Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 év korkülönbség gyerekek...

2,5 év korkülönbség gyerekek között, kinek mi a véleménye, tapasztalata erről?

Figyelt kérdés

2018. máj. 2. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Gyerekeknek csak pozitivum!

Hamar összenőnek és együtt nőnek fel.

Nálunk 17 hó a 2 nagy között.

Középső és kicai közt pedig 2 év.

Együtt jártak oviba,most suliba.

Itthon tudnak együtt játszani!

Én most sem csinálnám másképp!

2018. máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ez engem is érdekel, mi is ennyi korkülönbséget tervezünk.
2018. máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem személy függő (hogy a gyerekek milyen személyiségűek) és szülő függő (ők a konfliktuosak hogyan kezelik).


A húgom és én köztem pont 2,5 év van. Én soha nem voltam féltékeny a kisebbre, olyan voltam, aki eljátszik magában. A húgom az a tipikus rossz, folyton provokált, kicsinek is és nagyobb korban is. Teljesen úgy viselkedett, mint a nagyobb testvérek, akik féltékenyek a kicsire, csak itt épp ő volt a kicsi. A gyerekkorunk állandó veszekedésből állt. Persze minden testvér veszekszik alkalmanként, de nálunk nem volt nap, hogy ne provokált volna.


De ismertem olyan testvérpárt kb. ennyi korkülönbséggel, aki imádták egymást.


Szóval gyerek személyiségétől és a szülőktől függő dolgok befolyásolják, hogy jó testvérek lesznek-e vagy nem, függetlenül a korkülönbség mivoltától.

2018. máj. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Koztunk kb ennyi van megsem kedveljuk egymast. Nem ezen mulik. Egyedul neked jo ez, hiszen mar ovis lesz a nagyobb nemsokara, nem kell egesz nap 2vel szenvedni otthon.
2018. máj. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Két fiam között ennyi van. Először nagyon nehéz volt egy kicsivel és egy picivel. De hamar bele rázódtunk a napi rutinba. Mostanra pedig nagyon jó testvérek lettek, imádják védik egymást. Ha elölről kezdhetném se csinálnám máshogy.
2018. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Tökèletes!!
2018. máj. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek talán a legjobb. Enyémek közt 3 van. Az elején fárasztó kicsit,két picivel,de nagyon szuper látni ahogy nőnek együtt és imádják egymást. :)
2018. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Amugy az egyik ismerosomnek ekkora korkulonbseg van es majdnem bele zakkant. A nagyobb epp ment volna oviba mikor epp hogy megszuletett a pici. Az lett a vege hogy a nagyobb gyerek teljesen becsavarodott a testver feltekenysegtol, nem akart beszokni az oviba se (azota se, pedig eltelt 1 ev). Szoval az anyuka otthon van a kicsivel meg a teljesen lelkibeteg naggyal. Szoval ilyen vege is lehet.
2018. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!