Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekes/elfoglalt stb...

Többgyerekes/elfoglalt stb anyukák. Hogy oldjátok meg, hogy ne kelljen sírni hagyni a babát?

Figyelt kérdés

3 évesem mellé megérkezett a pici, aki 7 hetes és sajnos nagyon sírós.

Kb 2 percet van el magában, aztán jön a keserves sírás.

Vannak helyzetek mikor nem tudom felkapni. Pl zuhanyoztatom a nagyot, mosom a haját. Vagy a reggeli készülődés, az egy katasztrófa. Készítem össze a kicsit oviba, készítem neki a kakaót, nekem is fel kell öltözni, stb. Ezt végigüvölti a kicsi. Rettenetesen érzem magam ilyenkor hogy nem tudom felvenni, megnyugtatni. Sajnos a kendőben hordozást nem nagyon kedveli, többször próbáltam. Kint elvan benne, bent nem. Más hogy oldja meg? Ez már sírni hagyásnak számít? Lehet negatív következménye a kicsi fejlődésére?


2020. szept. 30. 07:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Régen sem kapkodták fel a babákat azonnal, ha sírtak. Semmilyen negatív hatása nem lett. Csak ma divat ez a "ne hagyd sírni" dolog. Nyugodtan el lehet az ágyában egyedül is ellenni. Lehet, hogy már időbe telik, mikorra abbahagyja a sírást, mert hozzászoktattad, hogy azonnal felveszed.
2020. szept. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

Ha a kendőt nem nagyon szereti, érdemes megnézni az izomzatát (saját tapasztalat).

Egyébként a sírni hagyás nálam az, amikor "nevelési célzattal" csak azért se veszed fel "nehogy megszokja", pedig megtehetnéd. Akár még rá is csukod az ajtót, ott hagyod egyedül.

Ugyanakkor az ha ott vagy mellette, de épp foglalt a kezed a nagyobb miatt és úgy sír, nálam nem az.

Nálunk is 3 év korkülönbség van, voltak elkerülhetetlen esetek, de ahova tudtam, vittem magunkkal. Pl: olyan esetben ami tovább tart pár percnél (nagyobb wc-zett... stb.), vittem.

2020. szept. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Amit te csinálsz az nem magára hagyas. Nem azért csinálod hogy “megneveld” és legyen el nélküled is, hanem azért csinálod mert muszáj. Nincs 4 kezed. Vidd ahova csak tudod, de attól meg lesznek helyzetek amikor egyszerűen nem tudod felkapni az első perc sírás után. Ne érezd magad rosszul emiatt.
2020. szept. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem gyötörd ezzel magad! Még pár hét és el fog kezdeni nézelődni. Én is ebben a cipőben jártam. Éppen 9 hetesen megtalálta a hüvelykujját és elkezdte érdekelni a környezete. Egyik napról a másikra 10 percet el volt egyedül. Aranypercek ezek. Most 4 hónapos és már meg tudunk mellette ebédelni, vacsorázni simán.

Az eleje nehéz. Szerintem addig csak a túlélésre tudsz hajtani. Egyre könnyebb lesz, ügyesek vagytok!

2020. szept. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Adamo hintat probaltatok?
2020. szept. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Furcsa, ha a hordozást nem szereti. Jól kötöd fel? Rendben van az izomtónusa? Én ugyanebbe n a cipőben járok, kisfiam csak rajtam nyugodt nap közben, és sajnos az élet nem állt meg. Ha nem első baba, ugye az egésznapos együtt pihizés kizárt. Nekem a hordozás segített, csak abban nyugszik. Esetleg kérj segítséget hordozási tanácsadótól. Másik, ami nekem még jó, bár csak 10-20 percre, a pihenő szék. Ezt használom, ha zuhanyzok, fürdetem a nagyobbat vagy ha a sütőt használom, tésztát szűrök, forró vízzel bajlódok. A lényeg, hogy mindig ott legyen, ahol te, beszélj hozzá stb. Ez nem cserbenhagyás. Sajna más dolgod is van. Ezért nehéz 2. 3. gyereknek lenni. Pl. én 3. vagyok, kevés korkülönbség volt köztünk, iszonyatos szopizási igényem volt, de én cumit kaptam, mert anya nem tudott órákig szoptatni 2 kicsi mellett. Nálunk ugyanez, első babám alig sírt, evett-aludt, első perctől kiságyas. A második egy matrica, àllandó testközeliséget igényel.. Kitartást!
2020. szept. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Izomtónus zavar sajnos van, épp holnap kezdjük a Dévényt. Nagyobbat sokat hordoztam, ő imádta.

A naggyal sokkal könnyebb volt, mert csak ő volt, nem érdekelt ha épp szaladt a ház stb., most ugye nem állhat meg az élet.

Sokszor lelkiismeretfurdalásom van ha a pici sír, én pedig nem tudok rögtön menni.

Máskor azért érzem rosszul magam, hogy nem tudok a naggyal úgy foglalkozni mint azelőtt.

Fisher price elemes hintánk van. Szereti is, néha kibírja a zuhanyozást benne, máskor egy perc után sikítani kezd, épp hogy csak bevizezem a nagylány haját és már hallom is a nyöszörgést.

Túl sokat olvastam erről talán (hogy megszokja hogy nem számíthat rám stb) és megszakad a szívem, de ez van, túl kell lenni rajta valahogy.

2020. szept. 30. 11:13
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Hidd el kérdező. Amíg kábelt fektet az ember senki se kapkodja fel a gyereket akar sír, akar nem. Van az úgy, hogy várni kell.
2020. szept. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
Hát nekem a kendő volt életmentő ilyen korukban, szerintem megőrültem volna, ha nem tudunk hordozni. Ettől függetlenül néha sírt, ez ilyen, nem lehet kétfelé szakadni. Nyilván szarul érzi magát az ember tőle, de ez van sajnos.
2020. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Nekem csak egy 11 hónapos fiam van,aki kb 4-5 hónapos koráig állandóan üvöltött,de lilulásig. Olyan is volt,hogy elkékült és már levegőt sem vett. Azt mondták hasfájós és ennyi,bírjuk ki. Nagyon brutális időszak volt. 2 percet nem lehetett lerakni,rossz alvó hát szóval minden bajunk volt. Annyiszor gondolkodtam rajta,ha most lenne még egy gyerekem mit csinálnék? Én így is totál ki voltam borulva már. Minden tiszteletem a tiéd. Ne legyen lelkiismeret furdalásod mert ketté szakadni nem tudsz. Ez van,ezzel nem lehet mit kezdeni. Ha mosod a nagyobb haját vagy amit írsz a reggeli készülődés,ráadásul bejött ez a rossz idő,öltözködni stb. nem tudsz mást csinálni mint addig letenni és ha sír hát kibírja csak neked idegőrlő. Kitartást kívánok. Le a kalappal.😊
2020. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!