Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok kismamának megterhelő...

Sok kismamának megterhelő anyagilag az egy babával járó anyagi kiadások?

Figyelt kérdés
Bocsi, hogy ilyet kérdezek, de ma elgondolkodtam egy gyógyszertári számla után......A kisfiam 22 hónapos, most megbetegedett, gennyes torok gyulladás, középfülgyulladás, és még kötőhártya-gyulladása is van. A nyaralást félbeszakítva jöttünk haza, mert belázasodott. Az ügyeletes írt neki antibiotikumot, köptetőt, szemcseppet, orrcseppet, gyulladás és lázcsökkentőt. Persze nem minden receptköteles, így 6000 forintot hagytunk ott. A kisfiam ma délután kb. 40 percet sírt sikítva, mert annyira fájt a gennyes mandulája. Soha nem sírt még így, em is sírós egyáltalán. Azt hittem, hogy megőrülök, annyira sajnáltam. Aztán kapott fájdalom csillapítót, és mikor hatott végre neki, akkor teljesen megnyugodott, és elkezdett játszani. Na akkor gondolkodtam el......ha valakinek nincs péze ezekere a drága gyógyszerekre, -nekünk hála istenek azért ennyi van, - az mit csinál a fájdalomtól sikítva síró gyerekével????? Hogy segít rajta? Mit csinál? És a világ tele van szegény országgal, szegény emberekkel.....Ez olyan nyomasztó azóta nekem, lehet azért is, mert 8 hónapos babás vagyok a tesóval, és érzékeny nagyon......De annyira rossz lehet az ilyen szülőnek a tehetetlenség. Köszi, hogy leírhattam ide ezt.
2010. aug. 8. 23:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

szia!

Igen, elég megterhelő.

egy baba sokba kerül.az én kislányom 18 hónapos, sajna,megy a hasa a tehéntejtől, igy babaitalt kap,6 naponta veszünk.

sokba kerül a pelenka, popsikenőcs, gyógyszerek.

2 hete nekem is beteg volt, kétfajta fájdalomcsillapítót vettünk, germicidet,a gyógyszert, amit felirt a doki.

én is sokszor belegondoltam már,mi lenne,ha nem tudnám kiváltani.borzalmas, hogy annyira kevés juttatást kapunk, hogy nem elég semmire:(

2010. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!