Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell a kisfiúk kukiján...

Mikor kell a kisfiúk kukiján a bőrt elkezdeni hátrahúzni?

Figyelt kérdés

A gyerekorvosunk szerint 2 éves koráig nem kell piszkálni. Ez nekem elég fura.

Ti hogy tudjátok?


Köszönöm a válaszokat!


2020. okt. 21. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Soha nem nyúltam hozzá. 7 éves, semmi baja.
2020. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk is azt mondta az orvos, hogy nem nagyon kell piszkálni, amennyire tudjuk húzzuk hátra fürdéshez, de ennyi.
2020. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem azt tanácsolták a sebészeten végzett szülők és a védőnő is, hogy kezdetektől fogva úgy kell mosni, amennyit enged. Ez azt jelenti, hogy nem erőlteted, hanem fürdő vízben, mikor már át puhult, a bőr feszülését el nem érve felhúzod és megmosod.

A védőm is azt mondja, hogy 3 éves korig normális a feszülés. A pelenkás időszakban úgysem egészséges a fel húzhatóbőr, mert alá mehet a kaki pisi. Unokaöcsém emiatt szenvedett hosszú időn át. Gyulladások, viszketés, fájdalom kísérte őt addig, amíg le nem tudta tenni a pelust.

Ha 3 éves kor után is feszül a bőr, lidokainnal fájdalom nélkül tudnak majd segíteni. De ha minden nap mosva van és a kisfiú is megtanulja “kinyitni becsukni” fürdés közben, akkor ő magának is meg tudja majd oldani a bőr fék feloldását.

2020. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, ez félreérthető volt:

Sebészeten végzett szülő = olyanok, akiknek a fiúkat idő előtt sebészetre küldték, ahelyett, hogy vártak volna hogy idővel lazuljon a dolog.

2020. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Pár nap múlva lesz 2 éves.

Mosni mossuk már az elejétől amennyire engedte, de én nem veszek észre rajta javulást. Szerintem most is csak annyira (minimálisan) megy hátra, mint az elején. Ez nem baj?

2020. okt. 21. 13:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok.

Az én fiam most lesz 4 éves télen és neki sem “működik” még teljesen. Ő már magának húzza, de csak a hegyéig sikerül. Ő pl jobban mozgatja mint én, mert ő érzi hogy mi az, ami már kellemetlen. Én óvatosabb vagyok ugye.

A 3 éves státuszon azt mondták, még van idő. Ha jól emlékszem, 5-6 éves korig jó ha megoldódik? Mintha ezt mondták volna. Nyilván ha nagyon nem sikerül, akkor kell a sebészet, de pl ha én most elvinném a fiamat, akkor megcsinálnák neki, mert nem küldik haza ilyenkor a szülőt, csak hát valószínű fölösleges trauma.

2020. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kicsit megnyugodtam!
2020. okt. 21. 13:47
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
15 éves korig normális a letapadás, ha nem okoz gyulladást. Nem kell vele foglalkozni.
2020. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vettem észre hogy minden orvos és védőnő más tanácsot ad. Nekünk kb fél éves korától tanácsolta hogy óvatosan ameddig tudjuk, aztán kenjem neki. Van hogy pár napig nem húzom le mert egyéb okokból elmarad, de akkor felhalmozodhat a cucc alatta. Ami meg nem jó. Erősen ellenkezett pár hónapja mert azért kellemetlen neki ugye, két éves lesz lassan. Be is gyulladt neki, szóval a magam részéről nagyon ügyelek azóta hogy rendesen mosva és húzva legyen.
2020. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Orvos férjem szokta a kisfiunknak húzogatni pár hónapos korától. Nagyon fel tud halmozódni a cucc alatta.
2020. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!