Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak meg ilyen sorstarsaim...

Vannak meg ilyen sorstarsaim kerlek jelentkezzetek mert nagyon rosszul es egyedul erzem magam ebben az oruletben?

Figyelt kérdés

Elore leszogeznem h igazabol nem tanacsot varok mert mar MINDENT IS kiprobaltam voltunk taplalkozasi terapeutanal stb stb tenyleg mindent

1,5 eves a gyerekem es egyszeruen nem hajlando enni. Meg mindig a rohadt pepekkel kinlodunk, darabosan nem eszik meg semmit csak a banant meg a kenyeret( de azt is csak 10bol 1x ha kedve van) kb 100 ml-ket eszik meg azt is ugy kell beleimadkozni egyszeruen siro gorcsom van mar es minden etetes egy kinszenvedes

Mar 1 hete nem fozok neki csak uveges kajat adok mert nincs kedvem egyszeruen fozni minek csak dobom ki a 90%at.

Volt olyan is h jo mondom nem erdekel lesz.rom elengedem az egeszet de meg mindig itt vagyunk 1,5 evesen es borzalom h mennyire nem eszik csak pepet es abbol is kritikusan minimalis mennyiseget es csakis ugy ha belediktalom.... ha rajta mulna a reggeli tapszertol az esti tapszerig nem enne


Vannak meg ilyen anyukak akik ezzel kuzdenek mert korulottem mindenkinek mar kb 10-12 hosan azt eszi a gyerek mint a felnottek es kezdel ketsegbe esni h nalunk van nagy gond

Az idegeim rendesen karosultak mar sztem


2020. okt. 15. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Diktálod. Itt a baj.

A gyereknek kényszer az evés nem öröm és felfedezés.

Te ideges fusztrált vagy amit lát érez átvesz..

Nekem egy nagyon rossz evő "fényevő" és egy mindent felfaló lányom van.

Az elsőnél én is sokat görcsöltem mert kis súllyal született ki volt adva hogy híznia KELL.

Engedd el. Tegyél elé, mellé a lakás 2-3 pontjára más más féle ennivalót darabosat. Hagyd hogy ki szolgálja magát. Hagyd hogy annyit egyen amennyi jól esik. Hagyd hogy akár pancsoljon az étellel.

Nekünk ez segített anno,és az ovi.

2020. okt. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

🙋

Nemsokára 3 éves lesz és szinte fényevő. Én is írtam ki ide kérdést ezzel kapcsolatban és mi is mindent kipróbáltunk, de semmmi eredménye. Pékárukat, sült krumplit, gombócokat eszi csak. Mi elengedtük a problémát, hogy legalább feszültség ne legyen az étkezés. Ha nem eszi meg, amit mi, akkor 1 szelet kenyeret kap és slussz. Nagyon kínos, nagyon kellemetlen, nagyon sajnálom, de ő szépen fejlődik, energikus. Anyósom szerint a férjem is ilyen volt, aztán ő se maradt sem alacsony, sem válogatós. Hátha itt is egyszercsak elmúlik.

2020. okt. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Uristen te milyen nyomorult lehetsz h ezt birtad erre ideirni...
2020. okt. 15. 20:19
 4/17 A kérdező kommentje:
Regen nyilvan nem diktaltam bele a kajat de hat mostmar muszaj h hizzon is vmit 9kilo....
2020. okt. 15. 20:20
 5/17 babyboom567 ***** válasza:
79%

Én küldök egy vírtuális ölelést.

Az én gyerekem 21 hónapos koráig mindent megevett.

Aztán egyre rosszabb lett az evése.

Mindjárt 4 éves, főtt ételt egyáltalán nem eszik.

Amiket megeszik az a vajas kenyér,száraz kolbász, pogácsa,sajtos ropi,pufi,alma,körte,banán(meg még a monte pudingot ,dörmit megenné, de a teljes cukormegvonás szükséges a viselkedése miatt).Semmi mást nem eszik.

2020. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem. Mi oda jutottunk, hogy írt fel neki az orvos speciális tápszert, NutriKid-et. Ez egy magas energia tartalmú finom ital, fedezi a napi vitamin és tápanyag szükségletét, ezt iszogatta egész nap.

Így mar mindegy volt mit nem evett meg mellette, legalább nem küszködésből állt az egész nap

2020. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Az én fiam sem igazán eszik mostanában. Se pépet, se semmit. Mindenből 3-4 kanál /villa.

Ennyi a max

Vitamint adok neki, hogy ne gyengüljön le.

A gyerek ropin él. Semmi mást nem eszik meg

De ahhoz én is csatlakozom hogy a lakásban legyen neki több helyen több felé étel ki téve, biztosan bele fog kóstolni, ez az ami még működő képes nálunk is

Kitartást és sok sikert kívánok!

2020. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Off: az első valaszolót jelentettem, a stílusa teljesen jellegzetes, és a vélhetően sekélyes élete miatt mindnekinek teljesen haszontalan és gonosz válaszokat ad.

On: nekem ugyan jó evő gyerekem van, de ismerősi körben látok hasonló helyzetet. Szerintem érdemes lenne magadon gondolkodni, hogY esetleg nem tőled jön valami gondolat, hatás, most nem tudom jobban kifejezni.

A másik: valahol olvastam, ha megtalálom belinkelem, hogy mennyit küzdenek a szülők, pedig nincs ezzel baj. Az egyik unokatesom sokáig csak vajaskenyeret evett gyerekként, teljesen normális felnőtt lett belőle.

2020. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
A fiam augusztusban múlt két éves. A múlt hétig szinte csak a tápszert volt hajlandó megenni. A főtt/hideg kajából jó ha két falat fogyott. Nagyon jó védőnőm van, ő szerinte nem gond, így én sem aggódtam túl a dolgot. Ma reggelire evett egy meggyes rétest, tízóraira egy aktiviat, ebédre egy egész rántott húst krumplival, a rántott húsra egész délután rájárt, uzsira betolt egy almát, vacsira felvágott volt paprikával meg zsemlével, azt is megette. Emellett legalább 3x ivott tejitalt is. Sokkoló látni, hogy most mennyit eszik. Ne görcsöld túl.
2020. okt. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

1,5 évesen nem volt 9 kg a lányom


Fényevö kb

Én elengedtem a témát

Néha kicsit rágörcsölök..

De hagyom

Nem diktálom vele.. nem fenyegem


Semmi


Van, hogy kinn hagyom az ennivalóját.

Arra megy és leül megeszi


Ha én kérem hozzá sem nyúl..


2 éves


Van kisebb tesója


Ő meg mindent is megenne..

2020. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!