Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmentek betegszabadságra...

Elmentek betegszabadságra azért mert úgy érzitek kell már egy kis nyugi/pihenés?

Figyelt kérdés

Nektek eszetekbe jutott már az, hogy kicsit kiszálljatok a mókuskerékből és csak úgy kiirassátok magatokat a háziorvossal mert esetleg nem akartok kivenni rendes szabadságot vagy már nincs is?


Tehát ha túl sok stressz ér és ingerültek vagytok, vagy ha csak tele van már a hócipőtök a munkahelyi szarságokkal és jó lenne egy kicsit otthon lenni akkor ti elmentek betegszabira?



2020. aug. 11. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Nàlunk simàn atlatszo lenne hogy fizetett szabi helyett megyünk betegszabira.


Komolyan nem is ertem mi az hogy betegszabadsàg

2020. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ellenben egy előző helyem egyikén volt olyan, hogy addig mindig betegen is melóztam akár lázasan is amíg értelmét láttam, amikor besokalltam, akkor nyugodt lélekkel mentem betegbe-betegen, azt az őrjöngést kellett volna látni némelyeknek amit a főnökasszony levágott-érdemes volt.
2020. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mondjuk nem is dolgoztam soha olyan helyen ahol stresszelni kellene.
2020. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
De ha az orvos kiír az kapàsbol tàppénz. Nem?
2020. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mennék néha ha megtehetném, de sajnos nem lehet. Angliában élek, és a munkahelyem nem fizeti a betegszabit. Vagyis ez úgy megy, hogy 3 napig otthon maradhatsz azzal az ürüggyel, hogy beteg vagy. Nem kell még orvoshoz sem menni, betegpapír sem kell. Csak betelefonál az ember, hogy 3 napig gyógyul. De ez fizetetlen, ami már elég komoly anyagi vesztesség. Ha 3 napnál több akkor dokihoz kell menni, de nagyon sok esetben a doki nem ír ki. Ő csak elmondja mi a bajod ( vagy fogalma sincs, és csak annyit mond, hogy szedjen paracetamolt) és útnak enged. Szóval táppénzes papír nélkül szintén fizetetlen ami még nagyobb anyagi vesztesség. ( én esetemben 5 nap kihagyás majdnem 350 font kiesést jelent) Ha viszont komoly a betegség, (mondjuk kórház, vagy lábad töröd) akkor örülsz, hogy van magánbiztosításod a Tb mellett, mert az állam igencsak keveset fizet ( olyan heti 70 font körül.

A férjem szerencsés. Ő neki a cég fizeti a betegállományt 100%-ban akkor is ha csak 2 napra vagy 2 hétre megy. De sok cég olyan mint azén cégem. Nem éri meg betegnek lenni.

2020. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, de az elöző helyen minden hónapban kiírattam magam már annyira nem bírtam... Az új helyen évek óta nem voltam betegszabin. (Pedig cégen belül csak másik pozició)
2020. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!