Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet “nevelni” egy 8...

Hogyan lehet “nevelni” egy 8 hónapost?

Figyelt kérdés

Durván próbára tesz mostanában. Mindig azt csinálja amit nem szabad. Következetesen. Tépi a hajam, a szemuvegem, turkál a konnektorban (van benne nyilván zár, de így sem engedem), minden ami elektronikai kütyü (telefon, laptop, zsinorok, távirányító) az neki kell. Sajnos nem tudok mindent eltakarítani, hogy semmihez ne férjen hozza és ne is lássa. Nyilván tele van a ház olyan dolgokkal amikkel nyugodtan babrálhatna, csak az ugye nem érdekes. Gyerek karámot ne is tanácsoljatok, mert feláll és rázza a rácsot. Hiába adok a kezébe olyat, amit szabad, az nem kell, otthagyja. Pár napja már a kutyák is csak menekülnek előle, pedig amúgy eddig békésen tűrték a hajszát, de ez már nekik is sok.


Kérlek adjatok tanácsot, mit lehet kezdeni egy 8 honapossal. A nem szabad neki amúgy inkább kihívás, mint tiltó szó. Gondolom ez is normális, de kene valami módszer, különben kénytelen leszek elköltözni egy lakatlan szigetre.


2020. okt. 8. 11:07
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
20 mert koszos. Jóval koszosabb, mint barmelyik része a lakásnak. De nincs energiam a szobák és a wc mellett meg azt is patika tisztán tartani.
2020. okt. 8. 13:11
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy 😂én nem tudom pontosan mikor kezdte de 7-8 hónapos lehetett, én amit tudtam el dugták ami meg olyan azt megkaphatja, táv irányítot le töröltem és nyomogatja rágja és megunja akkor eldobja, már kicsit a sarkai ki is törtek azt leragasztottam h ne tudjon műanyagot lenyeli ha rágja. Konektort is el barikádoztam, így belenyúlni nem tud de a hosszabbító zsinort huogatja .. ha ra szóltam nevetett, ha elhoztam vissza mászott/ ment. De amikor oda se nézek ( persze Úgy tudom h nem veszélyes) akkor pár pillanat után mást csinál. Eddig ez vált be. De pl a wc kefét nem hagyom ra mert az azért nem olyan mint egy zsinor.. papucs... szinten zenész.. de elraktam.. kiveszi a cipősszekrényből a cipőt szandált bármit amit talál és mostmár csak cipeli ide oda de eddig nyalta volna.. akkor elvettem vissza tettem és tartottam a szekrény ajtaját és mondtam h zárva. De ha csak cipeli akkor nem veszem el egyből, el kérem és vissz teszem és utána ugyan úgy mondom h zárva és nem engedem neki kinyitni.

Mostmár 13 hónapos múlt de meg mindig csak nevet ha valamit nem szabad.. és ez nemtudom meddig lesz így.

2020. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam neki leselejtezett dolgokat. Pl régi egér, mert ő az egérrel akart klikkelgetni, ahogy én is, úgyhogy kapott egyet,régi munkahelyi laptopot, egy régi hifinek a távirányítóját, ilyesmi. Egyik se működik, szóval csak csapkodja, nyálazza, ilyesmi, de örül, mert van neki is. Meg fazekak alján szeret dobolni a fakanállal, azt szoktam még megengedni, amíg főzök, mert addig elvan vele.
2020. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem erre nincs bevált módszer. Az miénk 7 hónapos ugyan ez. Mindent pakol, rombol, megeszi a cipőket ha elől hagyjuk őket, kipakolja a szennyes kosarát, felborítja a kukákat, kipkolja a virág földet a virág alól, megeszi a távirányítót, telefont meg kb mindent. Én is azzal vagyok, hogy mondom neki, hogy nem szabad és megnyugtatom magam, hogy én mindent megtettem 😅 ha olyan helyre megy ahova nem szabad akkor beteszem a nappaliba a szőnyegre, általában ilyenkor hisztérikus sírásban tör ki. Azt meg várom kb 2 perc szokott lenni utánna játszik meg mászkál. Napközben ha főzök kiviszem magammal a konyhába és bele teszem az etető székbe, adok neki fakanalat meg olyanokat amivel nem tudja megsérteni magát pl szilikon formát meg ilyeneket azokkal elvan. Ha több kettőnél a telefont nem is de a tokot oda adom azzal elvan egy darabig. Mást nagyon nem lehet ilyenkor de nem is kell. A férjem mondja néha hogy miért nem teszem bele a járókába. Mondtam, hogy azért nem mert utálja és sír. De nyilván én is sínék ha körülöttem tele lenne a világ érdekesebbnél érdekesebb dolgokkal de csak egy hálón keresztül nezhetném az egészet. Most mindent felfedez, de ez így van jól. Később se lesz jobb ha járni tud vagy szalad. Akkor még el is szalad előled.
2020. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Fú, és én meg azt hittem, az én 8 hónaposom durva :D Nálunk a szentháromság a szemüveg, a telefon és a töltô. Mintha a génjeiben lenne. Ja, és a partvis :D na meg a macskák. Imádja őket hajkuraszni.
2020. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Egyébként kintre vegyél egy hintát, én most azzal szórakoztatom.
2020. okt. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!