Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináltátok a fürdést...

Hogy csináltátok a fürdést majd a fektetést? Mi a jobb?

Figyelt kérdés
3,5 hónaposak vagyunk. Tápszeres, napi ötször. Már magam sem tudom hogyan csináljam. Sehogy nem jön ki, vagy az evés nincs 4órára, vagy nem tud már fürdés előtt aludni, akkor végigordítja, vagy alszik fürcsi elött, vacsizik de utána meg még nem álmos és azért sír. Ti hogy csináljátok? Hallottam olyat hogy fürdés, evés, alvás. Vagy, fürdés egy kis játék, evés és alvás. Vagy, fürdés, kis alvás(2óra) majd felkel enni a baba és alszik is tovább reggeli. Van olyan amelyik a legjobb vagy ez is olyan, hogy "mindenki másképp csinálja" ???
2010. aug. 8. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, a fiam 5 és fél hónapos, a ti időtökben nekünk is össze-vissza volt.


Úgy számolom ki a fürdést, hogy tudom, a fiam 3,5 órát bír ki kb. ébren max sírás nélkül, így az utolsó alvás után 3 órával kezdem fürdetni. Az evésnek nem muszáj kijönnie 4 órára, nálunk is van, hogy az uzsonna után 2-3 órával vacsizik. Annyit eszik, amennyit kér, éjszaka úgyis felkel, ha éhes (legalább is itt még éjjel kelés van ;))

A rendszer nálunk fürdés-evés-alvás, játék nélkül.

2010. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi fürdünk még egy kicsit játszunk (persze ha van kedve )evés és alvás 6 hónapos babó nyukája
2010. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom már 6 hónapos, de nálunk fürdés 19:00-19:30 között, majd én megyek fürödni, addig a lányom az apukájával játszik....20:00-20:30 között van a vacsora, még szopik és utána tápszert kap (3 hetes korától)! Evés közben már szinte alszik, büfizik (ami néha kimarad) és alszik reggel 6-ig! Ő naponta 6x eszik, de volt idő 4-5 hónapos kora között, hogy csak 5x evett naponta! Miért kellene 4 óránként ennie, nem lehet, hogy éhes?
2010. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! 7hós a lányom, én is azt tanácsolom h ne tartsd pntosan a 4 órás etetést, ha nem éhes a pici. Nézd meg h mennyit bír ki ébren a babád, majd vonj ki belőle fél órát(fürdetés és etetés) és akkor kezd el este fürdetni.

Vagy minden etetés után közvetlenül tedd le aludni/pihenni és a végén beáll a rend :-)

2010. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nálunk: alvás, evés, kis játék, fürdés, evés igény szerint, kis játék és alvás. időpontok tekintetében teljesen rugalmasak vagyunk, nálunk az események sorrendje inkább a rendszeres, nem az időpontja.
2010. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is 3 hónapos a babám.Mi 18.30 körül szoktunk fürdeni.
2010. aug. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bocsi véletlen elküldtem,szóval 18.30 körül fürdik a baba,én úgy vagyok vele ha épp úgy jön ki hogy éhes akkor előtte eszik,de általában fürdés után kicsi szopi,aztán tápszer,azon már majdnem be is alszik.Én nem csinálom napirend szerüen,ahogy a baba igényli.A fürdés előtt szoktunk vele játszani a nagy ágyon,imád pucérkodni,abban el is fárad,igy hamar elalszik már vacsi után.A babád szerintem majd kialakitja magától a napirendet.
2010. aug. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kitapasztalni, hogy este mikor fárad el, illetve ha korán fürdetsz, akkor tedd későbbre. Azt kell tudnod, hogy mennyit bír fenn lenni két evés között, és minden étkezés után alszik-e. Az én lányom kész mormota volt, minden kajálás után aludt, hol többet, hol kevesebbet. Nekünk az alábbi napirendünk volt annyi idősen:

reggel 5-6 között kelt és evett (szintén tápszert)

szinte azonnal visszaaludt

9-10 között evett, majd fenn volt max 2 órát, de inkább kevesebbet

13-14 óra között volt evés ismét, utána kis játék és alvás akár a babakocsiban, attól függött, hogy milyen idő volt

17-18 között evett, majd játszottunk, általában 19-20 óra között aludt egy rövidet

21-kor fürdés, utána vacsi és jött az éjszakai alvás 21,30 körül.

Olyan is előfordult, hogy délután bealudt, nem 18-kor, hanem később evett. Ennek ellenére fürdés után ugyanúgy elfogadta a vacsit, mert hozzá volt szokva, hogy fürdés után jön a kaja.

4 hónapos volt, amikor pár estét végig üvöltött, mert már álmos volt, így hamarabb fürdettük, hamarabb is evett és aludt, de csak fél órával.


A napirendi időket nem szabad szigorúan venni, kb. időpontok kellenek és a sorrend. MEgjegyzem a sorrend sem tartható mindig. volt időszak, illetve olyan napok, hogy két evés között kevesebbet aludt, tehát hamarabb felkelt, nem volt éhes, de miután evett, rögtön álmos lett, így letettem aludni. Mindig a baba jelzéseit vedd figyelembe, és ha nagyon össze-vissza akarja csinálni, akkor egy kicsit irányíthatod, pl. fürdés előtt ne hagyd aludni órákat, csak pl. fél órát, vagy ne aludjon két evés között többet 3 óránál. LEhet, hogy ezért többen megszolnak, de én időnként felkeltettem, ha nagy csúszás lett volna, ha hagyom. De az biztos, hogy éhes gyereket nem lehet altatni, és ha nem álmos, úgysem alszik el.

Az esti rutint "lőjétek be" valamennyire, minden más majd igazodik hozzá. Vacsi után mi sosem játszunk már vele, csak sétálunk a lakásban, dudolgatok neki, közben persze megy a büfi, jön a jóéjt puszi, és már teszem is le aludni.

Egyébként a napirend sokat fog változni, hiszen majd jön a hozzátáplálás, kevesebb alvás nappal...stb.

A lányom most 6,5 hónapos, még nem döntötte el, hogy nappal kétszer, vagy háromszor akar aludni, így vannak borulások. Ezért volt, hogy már este 8 után azonnal evett és aludt, míg más esetben jó ha 9 körül elalszik. Mindig nézem, hogy hogyan is áll a dolog, illetve mennyit aludt nappal, és ahhoz igazodom, ami nem jelenti azt, hogy össze-vissza fürdetjük, csak +- fél óra eltéréssel, 8 és fél 9 között, de ahhoz tartom magam, hogy utána egyen és a szokásos sétálgatás után elaludjon szépen a maga kis vackában.

2010. aug. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az utolsó jókat írt. Átérzem a helyzetedet, mi is sokat kínlódtunk ezzel, állandóan ilyen problémáim voltak nekem is, mindig volt valami gubanc. Fogalmam sem volt, hogy csináljam hogy jó legyen! az igaz, hogy nem nagyon lehet percre pontosan beállítani a babát, szerintem ez nagyon kevés gyereknél működik. valóban ki kell tapasztalni, hogy a legjobb, ha előbb éhes, előbb etetni stb. Nincsenek aranyszabályok. Egyik ismerősöm pl. végül felcserélte a fürdést és a vacsorát, és náluk ez bejött! Mert fürdés után már olyan nyűgös volt a kicsi, hogy alig evett valamit. Így aztán először megetette. Szóval, nem szabad túl merevnek lenni, de azért rendnek is lenni kellene...nem egyszerű.
2010. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

07:01-es amiket írt, kb nálunk minden úgy történik ahogy leírtad. Csak az esti dolgokkal van bajom. Tudom, hogy mennyit bír ki a Babám de van olyan, hogy a 10.percben még eleven, azután a 11. percben meg már hulla fáradt. Szóval az a gond, hogy este már nem tudok arra számolni, hogy mennyit bír ki mert egyik percről a másikra nyűgös és hisztis lesz. De ez már csak este van. Én is arra gondoltam, hogy a hozzátáplálásnál már könnyebb lesz, meg akkor amikor már csak kettőt alszik egy nap. Köszönöm, hasznos volt amiket írtatok:)

2010. aug. 9. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!