Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 2 hónapos baba csak 5x...

Baj ha 2 hónapos baba csak 5x eszik egy nap? (Anyatejes)

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj? Ha rendesen hízik és van elég pisis-kakis pelenka, akkor elég neki, semmi gond.
2020. okt. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj? Ha rendesen hízik nem baj. Orulj neki 😀
2020. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam, mert felnőtteknek ajánlanak napi 5 evést és féltem, hogy ennyi nem elég egy ilyen picinek. 3 hét alatt hízott egy kg-t, úgyhogy ezzel nincs gond :D
2020. okt. 30. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
A fiam már kb. egy hetes korában 4 óránként igényelte az evést. Ha 3 óránként próbáltuk, nem evett rendesen, csak maszatolt. 5-6 hetes koráig ébredt éjjel vagy hajnalban enni, de aztán ezt elhagyta, és 11-12 órákat aludt éjszaka. Na most elég könnyű kiszámolni, hogy ha reggel 9-kor eszik először, akkor este 9-ig 4 óránként csak 4 evés fér bele. Én is aggódtam eleinte emiatt, mert ilyen pici babának 6-7-szer kéne enni, de ő ehhez túl jó alvó volt, ha lehet ilyet mondani. A védőnő és a doki is azt mondta, ha neki, nekünk ez így jó, és rendesen gyarapszik, semmi gond. Soha nem volt baj a fiammal. Ma már 4 éves ovis, egészséges, jó étvágyú kissrác. Ő egyébként tápszeres volt, de ez most a történet szempontjából mindegy. :) 1. válaszoló voltam.
2020. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. válaszoló! Megkérdezhetem mennyit evett a fiad egy evésre? Az én kislányom 7 hetes, tápszeres, 4 óránként eszik nappal, éjjel egyszer kel enni, de sajnos nem igazán hïzik. 3700 grammal született, most 4900 gramm. Én most próbálok plusz egy evést beiktatni.
2020. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát őszintén szólva nem tudnám már megmondani, hogy hány hónaposan mennyiket evett, de arra emlékszem, hogy mindig elég nagy adagokat a korához képest, ugye már csak abból kifolyólag is, hogy 4x evett. De elég nagy baba is volt, 57 centi és majdnem 4 kiló, fért bele "anyag" bőven. :)) Ő szépen hízott, 6 hós kora után lassult le, amikor már mászott. Most 110 centi körül van és 18 kiló, normál tartományba esik a BMI-je, de eléggé az alján van. Inkább vékonynak mondanám egy kicsit, pedig eszik, mint a gép.


Egyébként nem egészen 2 hónap alatt 1200 gramm hízás szerintem tök rendben van, főleg hogy gondolom nem 3700-zal jöttetek ki a kórházból, szóval még több is akkor. Aggódnod tuti nem kell :)

2020. okt. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
5 az en fiam is tapszeres volt. Ő kifejezetten rossz evő volt sose ette meg a mennyiséget. Keveset is hízott mindig, de azért a minimum megvolt. Most sem egy kövér baba. Hurkái soha nem voltak. Viszont olyan hosszú mint az egy éves ijokatesoja. (9 hónapos most) A doki szerint van ilyen.
2020. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi szépen! De, 3650-el jöttünk ki. Ma reggel ijedtem meg, mert fogyást mutatott a mérleg, de ránézésre kis pufi amúgy, csak hosszú nagyon. Pisis pelus van, élénk, jókedvű, de sajnos nem túl nagy étvágyú. A fiam anno pont ellentettje volt, ő 3 hónaposan 7,5 kg és 66 cm volt. Hétfőn felhívom a dokit, ha nem változik a helyzet.
2020. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!