Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manapság az “cikinek” számít...

Manapság az “cikinek” számít ha nincs megkeresztelve egy baba?

Figyelt kérdés

A kisfiam most lesz 2 éves novemberben, és úgy alakult, főleg a dolgok anyagi vonzata miatt, hogy nem lett megkeresztelve. Plusz ateista vagyok, tehát tőlem nem is hall Istenről. Manapság is ciki, ha valaki “pogány”?

Még mielőtt megkérdezitek:

1. Igen, megkereszteltek anno.

2. Egyedülálló anya vagyok, az apukával nem tartjuk a kapcsolatot.

3. Ha később a gyerekem úgy dönt hívő lesz el fogom fogadni.



2020. szept. 24. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Dehohy ciki. Ez a normális
2020. szept. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Az én szememben sokkal cikibb a sok álszent, aki nagy könnyezve húzza az uszályt az esküvőn a templomban meg viszi a gyerekét locsolgatni, közben meg fingja nincs arról, hogy a Bibliát eszik-e vagy isszák. Magam is ateista vagyok, nem is megyünk bohóckodni sehogyan sem a templomba.
2020. szept. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem ciki.

Az a ciki, ha valaki nem is hívő, de őrülten rohangál cuki ruciért és nagy tirádát csap a rokonok nyomására és belekényszeríti a gyerekét olyanba, amibe még fogalma sincs, nem hagyva utat a saját hitének. Fizetnek a papnak, a rokonoktól lesik a sok lóvét, zabálnak egyet. A gyerek meg felnő úgy, hogy ráaggatták miben kell hinnie.

Az én gyerekem nincs megkeresztelve, veszekednem kellett a rokonokkal hogy eljusson a tudatukig, hogy a gyerekem majd felnőve választhat vallást amilyet akar.

2020. szept. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem ciki. Majd ő választ vallást, ha akar.
2020. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem ciki, sokan hagyomány miatt keresztelik csak meg a gyereket. Egyik ismerősünk megvárják a 6-7 évet a gyereknél, mert akkor lesz emléke róla....szóval nem kötelező ezt kiskorában elvégezni. Ha meg rácsodálkoznak az kb 2-3 percig tart, utána a kutyát nem érdekli, már elnézést.


Ami nekem röhej, amikor nagyobb gyerekek gyorsan elmennek egy évet hittanra, hogy meg legyen az elsőáldozás és majd a bérmálás, csak, hogy lehessen templomi esküvője. Ez igaz a felnőtt, gyorstalpalóra is.


Ha te nem zárkózol el a vallástól, akkor nincs semmi gond.

2020. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Én sem lettem megkeresztelve baba koromban. Általánosban hittanon derült ki, mert katolikus elsőáldozásra készültem. Ekkor gyorsan meg lettem keresztelve egy katolikus pap által. Ebben csak az a vicces, hogy amúgy protestáns vagyok, szóval ennyire számít...

Lényeg még nem késő, bármikor megkeresztelik.

2020. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Cikinek nem ciki, de engem pl 2 éves korára elkezdett zavarni, pedig nem vagyok egy nagy vallásos, augusztus végén volt a keresztelő. Nem mások miatt, senki se kérdezi megvan e, tulajdonképpen engem kezdett el zavarni.
2020. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Mivel a tudományokban hiszek, nem is fogom megkeresztelni a gyerekem. Névlegesen kaphat tőlem egy keresztszülőt, ha az apjának ez jól esik, de biztos hogy nem fogom pedofil, álszent papok elé vinni, hogy meglocsolják csapvizzel.


Egyébként ha precízek akarunk lenni, te sem vagy pogány, mivel a pogányság általában a többistenhitet foglalta magába, illetőleg mindent, ami "nem keresztény vallás", és pejoratív jelzőként funkcionált, de ha ateista vagy, akkor tagadod isten létezését, akár egy akár sok istenről van szó. :) A kettő nem ugyanaz.


Úgyhogy ha engem kérdezel, semmit nem veszít, én se fogom megkereszteltetni.

2020. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem meg pont az a ciki, ha valaki megkeresztel egy csecsemőt vagy kisgyereket, mintegy ráerőltetve ezt a dolgot. Pláne, ha a család amúgy nem is vallásos.


Egyre ritkább amúgy a keresztelés, nálunk sincsenek a családban megkeresztelve a gyerekek, nem lesz a minék sem. Minek? Nem járunk templomba, nem vagyunk keresztények (ateisták sem), akkor meg miért lenne fontos az a kanál víz a gyerek fejére?

2020. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a pogány és az ateista nem szinonimák....

Másodsorban minek is akarnád megkeresztelni, ha magad sem hiszel Istenben? Van ennek értelme?

Végül pedig ez komolyan ciki-nem ciki kérdés? MI ez, általános iskola? Mindenki tegyen a saját hite, világnézete, véleménye szerint.

2020. szept. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!