Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket kapott a kisbabátok...

Miket kapott a kisbabátok ajándékba rokonoktól, barátoktól?

Figyelt kérdés
Amikor meglátogatták a babátokat, a névnapjára, születésnapjára... Volt olyan aki semmit nem vitt? vagy többet vártál volna tőle? Csak érdeklődöm...
2010. aug. 7. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Furcsa játékokat, ruhákat. Hasznosat alig. De sebaj, a felnőtt névnapok is ilyenek szoktak lenni, nem? ...
2010. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Amikor először meglátogatták a babát? A barátnőm semmit sem hozott és csak 2x jött el a 6 hónap alatt, előtte gyakran találkoztunk....lehet irigy...:(

Én csak a nagyon közeliektől (szülök, testvérek) kaptam értelmes dolgot....

2010. aug. 7. 22:44
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi mindig jókat kapunk, barátnőm mikor jött babalátogatóba, utazó ágyat hozott. Másik barátnőm tavaly ilyenkor overált, nadrágot popsitörlőt hozott, az overált egész télen tudta hordani, a naci roll-up nadrág, tavaly felhajtva, idén lehajtva hordja halásznadrágként. Hálózsákot, plüss figurákat, c&a ruhákat kaptunk barátoktól.

Szüleimnek, anyósnak mindig megmondom mi kell ha kérdezik, de azt is megmondom nekik inkább pénzt hozzanak adjanak, és olyat veszek ami jó is lesz rá! Mondjuk az igazi barátok megmaradtak csak ritkábban találkozunk, de erről én is tehetek, mindig hívnak hogy mennyek, de nincs kedvem a gyerekkel elindulni, kocsiban összehánnya magát, tömeggel még nem voltunk, de ahogy mondják nem segítőkészek ha fel le kell rakni a babakocsit villamoson buszon héven :s férjem dolgozik, szülők vidéken, nincs kire hagyni lányom, kávézni beszélgetni nem tudunk beülni valahová, mert nem marad meg a lányom a babakocsiban, szaladgálna! Olyan 8-9 hónapos koráig mentem vittem aludt ackocsiban, hordozóban babakocsiban elvolt, most 17 hónapos örökmozgó!

2010. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szép ajándékokat kaptunk a születése alkalmából. Olyan játék is volt közte amit majd csak talán 2 évesen fog használni, de nagyon klassz ahogy a sarokban várja őt az a játékbabakocsi! Anyósom viszont rémálom, olyan alkalmi -kényelmetlen méregdrága ruhákat vesz neki, hogy már szóltam neki, felesleges, ugyse adom rá! Sőt anyósom olyan játékot is vett, ami a lakáshoz passzol színben és nem egy kislány igényeihez, :-( borzalom.

Volt oylan barátnőm aki semmit sem vett, holott én anno még kiságyat is vettem neki, amikor szült...

Hogy miket kaptunk: játékokat, ruhákat, evőeszközöket, pihenőszéket, fotóalbumot, előkéket a saját nevével, plüssállatokat, türcsiket... Én minden üdvkártyát elraktam emlékbe, hogy majd megmutassam neki, ki mennyire gondolt rá és örült, hogy megszületett! Még nincs egy éves, de jaj már izgulok, mi minden lesz akkor. Én szeretek ajándékot venni, és nagyon jól esik amikor gondolnak ránk, attól függetlenül, hogy dárga vagy olcsóbb az ajándék, mert kislányom mindent szeret...

2010. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Húha! Neharagudj, de ezt nagyon keménynek találom.

Elávárás, hogy vinni kell valamit??? Sőt!!!! Értelmes dolgot.. már ne haragudj, de ezért szültél, hogy mások körbeugrálják? Nézd, nekem nincs gyerekem, ez igaz, tehát valszínű el sem tudom képzelni milyen lehet nem kapni valamit, de én az a típus vagyok, aki akkor sem sértődik meg senkire (legyen az barát vagy családtag), ha nem köszöntik fel a születésnapján... arról nem is beszéljünk, hogy ajándékot egyáltalán nem várok el. Miért kéne kapnom bármit is???


De szívesen leírom az én szemszögömből is a kérdést. Én per pillanat abban az állapotban vagyok, amikor már a legtöbb barátnőmnek van 1, de valahol 2 gyereke is. Külföldön élek, így elég ritkán látom őket, viszont, ha megyek, akkor szoktam vinni valamit. Apróságot, ami lehet, hogy nem hasznos (bár mindig megpróbálok erre törekedni és szokták mondani, hogy jó játékokat választok), de gesztus értékkel bír, ugyanis bocsánat, de nincs pénzem a gyereksereget ajándékokkal ellátni. Egyre többen vannak és igen, megterhelő, mert ha az egyiknek már adtam, akkor úgy érzem a többinek is kell. És ha már egyszer adtam, akkor legközelebb is kell. De amikor már van vagy 5 gyerek a baráti társaságban az már a keretet is megnöveli. És bocsánat, hogy kicsit már sajnálom a gyerekenként max 3000 - 3500 ft-s keretet kiadni, bármennyire is szívesen adom.


Szóval legközelebb, ha nem kapsz valamit, vagy nem hasznosat kapsz esetleg gondolkodj el azon, hogy nem e te vagy az, aki túl sokat akar. A gyereket magadnak szülted, nem másoknak. Ne várd el senkitől, hogy ugyanúgy körülugrálja, mint te, mert ez nem kellene, hogy alap legyen.


Remélem hasznos volt az én hozzászólásom is.

2010. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kaptunk:pelenkákat(nagyon sokat),törlőkendőket,kiságyra szerelhető forgót,játszó szönyeget,kocsitakarót,tipegőt,csörgőt,kispolót.Ezeket akkor mikor született.

Születésnapjára:tortát,kismotort,ponikat,tusfürdőt,törlőkendőt.

Névnapjára:beszélős játékot ami álathangokat utánozz,épitő kockát,pónit,matricákat.

Igen anyosomtol vártam volna többet a szülinapjára egy tortát hozott,itthon volt már kettő.Szerintem ha meghivunk valakit szülinapozni,akkor készülünk tortával is.Hogy mit hitt nem tudom.Ami még rosszul esett a férjem egyik testvére elsem jött.

Juliusban volt a kislányom névnapja,csak anyukám és a testvéreim nem felejtették el.Anyós,sogor,sogornő szintén remekelt.

2010. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 23:17-es!

Magamnak és a páromnak szültem a babánkat és senki másnak!!!

Csak én pedig magamból indulok ki, hogy ha megyek babát látogatni vagy bármire, akkor üres kézzel nem megyek, szerintem így illik és nem kell drága ajándék!! Sokat csalódtam emberekben, mióta megszületett a lányom....pl. a barátnőm akivel sülve-főve együtt voltunk...szinte már nincs is, ha én nem hívom fel!

2010. aug. 7. 23:37
 8/13 anonim ***** válasza:
En kulfoldon elek (azert irom mert nem tudom, hogy ez csak itt ilyen szokas fajta) de amikor megszuletett a babam rengetegen penzt adtak amit a baba szamlajara kellett tenni (hasonlo lehet mint otthon a babakotveny 18 eves koraba lehet kivenni). Kolegaimtol is ezt kaptam + valami kis jatekot meg egy csokor viragot. Ferjem kolegaitol is ezt kaptuk. Rokonok is penzt adtak ugyan igy a babakotvenybe + az egyik vett egy hintat. Edesanyamek a babakocsit vettek meg amit kivalasztottunk + kis apro jatekok, par ruhacska. Anyosomek szinten penzt adtak a babakotvenybe + jatszoszonyeg. Kozeli baratok szinten penzt adtak a babakotvenybe vagy ajandekkartyat amit le tudtunk vasarolni bababoltba + kis aprosag. Tavolabbi baratok jatekot, ruhat es az egyik nagyon aranyos ismerosom pogacsat sutott nekem (hmmmm..:).
2010. aug. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, nálatok más a szokás!

Olyan ismerősöktől, rokonoktól kaptunk pénzt, ajándékokat (ruhát, játékokat, pelenkát) és sütöttek nekünk süteményeket akitől nem vártam volna el...akitől vártam volna...el sem jött! :(

2010. aug. 7. 23:47
 10/13 anonim ***** válasza:
a rokonoktól pénz szoktunk kapni általában.Én ennek örülök, mert az utolsó fillérig a gyerekre aköltöm azt a pénzt, és azt kap, ami biztos jó meg kell neki.Anyósom már kétszer vett neki ruhát,mind a kétszer ment a szekrénybe,mert nagyon nagy volt rá.Nem tudom miért nem adja inkább ide az árát.
2010. aug. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!