Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagyjuk sírni a babát?

Meddig hagyjuk sírni a babát?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Semeddig!
2010. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Semeddig. Ha figyeled a jelzéseit és ott vagy, amikor szüksége van rád, akkor megtanul bízni benned. Ha nem, akkor megtanulja, hogy senkire nem számíthat, nincs segítség.
2010. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Miért hagynád?Nem a bosszantásodra sír,hanem mert valamit közölni szeretne,többnyire olyat,ami neked is kellemetlen lenne.Neked jó,ha rád se hederítenek?a bizalom úgy épül,ha van mire.Ha azt tapasztalja,hogy nem törődnek a problámájával,nem lesz igazán jó a gyermek-anya viszony.Szerintem.Én nem hagyom,de nem mindig felvenni kell,néha elég egy simogatás,egy kedves szó,dúdolás..
2010. aug. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

[link]


[link]


[link]

mindössze annyit kell tennünk, hogy komolyan vesszük gyermekünk nekünk szánt jelzéseit és minden esetben reagálunk rá. Egy kisgyermeket magára hagyni szomorúságában, bánatában, félelmében, fájdalmában nagyon súlyos következményekkel járhat, akkor is, ha másnap ezt még nem látjuk. Tudnunk kell még, hogy gyermekünk másképp éli meg a világot mint mi. Ezekben a helyzetekben nem komolyan venni gyermekünk félelmét szintén súlyos hiba. Nem mi döntjük el, hogy gyermekünk mit hogyan él meg, a lehetőség azonban mindig ott van: felvenni és megnyugtatni a síró vagy már szavakkal segítséget kérő gyermeket.

2010. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
bocs h bekérdezek, de ide illik a kérdésem. és akkor mit tehetek ha hiába veszem fel, ringatom, símogatom, énekelek, inni adok neki, cumit adok, leteszem az ágyra, sétálgatok vele, hasra fordítom és úgy sétálunk, csörgőzünk, v vmi zenélő vackot kapcsolok...és csak sír és sír és sír. nem éhes álltalában mert akkor máshogy sír és akkor vágom h éhes. 2 hónapos, és néha már kiakasztó tud lenni, de imádnivaló is,mert már nevet is... :)
2010. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
18 hós a fiam, de sose hagytam sírni. Szopizik még, nappal cicin alszik el.Elakartam tőle venni.20 percig bírtam hallgatni ahogy sír. Kivárom, kmíg magától leszokik.
2010. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Detto,mint a 22:00,csak 11 és fél hós.Sosem hagytam sírni.
2010. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az enyém sírós volt, akkor úgy csináltam, hogy megbizonyosodtam róla, hogy nincs semmi baja (éhes, szomjas, kakis, fáj valahol...) persze ez sokszor akár fél-1 órát vesz igénybe, és ha még ezek után is sírt, beraktam a kiságyába, hogy tudjon aludni. De mindig ott voltam, és percenként beszéltem hozzá egy kicsit, dúdolgattam, kimentem 1 percre, bejöttem megsimogattam.... Tudta, hogy ott vagyok és vigyázok rá. De mindezt csak akkor, ha megbizonyosodtam, hogy nincs baja.

Most már nagyobb, akkor szokott néha üvölteni, amikor kimegyek a szobából. Ilyenkor kiabálok neki a másik szobából, énekelek, csak, hogy hallja a hangom. De ha nem elég, akkor székbe teszem és magammal viszem a konyhába vagy ahol vagyok. Nekünk ez a tuti.... és vidám ő is meg én is.

2010. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az elso 22:00-as valaszadonak szol. Tudom mirol irtal. :) A babaknal van az a fajta siras amikor tulporognek, tul faradtak es mar nem tudnak elaludni, semmit sem tudnak magukkal kezdeni es csak sirnak es sirnak addig amig belefaradnak es elalszanak. Ilyenkor akkar a fejed tetejere is allhatsz akkor is sirni fog, neha a cici megnyugtatja de az enyem meg azt is ellokte. Ettol nem fog semmilyen karosodast vagy hatranyt megelni, ugynevezett faradsag siras meg egy kis ido es fel fogod ismerni ezt a fajta sirast. Majd kesobb jon az "ugy is elerem amit akarok siras" na ezt nehezebb kezelni. Itt szuloje valogatja, hogy ki mikor huzza meg a hatart, inkabb nem kommentalom ezt mert kitamadnak nyomban. :) A tobbi altalaban tenleg segitsegkeres vagy szuksege van anyara, szeretetre, unatkozik....
2010. aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem hagytam egyik gyerekemet se sírni. Annak, hogy sír, oka van, így kommunikál. Igyekeztem megkeresni a sírás okát és azt megoldani. Ha épp nem jöttem rá, miért sír, akkor meg próbáltam lecsillapítani... ha simogatással, beszéddel nem jártam sikerrel, bekapcsoltam valami monoton hangú háztartási gépet (mosógép, hajszárító) vagy megnyitottam a vízcsapot. Ezek 99%-ban megszüntették a legnagyobb sírást is. 4 gyerekem van, közülük 3 már kamasz, a pici 2 éves. Úgy látom, nem csináltam rosszul, hogy nem hagytam őket fölöslegesen sírni... mindegyik kiegyensúlyozott gyere lett. ha egy kisgyereket hagynak sokáig sírni, lehet, hogy egy idő után tényleg elhallgat, de csak azért, mert rájön, hogy nincs, aki segítsen... beletörődik..
2010. aug. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!