Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás miatt, szortyogás/hörgés?

Fogzás miatt, szortyogás/hörgés?

Figyelt kérdés

Sziasztok anyukák


Segítségetekre van szükségem

Kislányom 11hónapos, másfél hónapja szortyog/hörög a garatban,torkában

Voltunk orvosnál többször,megvizsgálta

Tiszta a tüdeje,nincs semmi baj,de pici váladék van a torkán,kis hörghurut

Nem lázas,nem köhög,jó kedvű,étvágya mikor milyen,de megfelelőnek mondanám

De azért irt fel orrcseppet,nyákoldót,és egy antibiotikumot,mert picit piros a torka

Napi 5-6 alkalommal kellett volna szívnom az orrát,de mivel nem jött semmi váladék,hanyagoltam

Nem javult semmit a kislányom

Elmentünk magán gyermek orvoshoz,aki légúti fertőzést mondott...ő is nyákoldót javasolt,és inhalálást

Ettől sem javult semmit


Most,hét elején az orvosunk érdeklődött,hogy hogy van a kislányunk,megszünt-e a szortyogás?

Nem-feleltem,és elküldött Fül-Orr-Gégészetre bennünket

Még aznap elmentünk,mindent rendben talált Főorvos Úr,aminek nagyon örülök

Amit kaptunk papírt, másnap fel kellett vinni megmutatni a mi orvosunknak

Nincs teendő,ennyit mondott,de azért adjak kálcium injekciós oldatot,napi 2×fél ampullát


Én aggódok,mert nem kapok értelmes választ,hogy miért szortyog a kislányom...



A kérdésem az lenne,mivel egyetlen egy gyógyszer sem hatott,lehetséges hogy a fogzás végett szortyog,hörög a kislányom?

7foga van jelenleg


Lehetséges,hogy visszafolyik a nyál a torkára? És azért ad ki ilyen szortyogó,hörgő hangot?

Feleslegesen nem gyógyszerném

Másfél hónapja, tényleg ugy tünt,hogy hörghurutja van...

De nem javult semmit


Ne haragudjatok,picit hosszú lett

Előre is nagyon szépen köszönöm,hogy segítettek,válaszoltok

Egy aggódó anyuka



2020. okt. 29. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a fogzás kezdete egybeesett ezekkel a tünetekkel, és nem látod, hogy a nyála inkább kifelé folyna a szájából, akkor előfordulhat, hogy viszanyeli a nyálát és amiatt van. Ami még eszembe jutott, bár annak más tünete is szokott lenni, hogy tejallergiánál nagyon jellemző a szörcsögés. Esetleg ezt még megnézethetitek.
2020. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Mindenképp jelezni fogom doktornőnek, csak azt nem tudom,hogy ezt a vizsgálatot ennyi idős korban elvégzik-e

Utána járok én is

Azt hittem,hogy amelyik baba tejallergiás,annak első tünete a véres széklet,hányás,ekcémás bőrkiütés stb.

Tényleg több tünete van

Ha nem múlik megyünk tovább,nem hagyom annyiban

Mégegyszer köszönöm

2020. okt. 29. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok anyuka, de azért válaszolok. A kisfiam konkrétan náthásnak tűnt éjszaka, amikor a rágó fogai jöttek. Nappal minden ok volt (nyáladzott persze) de vízszintesben...
2020. okt. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm kedves utolsó

A foga végett volt

Ma reggelre 3 fog törte át az inyét,borzalmas éjszakánk volt,egy percet nem aludtunk

Már tegnap csillapodott a nyálzás,igy csökkent a hörgés is

2 és fél hónap alatt bújt ki 10 foga,nem csodálom hogy majd megfulladt a nyáltól szegénykém

Remélem most egy kis szünet következik a fogzásban 😄

2020. okt. 31. 09:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Oh, szegénykém... Akkor szerencsére nincs nagyobb gond.

1.

2020. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!