Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a nevekről? Magdolna, Margit, Gizella? Ha ezt a nevet adná valaki a gyerekének, nem félő , hogy fogják csúfolni miatta? Az én véleményem szerint ezek öreges nevek és a gyerekek szeretnek csúfolódni oviba iskolába sajnos...

Figyelt kérdés
2020. okt. 29. 10:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a Margit a legszörnyűbb név, ami létezik. Persze biztos van akinek tetszik.

De a gyerekeknek fogalmuk sincs róla, hogy öreges-e egy név. Nem hiszem, hogy csúfolnák miatta.

2020. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%

Edesanyam Magdolna, vilageleteben gyulolte a nevet, viszont elso lanyunokaja az o tiszteletere Lena lett, ugy tetszik neki. Szoval nem, mi nem divatbol es meg a nagy Lena-hullam elott adtuk.


Kollegamnak kulfoldon augusztusban szuletett a lanya, Margot, erdekes h igy nem tartom gaznak, magyar kislanynak viszont valoban odivatu. Gizellat mar gyerekkoromban is cikinek tartottam.


Egy szo mint szaz, vannak szerintem nevek amiknek a modern valtozata most talan "menobb". Margit helyett pl Gitta, Maria helyett Maja. Gizella helyett Ella bar az nem epp a megfelelo roviditese.

2020. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek akármit képesek csúfolni. Amúgy sem tőlük ered ez, hanem a leleményes szüleiktől. A gyerek ha megszokja, hogy Gizit Gizinek hívják, az lesz a normális számára.

A Magdolna nekem nagy kedvencem. Ismertem egy fiatal lányt ezzel a névvel, szerintem jól becézhető: Mimi, Magó... Nem kell Magdizni feltétlenül.

Szeretem az olyan szempontból régebbi neveket, amik manapság nem gyakoriak, de azért szépek.

A Gizella és a Margit nem tetszik, de ez tök szubjektív.

2020. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
52%
A Gizella kifejezetten tetszik, nekem a Gizivel sincs bajom, de a Gizus kifejezetten kedves becézés.
2020. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ezek a nevek nem tetszenek, nem feltétlen, amiatt, mert régi. Anna is régi, mégis sokkal szebb ezeknél a neveknél.
2020. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Névtől függetlenül a gyerekek akárkit tudnak cikizni, ehhez nem kell régies nevének lennie. Találnak valami mást, ha akarnak.
2020. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%
Ha lányom született volna akkor Gizella lett volna a második neve, mint a nagymamájának.
2020. okt. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
35%
Sikerült a legocsmányabb klasszikus neveket előrángatni. Attól hogy egy név öreges, nem biztos hogy csúfolni fogják. Ha ronda, akkor viszont garantáltan.
2020. okt. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
37%
Mind szörnyű, de a Margitnál nincs rosszabb. Nincs bajom a régi nevekkel, de ezek rondák nagyon.
2020. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%

Amiatt nem fogják csúfolni. Nekem is volt Margit nevű osztálytársam a gimiben, már akkor sem hívtak így senkit, elárulom, kb. fél órát volt furcsa, aztán mindenki megszokta. A csaj ráadásul egy igazi szakadt rocker volt, egyáltalán nem olyan, amilyennek az ember egy Margitot elképzel. :)

A Magdolna szerintem szép.

2020. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!