Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babák anyukái, etetés...

1 éves babák anyukái, etetés kérdésben tapasztalat? Már tépem a hajam. Az evési ritmus: reggel táp, délelőtt gyümi, ebédre főzi, délután joghurt, vagy sinlac, este táp. De, bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lassan kezdünk átállni a napi 1 alvásra, ez kb. 12.00-13.00 között kezdődik. De ilyenkor a lányom nem hajlandó elfogadni a kanalas ételt, mint pl. főzi, vagy leves. Volt már, hogy letettem evés nélkül aludni, úgy is jókat alszik, de inkább adok neki tápszert és úgy teszem le aludni. Ha délelőtt programunk van, kimarad a gyümölcs, azt megkapja délután, de mivel elfáradt nem eszik kanalas hamit. Akkor délután vagy elfogadja a főzit, vagy nem, ha nem, akkor kap sinlacot, vagy joghurtot, krémtúrót gyümölccsel.

Szeretném tartani, hogy főtt ételt is kapjon és gyümölcsöt is, de valahogy ez nem sikerül.

Más hogy csinálja? Egyáltalán adtok babáitoknak a ti főztötökből? Hajlandó megenni? Vagy még külön főztök? Ez a másik bajom, hogy én még nem nagyon adok neki a saját haminkból.

Túlparázom a dolgot?


2010. aug. 9. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

akkor sorban


én úgy csináltam hogy ha mentünk valahová raktam neki dobozba gyümölcsöt azt eszegette utazás közben és kapott magvas zsemlét.


igen 8-9 hós korától már a saját főztömet ette.

igen imádta én a husi mellé mindig főztem neki kompótot is azzal nagyon finom v. csak bolti barackkonzervet szeleteltem fel rántott husihoz és almakompótot sült csirkéhez...


sose főztem külön... bár nem a zsiros magyar konyhát főzöm.


nem kell ennyire túlbonyolitani biztos van a menütöknek olyan része amit ehet.. add azt.


csak ügyesen!

2010. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát az én babámnak ilyen étrendje kb.8hónapos korában volt.Szerintem kicsit tulparázod,és szerintem még mindig "túl babásan"eteted.Nálunk reggel egy kevés tápszer,vagynem,rendes reggeli,kifli vagy hasonló.Tizórai gyümölcs.Abban hasonlitanak a babáink hogy naggyából ő is olyankor alszik el,és mivel elég fáradt az ebédet ébredés után kapja.Tápszerrel altatom el én is,amikor felkelt rendes ebéd,ha olyan valami eszik a mi kajánkból,a nem akkor főzök neki valamit vagy üveges.Délután eszik még gyümölcsöt,jogurtot,vagy valamit,tejpépeket már utálja.Este vacsizik velünk rendesen,virsli vagy felvágott,vagy tojás vagy valami.És elalvás szintén tápszerrel történik.
2010. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sztem túlparázod. :)

én sose etettem ilyen órarend szerint a gyerekem, hogy ezt meg ezt kell egy nap ennie. ha nem evett egyik nap gyümölcsöt, bepótolta a másikon. mi amúgy ebéd után, sokszor vacsi után is eszünk gyümit, de az enyém már 20 hónapos. ő 12 hósan kezdett normálisan enni, előtte se amiénk, se a külön főzött nemigen kellett neki, csak cici és cici. max a gyümölcsöt elfogadta.

én nem erőltetek neki semmit kaja téren, és eszik is mindent szépen. ma délelőtt pl. amíg főztem, ő nyers karalábét, krumplit meg répát rágcsált. :)

ki kell tapasztalni, hogy mit hogy szeret a baba. lehet, azért nem eszi meg a házi kosztot, mert túl sós, vagy túl száraz, vagy túl ilyen vagy olyan. ahogy a felnőtteknek, a babáknak is van egyéni ízlésük, amit neked kell kitapasztalnod.

2010. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az biztos, hogy túlparázom, már látom. A házi kosztot, amit mi felnőttek eszünk nem is kóstoltatom vele, itt lenne ezek szerint az ideje. (kiv. húsleves)

Mondjuk a védőnő még utoljára, májusban azt mondta, még várjak ezekkel a felnőttes kajákkal. Most csütörtökön megyek hozzá, aztán rákérdezek, hogyan tovább.

2010. aug. 9. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:
A védőnő azért mondja,mert azt hiszi hogy az anyukák hülyék és rögtön chilis babbal,meg thai csirkével etetnéd a gyereket.Hús levest nyugondtan ehet ennyi idősen,gondolom nem fűszerezed agyon.Az én babám már sokkal hamarabb is evett huslevest.
2010. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én 13 hónapos babám reggel babatejet kap 2,5 dl-t. Ez után már nem kér más reggelit.

Tízórai 10 körül van, ilyenkor gyümölcsös túrót v. joghurtot kap. Tízórai előtt még szokott aludni, így van, hogy 11-kor tízóraizunk.

Az ebéd 13h körül van. Én főzök neki külön v. üveges bébiételt kap. Ha tízórai előtt nem alszik, akkor ilyenkor már nagyon fáradt, és nem hajlandó enni. Ilyenkor simán berakom az ágyába és már alszik is. Amikor felébred megkapja az ebédjét.

16-17 h körül van uzsi. Ez tejpép v. ha nem vagyunk otthon, akkor viszek neki üveges gyümölcsöt babakekszel v. rizzsel v. műzlivel.

A vacsi 19 h-kor van. Kb. 1 éves koráig főzeléket kapott, majd egyik napról a másikra nem volt hajlandó kanalasat enni, uh. áttértünk a szendvicsre, rántottára, stb.

Majd fürdés és alvás.

2010. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak!

Köszi, hogy ilyen részletesen leírtad a napirendeteket. Ezek szerint van még, akinek 1 évesen nem a saját részre főzött ebédet eszi a babája.

Most, hogy nyaralni voltunk 2 hétig üveges kaját kapott, lehet ezért nem kell a főztöm neki? A kenyérkét sonkával, párizsival, virslivel eszik velünk vacsira, este fürcsi után meg kapja a tápit. Ma sem ebédelt, így mikor felkelt, akkor evett üveges kaját.

Az a baj, hogy túlaggódok mindent, ez az evés kérdés meg különösen aggaszt. De gondolom 18 évesen nem tápszeren fog élni.... :)

2010. aug. 10. 22:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére a fiam megeszi az én főztömet is és az üvegeset is. A kezdetektől vegyesen kapta, uh. ez sosem okozott gondot. A másik meg hogy megmondom őszintén, én elég ritkán főzök, mivel a párom egész nap úton van, így mindig máshol ebédel. Én meg megeszem a babámnak főzött ételt is + a nagyszülőktől mindig kapunk valamit.

Majd akkor fogok nekiállni "felnőttes" kajákat főzni, ha már kinn lesznek a rágófogai (legalább pár db) és pl. egy rántott húsit is meg tud enni.

Az üveges kaják is nagyon jók szerintem.

Tegnap este kapott először bundáskenyeret. Teljesen odavolt érte :)

2010. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!