Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen "modszerrel" szoktattat...

Milyen "modszerrel" szoktattatok kisagyba a babatokat?

Figyelt kérdés
2020. nov. 5. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Hasfajos volt (kicsit meg az) 2 honap 11 napos, ezert koztunk aludt de most mar ha elalszik cicin atrakom a kisagyba. De ilyenkor mar ugye alszik ugyhogy en se tudom jo modszer-e. Ha felkel nem furcsallja, nezelodni szokott meg pukizgatni. Egyszer sikerult az is hogy kicsit felebredt mikor betettem es simogattam a fejet erre visszaaludt. A mozgas indulasaval allitolag mar nem fogom tudni atrakni csak ugy mert fel fog ebredni. Akkor nemtom mi lesz. Kovetem a kerdest mert engem is erdekel barmilyen praktika :)
2020. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Mindig beraktam amikor elaludt az első naptól kezdve. Az elején nagyon nehéz volt, lopakodva, óvatosan kellett becsempészni hogy fel ne ébredjen. Legalább 20 percig kellett várni hogy mélyen aludjon, különben felkelt, és kezdtem előről az altatast.

Olyan 5 hónapos kora körül lett egyre könnyebb és gyorsabb letenni. Most 11 hónapos, ahogy elaludt szopi közben, vagy a hintában, két perc múlva simán le tudom tenni. Oldalrafordul és alszik tovább.

2020. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Mindig következetesen abba kell tenni. Nyilván nagyon nehéz azoknál a babáknál, akik azonnal felébrednek, ha beteszed. Picit részletezhetnéd mi a helyzet nálatok. Hátha tudunk tippet adni.
2020. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Nálam közben romlott el

Következetesen veraktam

8 hónapos

Visít benne

2020. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
4 a 8 hónapos kor sokaknál egy igen kemény időszak. De majd helyre rázódik. Kitartás.
2020. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Éjszaka az elejétől ott alszik.

Nap közben sokáig ölben aludt el, és mindig lecsempésztem az ágyába, aztán, amikor már kezdett nehéz lenni + éberebben aludt, akkor rászokotattam, hogy nap közben is letettem az ágyába, leültem mellé a földre, benyúltam hozzá, egy kézzel simogattam, másik kézzel meg mesét olvastam neki. Az első pár napban 2 szavanként leálltama mesével, hogy szóljak neki, hogy feküdjön le, tegye le a fejecskéjét, mert csak akkor olvasok tovább. Úgy egy hét alatt megszokta, már 5 perc alatt elalszik. Ez úgy fél éve van így, most 1,5.

2020. nov. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Csak ott aludt az elejétől fogva, a kórházból amikor hazahoztuk (5 naposan), ott ébredt, mert átaludta az egész hazautat. Napközben babakocsiban alszik, séta közben. Ez pár hetes korában "romlott el", addig simán aludt napközben is az ágyában, de aztán hamar hozzászokott, hogy tologatva van. Szerencsére nem kell azért végig tologatni, csak amíg elalszik jó mélyen (kb. félóra). Este az ágyában vagy magától alszik el, vagy belealszik a vacsorába és utána rakom át. Ha éjszaka ébred, ébren teszem vissza, magától alszik el. Négy hónapos múlt.
2020. nov. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ugy h ott aldut az elsonperctol kezdve. Konnyebb lett volna az elso nehany honapban ha velunk alszik es fekve felalomba csak mellre teszem ejjel persze... de hosszu tavon ezerszer jobban megerte igy
2020. nov. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsora reagalva o csinalta jol. Csak sajnos ahol hasfajos a baba oda extra nyugtatas kell a fajdalmak miatt, ami ilyenkor anya teste :( De akinek nem hasfajos a babaja egybol rakja kisagyba!
2020. nov. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nekunk nem csak hasfajos hanem bukos is (valoszinuleg van osszefugges), plusz felmegy az orraba a bukas, jobbnak lattuk magunk kozt altatni megfigyelesre.

Amikor kisagyba teszem es felsir a hasa miatt, akkor legzesfigyelo ki, gyerek olbe megnyugtat, gyerek vissza, legzesfigyelo be. A foegyseg ne legyen a kisagy kozeleben igy el kell maszni erte kikapcsolni. Kimerult vagyok ehhez de tegnap ejjel csinaltam, 7x keltem es 1x pelenkaztam + minden szopi utan a mellkasomon bufizik es megvarom h leerjenek a dolgok, bukast elkerulendo. Ha lesz erom ezt igy csinalom tovabb, alapvetoen nem tiltakozik ellene, inkabb ugy mondanam h sokkal nyugodtabban alszik koztunk, ami szinten nem pihenteto nekunk, mert figyelgetem a bukast es h vesz-e levegot.

Pl most 8kor evett es eddig mellkason aludt, a levego es nemi tej most jott ki 9:20kor:(

2020. nov. 6. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!