Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok kismamának megterhelő...

Sok kismamának megterhelő anyagilag az egy babával járó anyagi kiadások?

Figyelt kérdés
Bocsi, hogy ilyet kérdezek, de ma elgondolkodtam egy gyógyszertári számla után......A kisfiam 22 hónapos, most megbetegedett, gennyes torok gyulladás, középfülgyulladás, és még kötőhártya-gyulladása is van. A nyaralást félbeszakítva jöttünk haza, mert belázasodott. Az ügyeletes írt neki antibiotikumot, köptetőt, szemcseppet, orrcseppet, gyulladás és lázcsökkentőt. Persze nem minden receptköteles, így 6000 forintot hagytunk ott. A kisfiam ma délután kb. 40 percet sírt sikítva, mert annyira fájt a gennyes mandulája. Soha nem sírt még így, em is sírós egyáltalán. Azt hittem, hogy megőrülök, annyira sajnáltam. Aztán kapott fájdalom csillapítót, és mikor hatott végre neki, akkor teljesen megnyugodott, és elkezdett játszani. Na akkor gondolkodtam el......ha valakinek nincs péze ezekere a drága gyógyszerekre, -nekünk hála istenek azért ennyi van, - az mit csinál a fájdalomtól sikítva síró gyerekével????? Hogy segít rajta? Mit csinál? És a világ tele van szegény országgal, szegény emberekkel.....Ez olyan nyomasztó azóta nekem, lehet azért is, mert 8 hónapos babás vagyok a tesóval, és érzékeny nagyon......De annyira rossz lehet az ilyen szülőnek a tehetetlenség. Köszi, hogy leírhattam ide ezt.
2010. aug. 8. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem megterhelő... ilyen kiadásokra mindig teszünk félre.


ha a gyógyszerre gondolsz kizárólag kipp kopp a lányom nem beteges és nem is járunk sokat partikába.

legutóbb anyósomhoz vettünk lázcsillapitót hogy ott is legyen ne kelljen itthonról vinni mert ha nem kerül haza az nagyobb gond... és vettünk neki dentinoxot is mert néha fájlalja az inyét ott ahol jön a köv. foga mindösszesen 2200.- ft-ot fizetttünk.


az egyéb kiadások? a pelenka... 22 hós és jó lenne már ha leszokna a pelusról de még nem érzi ha kell pisilnie nem jókor ül a bilire úgyhogy ez még halódik... talán ez a legnagyobb összeg. a ruhákat turiban veszem kb.200.-/darab áron.


szóval összességében nem megterhelő.

2010. aug. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor Ti is a szerencsésebb kategóriába tartoztok, és pluszba még ügyesen meg is oldod a ruháztatását a babádnak. De akinek kevesebb a bevétele, vagy mondjuk betegesebb a babája, vagy a férje állását veszíti? Vagy nagyon szegény országban él? Az ilyeneknek nincs tartaléka. Az mit csinál ilyen esetben? Nekem a fél óra sikítva sírás szörnyű volt, nem folyamatosan hallgatni. Hogy fáj a gyereknek valamije, és nem tud az anya segíteni.....
2010. aug. 8. 23:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen az nagyon fáj lelkileg ...


Ilyenbe még nem gondoltam bele.

szoktam leadni a védőnőnek kinött ruhákat mert a valóban rászorulók kapják tehát tudom hogy ténylegesen segitek. ez jólesik nekem is hogy nem a kukába dobom ...


ahol a szülő a munkahely elvesztését éli át ... nekem is volt ilyen amikor független még család nélkül voltam és úgy is megrázó volt.... eszméletlen lehet átélni de a párom biztosan elmenne rakodni is csakhogy ne kerüljünk ilyen helyzetbe -egyébként hivatása van igy nem áll fenn a veszély- és akkor természetesen én is elmennék dolgozni....


szóval az a nagy kerek igazság hogy nem szoktam ilyesmibe belegondolni..

2010. aug. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Off: Nekem multkor szuri után 3 órát sirt síkitva a babám.Még a cicin se nyugodott meg. Most negyed óráug sirt csak,s megnyugodott utána de most evett elötte és kábább volt,lehet azért.

Mennyibe kerül a Dentinox?


Szerintem a szegényebb országokban is van megfelelő gyógymód nyügi esetén(pl gyógynövény levelével bedörzsölik vagy mittomén:))

2010. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A dentinox: 1380 forint egy tubussal
2010. aug. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is beteg volt előzőhéten. Magas láz, torokfájás:-( Állandóan sírt(pedig nem síros), éjszakákat fent voltunk. Kapott nurofent, kúpot, és végül borogatást:-( Most jól van, de nem akar enni. Amikor mentem a patikába, már előre féltem, hogy mennyi lesz a vége. Nem vagyunk csórók, de mivel hétfő volt nem kaptunk még fizetést. Persze a pici az első, így ott hagytunk kb :5000ft. Őszintén megmondom, mintha a fogamat húzták volna, maradt egy ezres:-( Abból vettem minimális kaját. Szerdán már kaptunk pénzt, és minden megoldódott. Én is elgondolkodtam, hogy akinek csak pl. 3000ft-ja van hó végére az mit csinál? Mondjuk nálunk is ritka, hogy ennyire kifogy a tartalék, de most pont így volt.
2010. aug. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jujj elolvastam a kérdésed. Hát nem tudom mi lesz ha megszületik a picink. Ez tényleg nagy kiadás. Nálunk csak párom dolgozik, én csak gyest és családit fogok kapni, érettségim sincs. Ígysem jövünk ki sosem hónap végéig, mindig segít valaki, vagy éppen akad maszek munka. És ha egyik se lesz akkor nem tudom mivan...

Örülök, hogy ezeket leírtad, szegényke biztos én sem fogom bírni, hogy ott szenved, inkább szárazkenyéren és vizen fogok élni, hogy neki tudjak gyógyszert venni.

Mindenesetre eléggé elgondolkodtatott...

22/L 35 hetes

2010. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

29 hetes terhes vagyok.

Kapasbol az egyik ismerosomet juttattad ezzel eszembe, ahol a lany osszeallt egy afrikai fiuval ahonnan szuletett egy szep pepita gyermek. A lany feher, kessel villaval eszik a fiu fekete, kezzel gyurja a kusz-kusz-t.

Mikor a lanyra rajott a szulhetnek a fiu nem ertette, miert ilyen nagy ugy ez? Hiszen afrikaban a nok ott a porban retekben szulik meg a gyermekeiket...

Erted az asszociaciomat? Igazabol valahol mindenkinek az a normalis amiben felno. A valaszok nagyresze is ezt sugallja.

En sokszor gondolok arra, hogy nem mondom felvet a penz, de van hol laknom es van mit ennem, es ruhaim is vannak milyen szerencses vagyok. Mert van akinek nemhogy gyogyszerre de kajara sem telik. De igazabol mindenki alkalmazkodik a sajat helyzetehez.

2010. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, a kultúrális különbségek is okozhatnak problémát, hogy az egyik fél majd nem érti, hogy erre vagy arra miért is kell pénz.....A fekete-fehér családra gondolok.

De a kismama, aki fél majd a jövőtől érthetően teszi persze. De a párom is erre azt mondta, hogy hogy ha gyógyszer kell a gyereknek, és nem lenne tartalék, akkor mi is inkább vízen kenyéren élnénk, de akkor is megvennénk.

Most már az én kisfiam is jobban van, és túljutottam a sírása okozta traumán is. De nagyon tanulságos volt olvasni, amit írtatok. Köszi.

2010. aug. 9. 10:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is beteg a babóm, a legfontosabbat kiváltottam, 1-2 dolgot csak akkor fogok, ha úgy látom mégis csak kell,mert nem tudtam egyszerre kifizetni.
2010. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!