Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól aludt a baba külön...

Mikortól aludt a baba külön szobában ?

Figyelt kérdés

Kialakitottunk egy nagyon szép kis szobát neki ahol megvan minden. Eleinte úgy gondoltam az első naptól ott alszik majd de egyre több tanácsot kapunk , hogy legalább 3 hónapig aludjon a mi szobankban mert úgyis minden percben át fogunk menni rá nézni. (Van kamera és légzés figyelő is )

Ti mit gondoltok erről ? A hálóba csak egy kis bölcső férne be szóval a szoptato fotel és pelenkázó mindenképpen a saját kis szobájában maradna.


2020. okt. 22. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Mi első perctől külön, saját szobában altattuk a lányunkat, nekünk is jöttek az okoskodók, akik hülledeztek, hogy de hát néhány hónapig mindenképp legyen a mi szobánkban, ha kell aludjon köztünk... Megmondtuk, hogy köszönjük a tanácsot, de majd mi eldöntjük, hogy nekünk hogy jó, mi pedig döntöttünk: saját szoba, ebből nem engedtünk.

Én a külön szoba híve vagyok, biztosan nem raktam volna a közös hálónkba a kiságyat és főleg nem altattuk volna magunk között. Úgy csináld, ahogy nektek jó, kit érdekel más mit mond.

2020. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
19 hónapig velem aludt és nem értem, miért kellett volna máshogyan lennie.Neem gép, hogy kibújik és le kell választani. Utána azonnal átment a saját ágyába. Most lesz 6 és még egy szobában alszunk (építkezés folyamatban). Ha lett volna hely, én akkor kínáltam volna fel neki a külön szoba lehetőségét, amikor átvágyott a saját ágyába. Teljesen gyerekfüggő, mikor jön ez el. De az anyai-apai közelség az első időkben szerintem kötelező. Akiben van egy kis anyai érzés és józanul bele bír gondolni a lelki fejlődésbe, az nem akarja azonnal lepasszolni.
2020. okt. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
10%
Első, mi a magyarázatod a döntésedre? Miért,miben zavart volna a baba a jhálóban, közetetek?
2020. okt. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Magunk között én biztosan nem merném altatni, férjem nagyon forgolódik este, és 140-es ágyunk van. Még csak úton van a baba, de nálunk az a terv, hogy az első pár hétben velünk alszik, a saját kiságyában, és utána meg át a szomszéd szobába. Ezt is csak a saját megnyugtatásunk miatt, hiába a légzésfigyelő... Illetve amég éjjel sokat szopizik, addig talán kényelmesebb így
2020. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Na azért ki ne találjuk már, hogy aki saját szobába szoktatja a gyerekét, az gépnek tekinti és lepasszolja (???). Atyasagos..🤦🏻‍♀️

Már lassan ott tartunk, hogy nem csak az apára bízást minősítik a momzillák lepasszolásnak, hanem azt is, ha van saját szobája a gyereknek és ott is alszik.

Kinek mi vált be, nem értem miért kell bármelyik döntést is kritizálni.


Az a magyarázatom, hogy nekünk így felelt meg, mindenkinek volt külön szobája, számunkra így a normális. Továbbá úgy gondoltuk mindketten, hogy egész nap velem/velünk volt a gyerek, estére hadd legyünk mi is ketten a szobánkban, ennyi nekünk is "jár". Mindketten sokat forgolodunk, szóba sem jöhetett a köztünk alvás, férjem pedig minden reggel kelt korán, semmi szükség nem volt arra, hogy ahányszor felébred a lányunk, instant kelljen ő is. Ja és nem utolsósorban mivel első perctől a szobájában aludt, így az átszoktatással sem kellett bajlódnunk, mint rengeteg ismerősnek.

2020. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Lepasszolás az, hogy valaki saját szobában altatja a gyerekét???! Hogy mi van? Ez még viccnek is ritka béna, azért a lóf*asznak is van vége, már elnézést a kifejezésért.

Nálunk dettó az volt, mint az 1-nél. Első perctől fix volt, hogy a gyerek saját szobában és ágyban fog aludni, a szülői háló maradjon meg nekünk szülőknek. Így legalább átszoktatással sem kellett kínlódni, mindenkinek jó volt így.

2020. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

#3 És téged miben zavart volna, ha nem köztetek és nem is a ti szobátokban aludt volna a gyereketek, hanem a sajátjában?? Pont ugyanaz, ezt oda-vissza meg lehet kérdezni.

Mondjuk azt nem értem, hogy valaki tényleg nem képes magától kitalalni, hogy vajon mi baj lehet abból, ha a szülők között alszik a gyerek.. Pl hogy baromira veszélyes tud lenni, főleg ha a szülők sokat forgolodnak álmukban, simán megüthetik, vagy véletlen úgy vackolnak a kispárnájukkal, hogy ráteszik a baba fejére stb.

2020. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Hathetes a babánk és egyenlőre a hálóban alszik a kiságyában. Egy éves korában szeretném külön szobában altatni. A nagynál is így volt. Sok olyan ismerősöm van akinek a babája köztül alszik az ágyban. Én nem vagyok híve ennek. Félteném éjjel. Mivan ha ráfekszel vagy megütöt álmodban? Ez a tuti ha külön van. Teljesen egyedül egy szobába nem akarom és nem is tudnám rakni. A nagy gyereknek van szobája oda nyílván nem költöztettül be éjjel pihenjen mert suliba jár. Van egy szobánk még ami tároló jelenleg azt felújítjuk neki nyáron. Addig velünk lesz.
2020. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Mindkét gyerekem első perctől a saját szobájában alszik (a nagy 8 éves, a kicsi hat hetes). Volt/van légzésfigyelő és bébiőr (a kicsinek már kamerás ráadásul), nem mászkálok soha nézegetni, ha alszik a baba. Mi annak vagyunk a hívei, hogy mindenkinek legyen meg a saját helye. Természetesen ha bármelyik gyerek nem bírta volna, akkor változtatunk, de szerencsére nincs ezzel a felállással gond.
2020. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Véleményeket kértem kedves második válaszoló nem ítélkezèst. Én elfogadom mindkét oldalt , egyszerűen csak a tapasztalatokra voltam kíváncsi. Nem hinném hogy ezen múlna az anyai érzés...

Köztünk soha semmiképp sem alhatna se most se később. Szerintem életveszélyes ha egy csecsemő a szülei ágyában alszik , amikor pedig nagyobb lesz akkor nem egészséges hisz attól hogy gyermekünk születik , nem csak anya -apa leszünk hanem továbbra is nő és férfi.

2020. okt. 22. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!