Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekgyógyász és a neonatoló...

Gyermekgyógyász és a neonatológus ? kihez kell most akkor vinni a babat ?

Figyelt kérdés
Teljesen ossze vagyok zavarodva, kerlek vilagositsatok fel es elnezest kerek a tudatlansagomert. Nemsokara szulni fogok de itt a kornyezetembe mindenkinek mas mas velemenye van es osszezavarodtam. A mi haziorvosunk egyben gyermekgyogyasz is, azt mondta ha barmi baj van hozza lehet vinni a kisbabat. Viszont minden ismerosom akinek barmi problemaja akadt a pici babaval 1 eves korig kulon inkabb neonatologushoz jartak. Most akkor kihez erdemesebb vinni a kisbabat ? ugyan olyan profi hozzaertessel egy gyermekgyogyasz is ra lat mindenre vagy sem ?
2020. nov. 6. 15:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekorvos kvázi egy háziorvos. Ha bármi extrara lesz szükség, akkor tovább fog küldeni megfelelő szakemberhez. De nem tudom, milyen problémákra gondolsz? Azért az 1 év alatti gyerekek a legtöbb esetben mondjuk gyógytornát leszámítva nem túl sokmindent szoktak igényelni hál isten.
2020. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a gyerekorvos ért a babákhoz is, mi neonatologust csak a szülészeten láttunk, ők a pár napos babákkal foglalkoznak, meg koraszülöttekkel, soha nem hallottam senkitől, hogy neonatologushoz vitte volna a babáját. Ha lefordítom ez újszülött gyógyászt jelent, nem? A lányom fertőzéssel és reflux-szal, 1 hetesen és 5 hetesen is kórházba került és már akkor is gyerekgyogyászok látták el.
2020. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2 gondolom hogy nem feltétlen zárja ki egymást a kettő. En azt gondolom, aki neonatológus az gyermekgyógyász is. Persze nem biztos, de nálunk a kórházban van átfedés a gárdában.

A kisfiam születése után inkubátorba került legzessegitesre stb. Így rendszeresen járunk kontrollra. Ugyanaz a dr nő fogad aki ujszulottkent látta el. En arra gondolok, hogy gyermekgyógyász tudja magat továbbképezni neonatologiara. De néha vannak itt orvosok majd megmondják.

2020. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Neonatológushoz vissza rendelni szokták a koraszülött babákat. Oda nem tudod csak úgy vinni. Nem neurológusra gondolsz ?
2020. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a házi gyerekorvos pecséjén az van, hogy csecsemő- és gyermekgyógyász, ez a hivatalos megfogalmazása a kiskorúakkal foglalkozó háziorvosnak. És mint a teljes nevében benne is van, ért az 1 év alattiakhoz (csecsemő) is.

Szóval a gyerekorvoshoz kell vinni. De ezen nem kell izgulni, a kórház értesíti hivatalból a körzetes gyerekorvost, ha más nem írja be a kiskönyvedbe, hogy ő lesz a választott gyerekorvosotok. Az első hetekben heti egyszer kijön, megvizsgálja a gyereket, aztán havonta egyszer találkoztok, azt hiszem, 4 hónapos koráig van orvosi státusz havonta. Szóval azért van kontakt... (1 éves a fiam)

2020. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4 nem. Valóban PIC kontrollra járunk, mivel a fiam bár koraszülött nem volt, ott látták el.
2020. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nalunk itt a neonatologusokhoz lehet maganrendelobe programalast kerni ha ugy adodik...egeszen 1 eves korig fogadnak kisbabakat. Viszont sajnos itt nincs olyan hogy vedono, es a haziorvos se jon ki hozzank haza...mi kell vigyuk :(

Az en sima haziorvosom bejelentette hogy o kisbabakkal nem foglalkozik igy keresnem kellett neki egy haziorvost, talaltam is aki egyben gyermekgyogyasz is .EMiatt vagyok osszezavarodva , itt nalunk ha barmi baja van a babanak ( pl. hules , kipirosodas, gyulladas ) neonatologushoz viszik, viszont akkor emiatt nem ertem hogy a gyermekgyogyasz miert nem jo ?

2020. nov. 6. 19:26
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez egy magyar oldal, más országban nem tudjuk, hogy van, bár ha leírod hol élsz esetleg tud valaki segíteni.
2020. nov. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem a magyar szabalyokra , eljarasokra, szokasokra voltam kivancsi, gondolom magyarorszagon is van gyermekgyogyasz es neonatologus nemde? :) , es talan valaki majd tudja a ketto kozott a kulonbseget es segiteni fog :)

De koszonom mindenkinek a valaszat 😊

2020. nov. 6. 19:54
 10/15 anonim ***** válasza:
De az már egész biztos, hogy a protokoll nem ugyanaz, mint nálatok, akárhol is vagy. Ezért valóban érdemesebb lenne egy adott nyelvű GYIK-en feltenni ugyanezt a kérdést.
2020. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!