Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérem, jelentkezzen az az...

Kérem, jelentkezzen az az anyuka (anyukák) aki (k) nek a picije vesemedence műtéten esett át?

Figyelt kérdés
3 hónapos babámnál 30mm tágulatot találtak. Az izotópos vizsgálat egyértelművé tette hogy műteni kell. Minden apró részlet a műtésről, a felépülésről nagyon nagyon érdekel. Hol, melyik doki műtötte? Meddig kellett benn feküdni? Szoptatni lehetett e benn? Mennyire "zakkant" meg a pici? Mikorra állt vissza minden a normális kerékvágásba?... stb.
2010. máj. 6. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne, mert nekünk volt egy vesemedence gyulladásunk 5 hetes korában. Azóta gyógyszert kellett szednie és kedden hagytuk abba. Nektek is volt ilyen és újra visszajött vagy hogy vettétek észre? Már bocs, hogy kérdezek de engem is érdekelne.
2010. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A magzati UH-n látta a doki, születés után havonta kontrolláltuk, igy derült ki hogy rohamosan nő a tágulat, azaz nem ürül a vizelet. Begyulladva nem volt a medencéje, ezért nem kellett gyógyszeresen kezelni. Doki mondja, csak a műtét tudja helyre hozni a problémát.
2010. máj. 7. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. És mikor lesz a műtét vagy ezt még nem tudjátok? Annyira sajnállak benneteket,ez nagy dolog amin most keresztül kell mennetek. Kitartást kívánok nektek! Légyszíves írd meg, ha többet megtudsz a műtétről vagy ha túl lesztek rajta,hogy hogyan történt! Vissza fogok ehhez a kérdéshez látogatni. Mielőbbi gyógyulást kívánok nektek és sok-sok erőt, mert az most kell!
2010. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen írj,hogy mi volt veletek!Nekünk'is találtak a magzati uh-n(36.héten)vesemedencetágulatot.4 hetes kontrollon' 10mm-nek mérték.Jövő hónapban-4 hósan kell visszavinnem...
2010. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Átestünk a műtéten! Nem akarok senkit elijeszteni, de borzalmas hét áll mögöttünk. Kiderült, hogy extrém mértékben súlyos a vesemedence tágulata és azonnal műteni kellett. Az 1.sz. Gyermekkórházban voltunk, nagyon rendesek és állitólag a legjobb orvosok az országban. A műtét abból állt, h. felvágták a borda alatt az oldalát, kivágták a szűkületet (mint kiderült, nálunk teljes szűkület volt, semmi vizelet nem tudott távozni), majd behúztak 2 katétert, az egyiken a pisi a másikon a sebváladék távozott. Egy hétig a kicsinek feküdnie kellett, ki sem vehettem az ágyból nehogy a katéterek kiessenek. Ez volt életem legszörnyűbb és leghosszabb hete. Szoptatni csak üvegből lehetett normálisan, böfiztetni gyakorlatilag sehogy. DE a legfontosabb, h. egy hét az egész (persze ha a seb rendesen gyógyul és nincs komplikáció). Most még egy ideig óvatosan kell emelgetni a gyereket, fürdetni nem lehet, de ez legyen a legnagyobb baj :). Remélem, hasznos volt az infó.
2010. máj. 21. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj annyira vártam már, hogy jelentkezz. Gondoltam, hogy kórházban vagytok, hogy nem írtál. Nagyon sajnáltalak benneteket, de az a lényeg, hogy túl vagytok rajta.És nagy a vágás, vagy kicsi? És a babád a körülményekhez képest, hogy van? Mennyire viselte meg a műtét? Remélem mihamarabb teljesen meggyógyultok és elfelejtitek ezt az egészet. Köszönöm szépen, hogy írtál és kívánok nektek nagyon jó egészséget és kitartást, már a nehezén túl vagytok.
2010. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi hogy gondoltál ránk :). A vágás úgy kb. 7-8 cm, mellette egy kis lyuk, ahol a katéterek voltak, de ez ma már jóval kisebb volt mint 2 napja (ma kötöztem át).A kicsi úgy tűnik mintha egy picit fáradtabb lenne a szokásosnál, azaz többet alszik és nem olyan eleven. De ez végül is jót tesz a seb gyógyulásának. Amúgy a megszokott rutinhoz tartja magát, ugyanakkor alszik, eszik, kel fel ahogyan korábban is. Remélem, nektek nem kell majd végül műtétre menni.
2010. máj. 22. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!