Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy hagyjuk sírni a babát, ha álmos, hogy magától elaludjon. És csak 5 percenként nézünk rá, de nem vesszük fel. (Ferber módszer) Próbáltátok? Eredmények?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 11:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Én mind a háromgyermeket már pici korától így neveltem.Egy hónapos korukban már átaludták az éjszaka legnagyobb részét,és később sem volt velük semmi baj.
2009. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

én ugyan nem tudom, hogy milyen módszer, mert én magamtól csináltam. 4 hós kora körül elkezdte, hogy nem akart elaludni napközben. első nap hagytam sírni, oltári bőgés volt, majdnem fél óráig. aztán végül kifáradt és elnyomta, aludt egy nagyot. következő alvásnál ugyanez volt. szerencsére mire felébredt elfelejtette, hogy én voltam a "gonosz", és örült nekem:-) 3 napig játszottuk, negyedik nap egy nyikkanás sem volt. bevittem besötétítettem, mondtam neki, hogy pihenjen egy kicsit, utána játszunk tovább. lefektettem és elaludt. azóta semmi gond nincsen vele. ha álmosodik leteszem, max pakol rakodik egy kicsit az ágyában, aztán szépen elalszik. most már 13 hónapos. Szerintem légy erős, és próbáld meg sírni hagyni néhány alkalommal, semmi baja nem lesz tőle.

gyógytornászhoz hordtam kiskorában, ő mondta, hogy ne aggódjak, a gyereknek semmi baja nem lesz fél óra sírástól sem. nálunk a fél órás tornát mindig végigordította torkaszakadtából:-)

2009. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Nálunk 1-2 perc sírás és már el is aludt. Persze vannak kivételek néha...
2009. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Szia,nekem is szerencsém van,mert 1-2 perc sírás után elalszik.Most már van,hogy nem is sír.Persze ez csak akkor működik,ha előtte jól kijátszottuk magunkat.Amikor látom,hogy ásítozik,akkor leteszem a kiságyba,v.a babakocsiba és már alszik is.
2009. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
működik,persze nem sírásnak nevezném hanem nyöszörgésnek.a módszert nem ismerem,de igy csinálom.9 hónapja.sírni nem hagyon csak picit,már nagy persze hogy rosszulesik neki ha be teszik az ágyba és nem mászhat,nem pakolhat,erről panaszkodni kell egy kicsit.én csak igy hívom ezt a nyöszörgés,néha sirdogálást.miután kipanaszkodta magát már alszik is,kb 2 órát.biztos nem volt álmos:-)
2009. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk is bevált a módszer. Nálunk kicsit lassabban ment, kellett 2 hét, hogy megszokja, de ennek már 6 hónapja. most 13 hós, nyikkanás nélkül alszik el.

Üdv

2009. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Én azoknak a táborát gyarapítom akiknél nem működött,a mai napig sem működik (6 hónapos).Nem csak ez,semmilyen módszer.ILYEN.Vannak itt is érvek és ellenérvek.Van aki azt mondja,hagyjuk,hogy a gyerek "kiordítsa "magát,semmi baja nem lesz.Mások azt mondják ,ez a módszer ártalmas mert a gyerek nem tudja magát megnyugtatni,annyit tehet,hogy feladja és elalszik,miközben szabálytalan a légzése és a szívritmusa.Azokat akik síró babájukat felemelik,vígasztalják azzal riogatják,hogy nem tudnak majd ezen később változtatni.Erre egyes szakemberek válasza,hogy azok a babák akik az elején minden biztonságot megkapnak kevésbé fognak szorongani,félni.Nekem sok választásom nincs:))

Akkor most mi a jó???

2009. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Én nem szoktam hagyni sírni, olyankor felveszem megnyugtatom.Szerintem teljesen felizgatja magát a sírással, és még nyugtalanabb lesz. Egyik ismerősöm próbálta, odáig fajult a dolog, hogy a gyerek órákig sírt, és már a szomszéd is átment, hogy miért sír órák óta a baba. Persze ideges volt az anyuka, a baba, no meg már a szomszéd is. De szerintem gyereke válogatja, amelyik módszer bejön az egyik babánál, nem biztos, hogy a másiknál is működik.
2009. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is babája és szülője válogatja kinél jön be. Az én lányom másfél hónapos korától átaludta az éjszakát, én ezért nem tettem semmit, kézben altattam, aztán egyszerűen nem ébredt fel éjszaka. Ez ment szépen nyolc hós koráig, már ringatni sem kellett, elaludt az ágyában magától. aztán egyik napról a másikra már nem volt hajlandó aludni egyedül. eleinte próbálkoztam,hogy ott vagyok mellette vagy kijövök, nem vált be, lila volt a feje az ordítástól. arra jutottam, ehogy nekem többet ér az, hogy a gyerek nyugodtan aludjon éjszaka végig és mi is, minthogy egy másik szobában egyedül durmoljon. azóta velem alszik, csak inni kel fel egyszer. De hát ez sem tetszene minden szülőnek. ahány ház annyi szokás...
2009. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%
Én nem hagyom sírni, igaz, most van csak ezzel gondunk, hogy jön a foga. De nem tudom elképzelni, hogy amikor a sírásba belehergeli magát egy baba, akkor utána jobban alszik. Ha nem sikerül megnyugtatni, még rosszul is érzem magam. Egyébként, így is hogy fáj az ínye, jelzi, hogy mikor elég a ringatásból, akkor beteszem az ágyába, és simogatom a hátát.
2009. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!