Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik rosszul bírják az otthonl...

Akik rosszul bírják az otthonlétet kisgyerekkel, hogyan töltōdnek? Gyesen vagyok. majd egy éve és mar kaparom a falat a monotóniától, hogy folyton a gyerek utan mászok és egy szabad percem sincs. Lesz e valaha jobb?

Figyelt kérdés
sajnos. környezetem nem támogatja, hogy visszamenjek dolgozni, mert hogy pici még a kicsi. Vagom a centit, hogy minél előbb felnöljön és legalább nyugodtan aludhassak, ehessek, futhassak. Nyugtassatok meg, hogy nem egyedül vagyok ezzel az érzéssel.

#GYES #gyesszindroma #szülésutanidepresszio #ketsegbeesettseg
2020. okt. 14. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miert hallgatsz másokra?
2020. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a környezeted nem támogatja (egyébként is mi köztük hozzá??), akkor kérd meg őket, hogy vigyázzanak már néhány órát a gyerekre, amíg te elmész ide, meg oda.
2020. okt. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Menj a gyerekkel! Mennyi idős?

Nekünk 2 éves koráig olyan jó volt vele menni bárhová, betettem hordozó kendőbe, innivaló, kaja, és irány a nagyvilág. Nem kellett azon izgulni, hogy kifut az autó elé, hozzányúl valamihez a múzeumban... Most már 3,5 éves, és nehéz vele kimozdulni, múzeum, kiállítás nem sok jöhet szóba. A kirándulások fele a játszótéren zajlik. Régi szép idők...

Hasznàld ki, hogy oda viszed, ahova akarod. 😂



Nekem az ilyen befordulós időszakokban a napi séta is sokat segített. Keress egy hasonló korú gyerekkel rendelkező, szimpatikus anyukát, és kezdjetek együtt sétálni. Később mehettek a játszóra négyesben. Sokkal jobb, ha van felnőtt társaságod is.


Telefonon is beszélhetsz régi barátokkal. Vagy facen felveheted újra a kapcsolatot. Pl. volt osztálytársakkal.


Elkezdhetsz új hobbit is. Vagy tanulj nyelvet. Jobb kedved lesz, ha lefoglalod az agyad valami hasznossal.

2020. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
1 éves gyerek mellől el kellene tudni menned min.1órára. Sétálni, fodrászhoz menni vagy ami jólesik.
2020. okt. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tanfolyamot kezdek, edzeni járok, baratokhoz megyünk. Ilyenek.
2020. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos nem valo neked gyerek! Teher minden perce...

De mivel mar ott van, vergodhetsz egy eleten at 🤷🏼‍♀️✌️

2020. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

18hós a fiam. En is egész nap kúszok mászok, homokozok, kiasutózok...

Ha épp nem, akkor főzök, mosok, takarítok...

Ez a dolgom, ezért vagyok itthon.

Persze a munka is hiányzik, de ezeket az első éveket nem adnám semmiért.

Simán el tudok menni a fiammal bárhova, nem vagyunk a 4fal közé bezárva. Ez az első hónaptól így volt....

2020. okt. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Én megértelek. A monotónia engem is kikészìt. Hogy minden nap ugyanaz van, mindig ugyanaz történik. Nekem ikrek vannak. A feltöltődés? Az kb mikor nélkülük megyek vásárolni vagy elmegyek fodrászhoz vagy körmöshöz. De ugye ez ritkán van. Neked mennyi idős? Az hogy ellehet velük menni bárhova az nem egyenlő a feltöltődéssel, hogy egyedül vagyok, vagy nyugalom van, vagy megtudok nyugodtan egy kávét inni.
2020. okt. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Ugyan olyan monoton bejarni dolgozni is.
2020. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én - bármilyen fura vagy rendhagyó anyukák között - elkezdek egy sorozatot. Amikor alszik, az egyik alvásánál nézek egy részt, többre ugye nincs idő 😃

Izgalmasat, olyat amit tényleg vársz körömrágva. Nekem hiányzik a felnőtt kommunikáció, apuka fáradt mire hazaér, beszélgetünk, de késő van már.

És ez arra tök jó, hogy hallgatom őket majdnem egy órát. Persze nem minden nap, mert ott a házimunka, de legalább tudom várni a folytatást. Kicsit kiragad a hétköznapokból.


De pl ugyanúgy jó egy hosszú séta, egy izgi könyv, vagy letolom a picit a boltba, beszélgetek az ismerős eladókkal.

2020. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!