Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kezemen nemrég előjött...

A kezemen nemrég előjött ekcémát elkaphatja a 16 hónapos fiam? Természetesen fürdetni, öltöztetni, stb azt muszáj, tehát nem tudok nem hozzányúlni.

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ekcéma (ha valóban ez jött ki nálad) nem fertőző.
2010. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fertőz az ekcéma. Ha ez valóban az, és már máskor is volt akkor tudnod kéne szerintem, ha most jött ki először akkor mutasd meg bőrgyógyásznak, hogy valóban az-e. Ha igaza feltevésed nyugodtan ugyanúgy bánhatsz a babával mint eddig, nem fogja elkapni. a hajlam viszont öröklődhet.
2010. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Most jött ki először, bőrgyógyászhoz eléggé sokára kaptam időpontot (több mint egy hónap...), azért kérdeztem.

Nagy valószínűséggel ekcéma, mert mostohaanyámnak volt, és neki is így nézett ki.

2010. aug. 8. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is előjött az ekcéma, vagyis a doki mondta hogy az, és más okból voltam bőrgyógyásznál, de rákérdeztem erre is. Azt mondta, hogy nem fertőz. És azt is, hogy, mivel nekem a tenyeremen volt, és nagyon ki volt száradva a kezem bőre, mondta, hogy úgy tudom megelőzni, ha állandóan zsíros kérmet használok, hogy ne száradjon ki a bőr.

Elocom-ot írt fel rá, amit elfelejtettem kiváltani, de Sudocream-mel kentem "ártani nem árthat" alapon, és nagyon szépen helyre is hozta.

2010. aug. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!