Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valtoztattatok a napirenden...

Valtoztattatok a napirenden az óra atallasa miatt?

Figyelt kérdés
Miben és hogyan valtoztattazok? Vagy maradt minden ugyan úgy csak csúszott egy órát? Totális káosz van a fejemben

2020. okt. 25. 10:44
1 2 3
 21/25 Derjaderja ***** válasza:
58%

Hát azért egy csomóan szóltak, meg hogy beengedem a kutyát a házba, pedig nyilván arról se én tájékoztattam őket.

Ez egy ilyen sváb környék, mindenki sürög-forog, tiptop minden udvar, itt az is furi, ha gazos a kert, de játszol a gyerekkel. Sok idős van. Az ikerszomszédok cukik, ők modern fiatal gyerekes pár, megjegyzem az ő őseik a mi őseink ellenségei, de szerencsére se én, se az ottani nő nem látjuj át ezt. Egy másik öregasszonyt azért nem szeretünk, mert 70 éve szóvá tette, hogy az akkor gyerek apósomék kutyája ugat. Mármint persze nem én vagy a párom nem szeretjük, bár ő ezeket hallgatta évekig.

Van velünk szemben egy bezzeggyerek, egy hónapbam született az enyemmel, egy született jókislàny, az enyém meg egy tűzről pattant ősrosszcsont, mi imádjuk hogy ilyen, hozzáteszem.

Másrészt ha kell valakinek segítség, kb öt háztól szaladnak azonnal, nekem sokszor adtak egy zacskó cseresznyét, lada paradicsomot. De ugyanaz a néni folyton kritizálja a gyerekünket.

Nekem egy picit idegen világ. Én egy panelból jöttem ide, ott is ismertem mindenkit, de feszt nen figyelte senki a másikat. Nekem fel se tűnik, hogy leestek a levelek az előttünk lévő járdára, ha mégis akkor tetszett milyen szép, azt se tudtam, hogy azt nekem kellene összesöpörni, amíg be nem szólt valaki.

Nyilván nem ez a fő baj, nem emiatt akarok korábbra a napirendet.

Igazából részemről próbálom messze kerülni ezeket az öregeket. De ez is nyilván rossz pont mert a bezzegkislány anyukája mindig mindenkivel elbeszélget a kapuban.

De esküszöm, nem ez a legnagyobb gond az életemben és nen vagyok elmebeteg sem, sikeres vagyok a szakmámban, szeretem a párom, csak nem tudok itt jól megszokni, hiányzik az otthonom, hiába éltem ott egyedül. Én azt szerettem volna hogy ott alapítsunk családot, de sok ok miatt ez volt a racionálisabb.

Na, off vege. Bocs.

2020. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Én is sváb környéken lakok, igaz város, és alig ismerek valakit, mert 2 éve se lakunk itt, van barátnőm aki faluban lakik mondjuk úgy nemesi családban, és náluk is adni kell a hírnévre a falu előtt, de ilyen még náluk sincs, hogy a redőnyt lesik :D Nálunk ilyenekkel nem foglalkoznak, pedig ez is olan környék.

Hát aludj akkor felhúzott rendőnynél és akkor már hajnal 4-kor fel van húzva, látják milyen szorgos asszonka vagy :D Én sokszor nem húzom le, nem zavar. A cukor miatt megértem. De én nem tudnék így élni, hogy másokkal foglalkozzak, inkább utáljanak az sem zavarna.


Kérdésre válaszolva: sosem napirendeztem az újszülött gyerekkel sem, most sem. Miért van emiatt káosz? Legalábbis az én gyerekem sosem nézi az órát, nem robot :D Össze vissza kel és fekszik, mert mindig van valami, vagy program miatt csúszik vagy fogzás vagy valami mindig van. Van hogy alszik napközben, van hogy nem, van hogy 2* alszik, van hogy 1*. Nálunk ilyen altatás sincs, ha álmos leteszem, ha nem nem. Szerintem nem kell ezt ennyire túllihegni, mi felnőttek sem vagyunk egyformán éhesek álmosak egy egy nap, egy gyerek sem fog órára működni. Szerintem teljesen kiegyensúlyozott, vidám, magabiztos, cserfes gyerekem van, nincs összetörve lelkileg, mert soha az életben nem napirendeztem. Volt mostanában olyan, hogy délelőtt fél 11-ig aludtam vele, meg olyan is volt, hogy este 8-kor még a Lidl-ben voltunk. :D Én egyszerűen beillesztettem a gyereket az életünkbe, és nem köré szerveztük az életünk. Szerintem próbáld te is így, nem görcsölj, főleg ne ilyeneken, hogy óraátállítás.

2020. okt. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Derjaderja ***** válasza:
32%

Te, én se szoktam, évekig semmi ilyen nem volt ott ahol éltem. Nem tudom, lesik-e a redőnyt, de nem fogadnak be. Nyilván gyed alatt folyton egyedül, mindentől nagyon messze hisztisebb az ember.

Jogsi sokat segített meg új ismerősök, de az első babás hónapok alatt kb senki nem volt akivel beszéljek, és itt ha megszólítottak, csak kritika volt kb. Biztos ezért.

2020. okt. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
83%
22 amúgy en se napirendezek, de szerintem ez gyerek függő. Van amelyik igényli. De az en gyerekemet hiába akarna bárki 9-kor letenni. Ha nem akar aludni meg, nem fog. Ugyanúgy 10-kor fog elaludni mintha hagyom játszani, csak egy órát meg ordít is a kisagyban.
2020. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Derjaderja ***** válasza:
75%
Én se napirendeztem erőszakkal soha de az enyém iszonyatosan aktív, és sajnos a random alvásból katasztrófa lesz. Nálunk ezért ez valik be most éppen, ő is igényli. Más karakterű vagy korú gyerekhez maskèpp àllnèk.
2020. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!