Nem hozzád megy, hanem a babához. Ha annyira nem bírod elviselni, hogy megér neked egy megalázó gyámhatósági ellenőrzést is, hát lelked rajta.

Rajtad kívül többmillióan meg tudják oldani a dolgokat. Mondjuk akár még a férjurad is besegíthetne kicsit a rendrakásba. Esetleg remek alkalom elkezdeni rendre szoktatni a nagyobbik gyereket: kvázi pakoljon el maga után, ha már nem játszik valamivel. Nem kell puccba vágni mindent, elég a "rendezett káosz".

2020. szept. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%
Februárban szültem,nálunk egyszer jött ki a védőnő,mikor hazajöttünk,utána havonta mi mentünk. 7 hónapos a fiam,most van a negyedik védőnőnk,itt annyira cserélődnek. Viszont lecserélni nem tudod,de apuka szerintem ugyanúgy fogadhatja.
2020. szept. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Itt az előző kijott az elso ket hetben ketszer, utana mondta, hogy ha barmi gond van, szoljak es jon, aztan kb meg 2* volt kint az egy ev alatt, de o nem zavart, aranyos volt.

A mostani viszont már előre közölte, hogy sűrűbben fogunk találkozni, erre hiaba probaltam finoman kozolni vele, hogy megvagyok nelkule is, anyukam védőnő, a férjem orvos, én is eü-s vagyok, közölte, hogy az előírás az előírás.

2020. szept. 10. 23:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!