Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van okom aggódni? Kisfiam 17....

Van okom aggódni? Kisfiam 17. -én 3 hónapos. Állítólag a babák 3 hónaposan stabilan tarják a fejüket, és tárgyak (játékok) után nyúlnak. Az én fiam még nem nyúl játék után, a fejét tartja, de korán sem stabilan.

Figyelt kérdés
Ha ülő helyzetbe húzom, szépen emeli a buksiját, tehát a hypotomia kizárt, de hason nem emeli rendesen, csak a lábával tolja magát előre. Egyébként minden dolgot "produkál" amit ilyen korban kell. Normális ez? Csak én aggódom túl?
2010. aug. 9. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Semmi okod aggódni szerintem.Nekem tegnap volt 3 hónapos a lányom,és hason ő sem nagyon emelgeti magát.Ha rajtunk fekszik,szépen tartja a kis fejét jó sokáig,de simán hason csak sir:-(Gondolom a Te kisfiad sem szeret hason lenni.
2010. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szeret hason lenni. Ha tartom, akkor tartja a fejét, nézelődik, de ha hason van, akkor semmi, csak sír, sőt ordít. :( Tárgyak után nyúl a babád?
2010. aug. 9. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk sem szeret hason lenni, ordít. nem megoldás ordítasni hagyni, de az sem, hogy nem tesszük hasra. Így énekeltem neki, megpróbáltuk szórakoztatni, és a sírás első jelére visszatettük a hátára. Eleinte csak pár másodpercet bírt így ki, most már több tíz percet is, 4,5 hónapos.
2010. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyúl a tárgyak után,kicsit megfogja majd elengedi,ellöki.Próbálgasd odatenni pl a csörgőt a hasára,vagy le közvetlen mellé,hátha akkor már nyúl érte.Ne aggódj nincs vele semmi baj,napról napra egyre ügyesebbek a babák.
2010. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szia, csak megyjegyzem, az enyém tartotta a fejét amikor ülésbe húztam, mégis hipotón volt....generalizált hipotónia testszerte. ha hason nem emeli, én gyanakodnék. főleg ha utál hason lenni, az enyém 10 mp után méregbe gurult, nem is csoda, nem volt neki kényelmes.
2010. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi nagyon nehezen születtünk és nagy súllyal. Hipotóniás a kicsim (vagy már csk volt remélem, kontroll szeptemberben). Nekünk 6 hetesen mondta a gyerekorvos, hogy ez a baba nagyon lusta. (6hetesen!!! Így utólag látom már csak azért mondta, hogy nagyon-nagyon soknál is többet foglalkozzak a kicsivel) hason csak sírt, nem szeretett úgy lenni, persze fájt a kis drágámnak a vállizma, a nyakizma stb. de azt mondta a doki, nem baj ha hagyom sírni, küszködni, úgy fog erősödni. Nem hagytam sírni, máshogy foglalkoztam vele. Nagyon sokat. most 14hetes és ott tartunk, hogy 8hetesen az oldalára fordúlt, 9hetesen hátról-hasra, 10hetesen már a kezét is kihúzta maga alól amikor hasra fordúlt és gyönyörűen tartja a fejét. Imád hason lenni, állandóan forgolódik. Ja, a saját tengelye körül már 5hetes kora óta forog. Hogy aggódj-e? Nem tudom, mert én minél többet olvasok utána a dolgoknak, annál jobban látom, hogy az én gyerekem még jobban is fejlődne mint kell. Ja, az még kimaradt, hogy ajátékok után már 7hetesen nyúlt, már most kettő kézzel játszik :-o. Maga előtt összekulcsolja a kezeit.
2010. aug. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy generalizált hypotoniája lenne, annak sokkal több, és összetettebb tünetei vannak. De ha legközelebb megyünk a védőnőhöz akkor mindenképpen rákérdezek.

Az utolsó válaszolónak: tyűű, nem semmi, hogy már ilyen korán tud mindent a babád, ő egy szuper bébi :) Szerintem az enyém még fél évesen sem lesz olyan mint a tiéd 6 hetesen. :)

Köszönöm a válaszokat. Jó babázást mindenkinek.

2010. aug. 9. 14:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, és ha a saját tengelye körül már 5 hetesen megfordult, akkor nem is volt olyan lusta baba a 6 hetes kontrollon. :)
2010. aug. 9. 15:01
 9/9 anonim ***** válasza:
De, a 6hetes kontrollon lustának számított. Az nem volt lényeges, hogy én mit mondok, az számított amit a doki látott. Ülésbe húzásnál lógott a feje, lebegőülésben csuklott össze mint a colostok, levegőbe tartva lógott a kis feje mint egy rongybabának. Mondhattam én, hogy forog a saját tengelye körül. Na de onnantól kezdve jól belehúztunk és tényleg szuper baba :) Imádom!
2010. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!