Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt egyes...

Miért mondják azt egyes anyukák, hogy kisbaba mellett fürödni, enni sincs idejük? Az oké, hogy elfoglaltak, de ez csak igénytelenség.

Figyelt kérdés

Mint pl ez a válaszoló itt gyiken: Emlékszem, hogy az első gyerekkel voltam otthon, kb. két hetes volt, 4-kor jött haza a férjem én meg zokogva fogadtam hálóingben, mosdatlanul, hogy még nem ettem rendesen csak belerágtam a kajába, mert a gyerek folyton üvöltött ha nem ringattam a popóját.

Na és ha az a gyerek sír addig az öt percig míg eszel valamit? Ez iszonyat nagy túlzás, az igénytelenség netovábbja.



2015. dec. 26. 22:46
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Ez ugyanolyan, mint amikor a munkahelyemen panaszkodnak, hogy rengeteg a munka, közben gyorsan meg lehetne csinálni, csak ők elbass*ák az időt kávézgatással meg beszélgetéssel. Az ilyen anyukákból lesznek azok akik később azért panaszkodnak mert nem tudnak lefogyni és már rájuk se néz a férjük, mert elfelejtették, hogy nők? Esélyes.
2015. dec. 26. 22:48
 2/43 anonim ***** válasza:
90%

szerintem nincs ebben semmi igénytelenség, ez egy olyan új szituba vágja a nőt, amit nem hogy rutinszerűen nem tud csinálni, de még tiszta fejjel sem. az első pár hát tényleg nagyon húzós :)

nekem nagyon kis súllyal született a gyerekem, ezért 3 óránként kellett keltenem. ez azt jelenti, hogy felkeltettem, cicire tettem, 1 órát szopizott az első 2 hétben, mert még nehezen ment! majd megbüfizettem ami 20-40 perc volt jó esetben, miközben felébredt és elkezdett sírni vagy épp fájt a hasa. ekkor elkezdtem ringatni, majd végre elaludt. és ekkor ránéztem az órára és volt 20-30 percem mindenre, mert az előző etetés kezdete óta eltelt 2,5 óra :D

ezt éjjel nappal, tehát 2 etetés között eleve csak ennyiket tudtam aludni, most gondolj bele, ha valaki 4x 30-60 percet alszik éjjel, akkor milyen fitt másnap! és igen, volt, hogy még délelőtt is visszafeküdtem ebben a kis időben mert kivoltam. aztán délután, mielőtt a férjem hazajött, volt 2x fél órám, hogy fejjek, fürödjek, egyek, takarítsak, főzzek...

én alárírom, hogy hisztis vagyok és az első 2-3 hétben nem álltam a helyzet magaslatán (ha neked jobban tetszik életképtelen voltam), de én nem tartom túlzásnak ha valaki ezt írja. mindemellett én gondozónő vagyok, szóval vannak dolgok amik rutinszerűen mennek, valakinek pl. a pelenkázás is tök nagy kihívás az elején.

és akkor még nem is írtam, hogy két etetés között fejnem is kellett.

2015. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
81%
Ez csak akkor igénytelenség, ha állandósul, akkor is így marad, ha amúgy simán csinálhatna mindent. Anno nekem is volt ilyen napom. Függ a babától, attól, h mennyi segítséged van, volt -e vmi komplikáció a szülésnél, ami testileg -lelkileg sokat kivesz...stb. Én pl. nem tudtam a kiságyban hagyni akkor 5percre sem, mert olyan hangon "sírt", h azt hittem felrobbanok tőle, így muszáj volt megszüntetni.
2015. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
79%

sajnos nekem sem volt az elején idom, lényegében délután 3-ig háloingben voltam. a gyerek nem tudott szopizni, de azért ugye én folyamatosan probáltam volna cicre tenni.egy orát ezzel toltottunk, majd fejtem a tejet egy orán keresztul...kozben o orditott, ringattam, énekeltem stb. utána megint o éhezett meg..szoptatási -ceremonia- majd mégis cumisuvegbol etetés..és fejés...éjjel is 2szer keltem fejni..a gyerek meg oránként orditott. kozben ott volt a férjem, aki 12 orázott, fozni, mosni, mosogatni kellett, plusz bevásárolni. nem volt konnyu az eleje.

neked van gyereked kérdezo?

2015. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Igen, 4 is van utolsó :) 13,11,6,5 évesek és igen én 4 gyerek mellett is fürödtem és törődtem magammal. Igaz, azt én is bevallom, hogy gyerekfüggő az egész, én is észreveszem mennyire mások voltak eleinte és némelyikükkel több volt a munka, de azért beleszakadni nem kellett még így sem.
2015. dec. 26. 23:12
 6/43 anonim ***** válasza:
67%

a beleszakadás itt csak a 16.hét után jott, mikor kotelezoen vissza kellett menni dolgozni, de a tejet még mindig fejtem éjjel is...a gyerek szintén ébredt tobbszor az este folyamán..

még most is azon gondolkodom, hogy milyen kár, hogy a nyugati országokban nincs ez, mint otthon, hogy 3 évig otthon van az anyuka. azért mennyivel stresszmentesebb lett volna ugy az életunk..

2015. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
44%
Nekem 3 gyerekkel lazán ment, szemöldökszedés, hajfestés, epilálás, hajvasalás, de 3 fogásos ebéd is. De jött a 4. 2 éves koráig nem hogy nem volt 2 percem magamra, de 2 emberes volt, folyton összetört, kifolyt, szóródott valami, amíg takarítottam, jött a következő, leugrált az ablakból, állandóan a kályhát akarta kipakolni úgy, hogy égett, pokol volt. De babának jó baba volt. Volt, hogy a wcből, felmosóvödörből szedtem ki, vagy a mosógépből. Borzasztó volt. De most 2 év és 3 hónapos, mostmár tud viselkedni. Sikerült megnevelni valamennyire.
2015. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
49%

Én csak azt nem értem, ha mi, mai nők ilyen szerencsétlenek vagyunk 1-2 gyerekkel, régen, nagyanyáink hogyan boldogultak a háztartással, kerti munkával, és jóval több gyerekkel, fejletlenebb technika mellett?

Ma már a háztartásban a legnehezebb dolgok automaták. Régen moshattak kézzel, amihez a vizet is melegíteniük kellett, mosogatáshoz szintén (ma meg sokaknál mosogató gép van), nem lehetett egy szupermarketba leugrani, és mindent megvásárolni, hanem x helyre elmászkálni. Falun se busz, se semmi, mehettek gyalog a közeli városokba.

Nagyanyám 3 műszakban dolgozott egy gyárban, de a lakása olyan tiptop volt, hogy ott a földről lehetett enni.

Anyósom is mondta: nem tudja, mitől van ez a sok szülés utáni depresszió, de neki aztán nem volt ideje depresszióra a háztartás és a gyerekek mellett... (Pedig egy bölcsőhalálban elhunyt elsőszülött, egy rózsahimlő miatti kényszer abortusz, majd harmadjára egy élve született és életben maradt, de csípőficamos baba mellett lehetett volna elég lelki gondja hozzá, hogy összetörjön!!!)

2015. dec. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
70%
2:30 van, hatodik napja nem alszom, mert üvölt a hasfájástól az egy hónaposom. Az, hogy nem jut magamra időm a legkevesebb, már annak is örülnék, ha tudnék 2 órát egyben aludni... igen, az igénytelenség netovábbja. Annyira bírom, hogy megmondtad a tutit. Akkor holnaptól lerakom, had üvöltsön, a két éves meg álljon az ágya mellett, miért is ne, nézze csak, én meg kiszedem a szemöldököm. Hogy ez eddig nem jutott eszembe!
2015. dec. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, teljesen egyetértek! Kérdező, neked nem teljesen mindegy hogy ki hogy éli meg az első heteket? Lehet hogy vagyunk egy páran akik nem hallgatják a gyerek sírást szívesen, még addig se amíg eszünk. A mosdatlant meg nem biztos hogy a p.nájára értette. De ez téged miért zavar hogy ezt írta? Én pl az első hetekben szenvedtem mert nem tudtam szoptatni. 2 és fél óránként evett de csak 40-60 ml, 1 ml-vel nem tudtam többet vele megetetni. Azt is kb 30-40 perc alatt. Büfi 20 perc, pelus csere, visszaaltatás ez kb másfél óra, plussz 30-40 perc fejés (mert attól hogy nem tudtam szoptatni még akartam hogy anyatejes legyen). Pici alvás és megint ébredt. Ez ment kb 2 hónapig. Most 6 hónapos és ugyan úgy sűrűn kér keveset. Még mindig fejek. Annyi különbséggel hogy sokat van ébren. Az a baj tudod kérdező, hogy szinte hallom a hangnemed a kérdés olvasása közben. Kérdezz olyat ami veled történik meg vagy ismerősöddel vagy valami, de az hogy segìtséget kérsz a háborgásodban a SEMMIN, ennek mi értelme? Elgondolkoztál rajta, kész, ennyi, lépj már tovább
2015. dec. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!