Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónapos babátok mennyit...

8-9 hónapos babátok mennyit iszik egy nap? Hány étkezése van kiváltva? Hogy néz ki egy napja?

Figyelt kérdés

#napirend #8-9 hónapos
2020. okt. 25. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 11 hónapos, de az étel állagán kívül nem sok minden változott 8-9 hónapos kora óta. Inni mindigis sokat ivott, igazi "kacsababa", tehát ez nem mérvadó dolog. Csak vizet adok neki inni a tápszer mellett. 4 étkezés volt ekkor már kiváltva, reggelit 9 hónaposan kezdtem, de reggeli mellé adok tápszert is.

A napja úgy néz ki, hogy 2x alszik, 9:30-11-ig és 14:30-16-ig. Éjjel 20:30-6:30, de egy-kétszer felébred.

2020. okt. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában 6:30 körül kel. Ilyenkor nem eszik, mert előtte 4:30kor evett. Játszik 2 órát, mielőtt visszaaludna azelőtt szopizik. Alszik 45 percet (pont meg tudom inni a kávémat :) utána felkel, 20 perc múlva vagy kenyeret kap vmivel vagy tejpépet gyümivel, közben folyamatosan iszik. Utána még szopizik. Délben alszik egyet, még előtte szopizik. Pont tudunk ebédelni is. :D megint csak 45 percet alszik. Ébredés után megint kb 20 perccel kap vmit főtt/párolt/üveges kaját. Közben iszik, utána szopizik. Délután 3-4 körül ismét elalszik, előtte szopizik. Este nem mindig kap még ételt, még annyira nem vagyunk előre. A nagy alvás előtt sokat szopizik, kB 7 körül alszik. Éjjel kétszer kel, egyszer kb 6 óra múlva, akkor nagyon sokat szopizik, és fél 5kor, akkor keveset, be is alszik rajta.

Persze ez a mai nappal teljesen felborult, fél 5 óta fent vagyunk... Most volt a reggeli szopi, de nem látnám, hogy vissza akarna még aludni.

2020. okt. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom most 8 hónapos.

Naponta kb. 8 dl anyatejet és 4 dl vizet iszik.

Nálunk eddig 3 étkezés van kiváltva, a tízórai, az ebéd és az uzsonna.

Általában 7:00 körül ébredünk fel. 7:15 körül reggelizünk. Azután 7:45-től – 9:30-ig önállóan játszik a lányom a járókában, babakarámban vagy a szobájában. A házimunkába “bevonom”, mondjuk a konyha közepén lévő habtapin játszik, miközben főzök. 9:30-tól – 10:00-ig tízóraizunk. Körülbelül 10:00-től – 11:30-ig van a délelőtti alvás. Körülbelül 12:00-től – 12:30-ig ebédelünk. 12:30-tól – 14:30-ig közös, vagy önálló játék van, vagy sétálunk egyet. Körülbelül 14:30-tól – 16:00-ig van a délutáni alvás. Körülbelül 16:00-tól – 16:30-ig van az uzsonna. 16:30-tól – 18:00-ig sétálunk, ügyetintézünk vagy játszunk. Körülbelül 18:00-tól – 18:30-ig vacsorázunk. 18:30-tól – 19:00-ig közösen játszunk. 19:00-kor van a fürdetés, illetve az esti rituálé. 19:30-kor van a lefektetés, ha minden jól megy.

2020. okt. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden étkezése ki van váltva, 9 hónapos mult. A fogzás miatt ejjel cicivel konnyebben vissza alszik, olyankor szopik csak. Nagyon jó étvágya van, mindent kipróbál és mindenből kér is. Amit lehetett már, azt adtam neki. Katonákat is eszik mar jó ideje. Vizet kb 2,5 dlt iszik egy nap, rengeteget mozog, már lépeget vagy hipergyorsasággal mászik egész nap, kell neki a folyadék, de magától iszik, elől van a pohara vagy mi az, nem erőltetem.
2020. okt. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

9 lesz jövő heten. Keveset iszik. Tapszert 2-3x egy nap 230 ml-t. Szoval gondolom azért ebből fedezi a napi folyadék szükségletet. Ezen kívül nagyon maximum 1-2 decit iszik de van hogy csak kortyokat.

Reggeli és lefekvés előtt tapszer. (Néha ker éjjel is, ha nappal kevesebbet eszik) Amúgy a többi étkezés ki van váltva. Már nagyrészt azt eszi amit mi. Persze, ha épp olyan van, amit ehet. Pl bolognait imádja. Összetöröm villával a tésztát, nyeli mint kacsa a nokedlit.

2020. okt. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok. Azt elfelejetettem, hogy napirendet is kérdeztél. 9 körül kelunk. Délelőtt alszik egyet meg 14 óra körül és 18 óra körül. Nagyon változó. 20 perc és 1,5 óra közötti mennyiséget.

Irigylem az egyik valaszolot aki a 8 hónapost leteszi a habtapira a konyhában. Az enyém már feláll, kapaszkodva lepeget kúszik-mászik és egyetlen pillanatra sem marad egy helyben. Viszont imád turkálni a konnektorokban (nyilván van bennük dugó, de nem engedem) barmit és mindent a szajaba vesz, szóval nem opció, hogy en főzőcskézem ő meg randalírozik. A jarokaban vagy karámban ordít és rázza a rácsot vagy a jaroka szelet. Nincs el az etetoszekben sem, csak max ilyen 20 percig ha adok neki valamit, amit ragcsalhat.

Egy szó mint száz, ő szabadon szeret lenni és semmit sem tudok csinálni tőle amíg az apja haza nem ér. Akkor főzök, ha már itthon van. Addig max mosast tudok betenni meg elindítani a robotporszivot egy olyan helyiségben, ahol épp nem vagyunk. Minden más teljesen esélytelen.

Egyébként eljatszik egyedül, azzal nincs gond, csak folyamatosan figyelni kell rá, mert múltkor pl egy falról leesett vakolatdarabot próbált megenni, máskor egy csomagolóanyagrol lepergett hungarocell golyókat talált a fal tövében, azt szedtem ki a szájából, vagy pl az állólámpát vagdalja a falhoz (feláll, bele kapaszkodik a rudjaba és rázza) meg ilyenek. Amit lehetett már elbarikadoztam, de mindent sajnos nem tudok.

2020. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6-os! 2-es vagyok.

Nyugi, nem vagy egyedül. Az én babám is mindenhol felâll, és mindig vigyázni kell rá mert leülni még nem tud és borul minden egyes alkalommal. Úgy kúszik, mint a villám, lassan utol sem érem. Mi lesz, ha mászni fog?! A konyhában habtapi 3 hónapja nem működik. Egyszer mertem belerakni a járókába, üvöltött. Mindig abban a szobában akar lenni, ahol én...


Szerencsére az apja itthon van homeofficeban, így sok mindent meg tudok csinálni. Ha nem lenne, már ősz lennék, tuti 🤦‍♀️

2020. okt. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊
2020. okt. 25. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!