Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki fúratta/fogja kifúratni a...

Ki fúratta/fogja kifúratni a kislánya fület?

Figyelt kérdés

kislányt várok, de én úgy terveztem, hogy nem csináltatnám meg. Egyrészt szeretném rábízni, hogy szeretne-e, másrészt félek kicsit, hogy piszkálni fogja, kiveszi, lenyeli, vagy begyullad a füle. Annyira meg nem is tetszik ha egy babán ékszer van.


Mit gondoltok erről?


Emellett azt látom FB anyukás csoportokban hogy tök alap, csak az a kérdés mikor csinálják meg és milyen fülbevaló legyen. Emiatt attól félek,hogy később bánni fogjuk, hogy nem csinaltattuk meg neki születésekor. (Mert mondjuk oviban minden kislánynak van, csak neki nem)



2020. okt. 28. 09:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnéd, akkor várjál vele, nem lesz elkésve később se. Hasonló gondolatok miatt mi sem lövettük ki, úgy voltunk vele megvárjuk míg ő kéri, tavaly, 9 évesen mondta, hogy szeretne, akkor kapott. Sem az oviban, sem az iskolában soha senki nem foglalkozott vele, hogy miért nincs neki.
2020. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%
Én biztos nem fogom neki kilyukasztattni, majd ő eldönti ha már el tudja, hogy szeretne-e bármilyen piercinget magának. Most attól, hogy a tásadalomban itt pont szokás a fülbevaló, az én szememben az még ugyanúgy csak egy lyuk a testén, mint mondjuk egy köldök piercing lenne. Szerintem nem is szép a kisbabákon valami giccses arany bigyó, olyan bazári. De ízlések és pofonok.
2020. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes, hogy sokan azt írták, hogy ez mennyire elterjedt szokás. Múltkor pont azt néztem a Sims nevű játékban, ahol ugye embereket kell létrehozni, hogy a babáknak nem lehet fülbevalót csinálni, csak a felnőtteknek dobja fel a lehetőséget. Megkérdzetem egy amerikai ismerősömet, mondta, hogy náluk nincs ilyen, hogy csecsemőnek fülbevalót lövetnek, max a kelet-európai, mexikói bevándorlók szokták. Szóval ez Magyarországon teljesen bevett dolog (bár Bp-en egy ideje tudatosan figyelem, és nem sok fülbevalós babát látok), de a nagyvilágnak ez olyan, mint mondjuk a körülmetélés, nem értik, hogy minek van rá szükség.
2020. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!