Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap szurit kap a kisfiam....

Holnap szurit kap a kisfiam. Szerintetek előtte adjak neki lázcsillapító kúpot?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minek adnál?
2010. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előtte teljesen felesleges! Utána este én szoktam adni éjszakára, hogy nehogy belázasodjon.
2010. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert lehet nem lesz lázs. Én megkérdeztem a dokit és ő azt mondta, hogy láz csillapítás van, de láz egelőzés nincs.
2010. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kapott már oltást? Akkor lázasodott? Ezért akarsz neki eleve adni?

Ha lázasodott is már oltástól, akkor sem törvényszerű, hogy most is fog. Ha meg most mentek első szurira, akkor sem fog feltétlenül belázasodni.

Szerintem teljesen felesleges neki előre kúpot adni. Ahogy hazaértek az orvostól megméred a hőmérsékletét, és utána 3 óránként ismét méred. De én javaslom, hogy puszilgasd meg a homlokát is, és akkor nagyjából be tudod azonosítani, hogy mi a normál testhője. Így nem kell majd egész nap méregetned, hanem már a homlokra pusziból meg tudod állapítani, hogy mérni kell-e. Ha kicsit langyosabbnak érzed, megméred.

És azt tudod, hogy 38°-tól beszélünk lázról, előtte nem kell neki kúpot adni!

2010. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert anyósom már 1 hete ezzel idegesít,hogy adjak neki.Vannak fura tanácsai.Én nem látom értelmét előtte adni.Csak kíváncsi vagyok más adott-e a babájának.
2010. aug. 9. 14:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Előtte semmiképpen se adj, szuri után is csak akkor ha lázas lesz!
2010. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem!NEM!!NEM!!!
2010. aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ne adj, utána kell.

lehet nem is lesz lázas, nálunk sem volt. én még utána sem adtam, nem volt még hőemelkedése sem.

a lázat megelőzni nem tudod vele...

2010. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, már válaszoltam de ezt le kell írnom anyósok és az ő hülye tanácsaik csoda hogy felnőttek a férjeink, párjaink!
2010. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad! Oltás után is csak akkor ha lázas! Ha nem lázas, akkor nem kell. Megelőzni nem tudod vele!
2010. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!