Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felállás után mikor kezdett...

Felállás után mikor kezdett el mászni?

Figyelt kérdés

Olyanoknak szól, akinek babája előbb állt fel, mint mászott.

Akadályt átmászik, felmászik ránk, és ma felállt már kétszer. Ülni pár napja nekünk támaszkodva ül. Mikor fog vajon mászni? 3 hónapja kúszik.


2020. okt. 10. 14:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet veletek?

Az én kislányom tökélyre fejlesztette a felállást, 1 mp alatt bármi mellett feláll...

Még mindig a kúszás a fő mozgásforma, viszont mostanság ha meglát valami nagyon izgit, akkor mászik pár lépést. Pl most az előbb bekapcsoltam neki a zongoráját, rögtön négykézláb állt és odamászott (5 lépés). Meg amikor eldönti, hogy hol fog felállni, oda is mászik (2-3 lépés), mert tudja hogy négykézlábból tud felkapaszkodni :D

2020. okt. 31. 06:30
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
A kisfiam is áll, lepeget bútor mellett és mászik felfelé dolgokra. Pl kanapé, szék. Kész életveszély. Egy új kúszást fejlesztett ki, ilyen katonásat. Ahogy a filmekben másznak a katonák a szögesdrót pálya alatt pl. Azt mondta a gyogytornaszunk, hogy ebből lesz a mászás. Mászni 2-3 lépést mászik mindig mielőtt feláll a közvetlenül előtte. Neki is a kúszás a fő helyváltoztatási formája. Viszont ami meg új, hogy már nagyon stabilan ül, kb ennyi.
2020. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#4 és #9 vagyok, hétfőn voltunk gyógytornásznál(nem emiatt), ott a számba rágták, hogy mászatni kell a gyereket! Aznap meg másnap párszor levetköztettem, mert úgy többet mászik. Szerda óta már ruhától függetlenül 50-50%-ban mászik és kúszik :) Néha már előfordult, hogy elengedte a kanapét állás közben, és hihetetlen milyen sebességgel lépeget oldalazva.


Utolsó: kisfiam elejétől fogva kommandózva kúszik, mégis későn kezd mászni. De remélem nálatok nem így lesz :)

2020. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
5 hónapos korában kezdett szabálytalanul kúszni, másfél hónapig, azóta villámsebességgel kommandózik.
2020. okt. 31. 11:46
 15/16 A kérdező kommentje:
13mas,hogy mászatod? Egyszer kipróbáltam, hogy fogtam a hóna alatt, előredőlt és beverte az orrát 🤦‍♀️ azóta inkább hagyom :D
2020. okt. 31. 12:33
 16/16 anonim ***** válasza:
Csak levettem róla a rucit, meztelenül nem csúszik a parketta, kényelmetlen neki.
2020. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!