Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manapság az “cikinek” számít...

Manapság az “cikinek” számít ha nincs megkeresztelve egy baba?

Figyelt kérdés

A kisfiam most lesz 2 éves novemberben, és úgy alakult, főleg a dolgok anyagi vonzata miatt, hogy nem lett megkeresztelve. Plusz ateista vagyok, tehát tőlem nem is hall Istenről. Manapság is ciki, ha valaki “pogány”?

Még mielőtt megkérdezitek:

1. Igen, megkereszteltek anno.

2. Egyedülálló anya vagyok, az apukával nem tartjuk a kapcsolatot.

3. Ha később a gyerekem úgy dönt hívő lesz el fogom fogadni.



2020. szept. 24. 13:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
Ismerős csak azért akarja megkeresztelni a fiát, mert a barátnőjének milyen jól esne, ha hivatalosan is keresztanya lehetne.
2020. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A divat keresztelés számít cikinek. Aki nem vallásos, annak nem értem miért nem jó a névadó.
2020. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ma már inkább én érzem magam ufónak, hogy ha lesz gyerekem, akkor megkereszteltetem és úgy is nevelem... Ismerőseim közül kb. 10-ből 8-an nem kereszteltették meg a gyereküket.

"Plusz ateista vagyok, tehát tőlem nem is hall Istenről."

Normális esetben ki sem szolgáltatják ilyenkor a keresztség szentségét, mert a szülő tesz a keresztelőn hitvallást a gyerek nevében és ígéri, hogy keresztény hitben neveli. Ezek mind részei a keresztségnek.

2020. szept. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek sincsenek. Mi a férjemmel meg vagyunk keresztelve, de nem hiszünk istenben, az egész vallásosdi nagyon távol áll tőlünk, én azt éreztem volna gáznak, ha odamegyünk a csinnadratta miatt bohóckodni. Volt a családban, akinek nem tetszett, de ez a mi döntésünk, kénytelenek voltak elfogadni. Amúgy tőlem még soha senki nem kérdezte meg direktbe, hogy meg vannak-e keresztelve a gyerekeim, nem is értem, hogy lenne ez ciki, vagy hogy merül fel egyáltalán.
2020. szept. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

#8

Ugyanezt írtam volna én is!😁✌️

2020. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kellemesen csalódtam bennetek édes válaszolók, azt hittem meg fog mindenki kövezni! 😀

Amúgy nem tudom manapság mennyire divat, sok helyen megcsinálják már csak hagyományból is, ezért is éreztem kicsit kínosnak, hogy a fiam ebből “kimaradt”.

Ami a vallási részét illeti (eskü, stb), arra nyilván gond nélkül igent tudnék mondani, hogy egy olyan Isten nevében esküdjek meg rá aki úgyse létezik.

És igen, tudom, hogy a pogány maga egy másik vallás, de sokan ezt a jelzőt aggatják rá a kereszteletlen emberekre.

Puszi, ment mindenkinek a zöld! 😊

2020. szept. 24. 23:57
 17/17 A kérdező kommentje:
Mármint, nem nevében, előtt, bocsánat, este van! 😄
2020. szept. 24. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!