Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napotok egy 1 év...

Milyen a napotok egy 1 év körüli babával? Leginkább olyanok válaszát várom akiknek már csak 1x alszik a babájuk, de a többiektől is jöhet :)

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk kb ilyen :

Reggel neki tápszer, nekem kávé, közben reggelit készítek, ő a konyhában molyol. Megesszük együtt, aztán kimegyünk az erdőbe sétálni. Kb 1 órát vagyunk kint, aztán hazamegyünk, gyorsan összedobok egy ebédet, ő játszik, pakol, "segít" nekem. Kész az ebéd akkor még evés előtt kimegyünk az udvarra, játszunk a kutyával, labdázunk, motorozik, hintázik, ilyesmik. Ebédelünk, alszik másfél - 2 órát. Ébredés után nasizunk valami gyümölcsöt. Vagy hagyom egyedül játszani vagy játszom vele, mikor milyen kedve van neki, szerencsére eléggé önálló. Hazaér az apja és kezdődik a buli apával. Én gyorsan takarítok vagy elmegyek edzésre 1 órát (heti 2 alkalommal). Este vacsi, fürdés, altatás, alvás. Néha velünk alszik, néha a szobájában, néha ébred 1 alkalommal, de általában este 9től reggel 6-7ig alszik. Szoktam neki mondókázni, mesét olvasni..

2020. okt. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 15 hónapos. Egyfolytában futkározik és pakol.
2020. okt. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11 és fél hónapos a fiam. Egész nap pakol,rámol,egy perc nyugta nincs. Most pont bosszankodom,mert megtanulta felhajtani a wc deszkát és beledobál dolgokat. Kutyát kergeti,dobálja neki a ladbát,tépi,nyúzza. Nagy szerencsém van,mert a kutyám imádja és partner az egész játékba. Felmászik ahova tud,de lejönni még nem mindig sikerül csak leesni ha épp nem kapom el. Dacos,akaratos,elképzelései vannak,hogy mit szeretne amit ha nem engedek levágja magát a földre. Kicsit korán kezdi. Öltözés,pelenkázás horror,mintha ölném.Sokat viszem levegőre,imád kint lenni. Szereti a társaságot. Napi egyszer alszik 2 órát. Enni nem igazán akar,úgy fogalmaznék,hogy csak eszeget a fiam. Elég elkeserítő,hogy olvasom,hallom itt ott,hogy az ilyen korú babák mennyi szilárd ételt bevágnak. Az enyém meg 4-5 falatot. A püréket mi ki is hagytuk. De ha fejem tetejére állok sem fog többet elfogadni. Nagy szopós,a cici a mindene. Melltartó nélkül meg se lehet maradni mellette,azonnal indul rám.😀 Látszik,hogy neki ez nagyon fontos. Éjjel 11 órát alszik mellettem,rengeteg ébredéssel. De azonnal vissza alszik,ahogy megkapja a cicit. Sokat megyünk mindkét mamához is. Apja is igyekszik minél többet Vele/Velünk lenni. Ami ideje van itthon van és besegít. Eddig csak egyszer volt tőlem távol 2 órát,de akkor még nagyon pici volt,végig aludta. Most van tervbe,hogy néha ott hagyom picit anyámnál vagy anyósomnál. Hátha pozitív hatással lenne az evés problémára,mert ha nincs cici akkor talán tőlük elfogad mást is ha látja hogy én nem vagyok ott. Meg már nekem is kell egy kis nyugi. Nagyjából ennyi,egész nap játszom,szórakoztatom,cipelem,dajkálom és igyekszem rendet tartani meg főzni.
2020. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És mikor kelnek a babáitok? Mennyi idő elteltével teszitek le őket aludni? H megy az altatás? Nálunk most ezzel nagy problémák vannak.

Egyébként nagyon köszönöm az eddigi válaszokat:)

2020. okt. 12. 13:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Nappali és esti elalváshoz is így altatom: besötétítek, majd bebújunk az ágyába (leesésgátlós nagy ágya van). Azt játszom, hogy elaludtam, ő pedig leutánoz és kb 5 percen belül alszik. Várok kb 20 percet és kiosonok. Cumisüvegnek vele kell lennie. 4 hónapos kora óta így alszik el,csak akkor még átraktam a kiságyba, miután elaludt.
2020. okt. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%

2-es vagyok...az én lányom is nagy cicista még mindig, 11 hónapos kora körül ő sem evett sokat, a szopizás miatt. Ő is még mindig sokszor kel, próbálom leszoktatni az éjjeli cicizésről, hol bealszik, hol üvölt, mint egy drogos, akinek elvonási tünetei vannak. De van, hogy én nem érzékelem a dolgot, automatikusan megszoptatom. Szóval én nem tudom leszoktatni róla. Öröm az ürömben, hogy tápszert még sose vettem és cumisüveget se látott...hallottam olyan babákról, akik a tápszer miatt is ébrednek éjszaka. Mármint hogy ugyanúgy kell nekik a tápszer, mint a cici.

Reggel 7- fél 8 felé kel, este 8-9 felé alszik. Vagy cicin, vagy a nagyágyban fetreng fél órát.

2020. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Még mindig a #2-es vagyok. Altatásnál azt vettem észre, ha ugrás van a fejlődésében, azaz pl. több szótagot tud ismételni, több dolgot megmutat a könyvekben, akkor ugye több mindent kell estére feldolgoznia a kis agyában, ilyenkor zaklatottabban is alszik el. Vagy ha nem tudunk kint lenni. Sajnos én max. másfél órára viszem ki a lányom, én magam utálok kint lenni, vagyis az a típus vagyok, aki vagy fut 10 km-t, vagy túrázik 20-at, de hogy tengjek-lengjek kint órákra, az nem megy. Szóval a szokásos levegőzésen túl nem vagyok kint vele, és nem is lenne rá időm, mert van itt bent dolgom. De ha többet lennék kint, akkor biztos egészségesebben fáradna el, és jobban el tudna aludni. De lehet, ezt csak én beszélem be magamnak ...
2020. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 15 hónapos .7-8 között ébredünk. Míg megcsinálom a reggelit,addig ő elkezdi a szétpakolást. Megetetem vagy ha olyan akkor eszik magától,közben nekiállok főzni. Ha jó idő van és nem kell vásárolni,akkor kimegyünk hintázni. Délben alszik 1-2 órát,ébredés után ebéd aztán vagy játszunk vagy sétálunk. Közben 10szer kitakarítok,összeszedem a játékokat. 6 fele már nagyjából itthon vagyunk aztán vacsi,fürdés,majd fél 9kor alvás.

Van uzsi persze meg tízórai meg cici is de ezek úgy esnek ahogy puffannak. Ja,egyedül nevelem ezért nincs a sztoriban anyaidő

2020. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!