Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sok stressz, sírás, idegi...

A sok stressz, sírás, idegi kimerültség árthat a babának?

Figyelt kérdés

Lassan a terhességem felénél járok, és sajnos az elmúlt hetek tele voltak váratlan, súlyos, nehéz problémákkal. Tiszta depressziós lettem, sokat sírok, próbálok megnyugodni a baba érdekében, de tele vagyok most fájdalommal.


Tudom, hogy a stressz okozhat koraszülést sajnos, de más baja lehet tőle a babának? Genetikai rendellenesség, fejlődési probléma?



2020. nov. 6. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem lesz semmi baja. Nekem is nagyon nehéz időszakom volt a terhesség közepe-vége felé, ahogy Te is, én is sokat sírtam, veszekedtünk, depressziós voltam. Néha éreztem, hogy többet keményedik a hasam, akkor tömtem magamba a magnéziukot. Próbáltam a baba miatt nyugodt maradni, de nem mindig lehetett. Végül 39+6-ra szültem, spontán, komplikációmentesen, egy egészséges kislányt.

Genetikai problémát tuti nem okoz, a fejlődése se fog emiatt lemaradni. Inkább próbálj meg higgadt maradni, amennyire lehetséges, és nem aggódni még pluszba ezek miatt is.

2020. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Nyugi. A háborúk alatt is születtek teljesen egészséges gyerekek. Nyilván a stressz nem használ, de ha tovább stresszeled magad azon, hogy stresszelsz, na az tuti kapufa. Mély levegő. Minden rendben lesz.
2020. nov. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is rengeteget sírtam, rengeteget dolgoztam, fizikailag és lelkileg is ki voltam nagyon sokszor a terhességem alatt. Pont a kiirt napon szültem, egy egészséges kisfiút. 56 cm, majdnem 4 kiló és egészségügyileg minden rendben van vele. Egy életvidám, okos kisbaba. Most már 10 hónapos. Annyi esetleg van hogy stressz szituációban,ha számára nem jó valami mindig a bal fülét piszkálja. És ez a füle teljesen más mint a másik, úgyhogy én úgy gondolom hogy valószínűleg a mehemben is már úgy vezette le a feszültséget és ez így berögzödott neki. Amúgy születés után a fizioterapeuta a babánál végezhet stressz oldó masszázst, kezelést. Segít neki a születest és a méhen belüli stresszt feldolgozni. Állítólag... Nekunk 50 ezerért ajánlotta az orvos. Fél óra az egész.


De lényeg a lényeg, ne aggódj nem lesz semmi baja. Azért próbálj meg a babara gondolni amikor nagyon szomorú vagy. Neki Te leszel az egész Világ! Szüksége van és lesz Rád ! Egy erős, boldog anya kell neki. Tudom, sokszor nagyon nehéz, de meglatod minden szebb lesz amint meglesz a pici! Könnyű szulest kívánok! Minden jót!

2020. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!