Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utalhat valami rosszra, ha...

Utalhat valami rosszra, ha egy két év körüli gyerek már NEM játszik építő kockákkal?

Figyelt kérdés

Két éves lesz. Eddig tudott építeni, adott napokon szeretett is.

Most viszont (talán egy hónapja lasaan) ha felvesz 1-1 kockát csak mondjuk szalad vele, nem teszi egymásra, nem épít.


Egyéb negatívumok:

A beszéde sem indult meg. Néha tud 1-2 szót kimondani, de másnap akár semmi. Csak az "anya" és néha az "apa" szó a kivétel. Nincs haladás. Nem ugrik páros lábbal.

Pelenkázón nem tud nyugton maradni, néha még akkor sem ha kap valamit a kezébe.


Pozitívumok:

Kanállal eszik, pohárból már egész jól iszik, jól ért meg szavakat. Nagyon-nagyon sok fogalmat tud, megért. Autózik, rajzol (vonalak, körök, spirálok, satírozás), formákat bedob.


Úgy érzem megrekedt egy szinten ezen a téren. Sőt amit korábban tudott (építeni), most nem csinálja.


Másnál is volt ilyen eset?



2020. nov. 9. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Túlparázod. Most ilyenje van. 3 éves koráig meg nem kötelező szószátyárnak lennie. Kérdezd meg nyugodtan a védőnőtöket is. Nyugi, semmi baja :)
2020. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Nekem meg nem rajzolt 2 évesen, de még 3 évesen sem. Egyszerűen nem érdekelte, hiába ültem le vele színezni vagy rajzolni.

Nemrégen kezdte el érdekelni,pedig már majdnem 4 éves.

Viszont már nagyon ügyes és megszerette. Nem minden gyerek fejlődik a leírtak szerint.

2020. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent neked a 2 év körüli? Ebben a korban 1-1 hónap is számít.
2020. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hónap végén tölti be a kettőt.
2020. nov. 9. 19:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az építést csak megunta. Majd folytatja, ha újra érdekes lesz.

2 éves az én fiam is. Nem ugrik párossal ő sem, sőt sehogy nem ugrik mèg. De neki problémák voltak a mozgásával mindig. Ezen nem aggódom.

A pelenkázás nálunk is katasztrófa.

Teljesen rendben van a fiad.

2020. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, lehet túlzottan ráparázok, de utálom is a sok kérdést, hogy "még nem beszél?!".

Bízom benne, hogy hamarosan lesz áttörés.

2020. nov. 10. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:

5ös vagyok.

Megértelek.

Az én fiamnak kb. 60 szava van, amiket rendszeresen használ. De mindig beszól valaki a rokoságból, hogy miért nem beszél még mondatokban!?

Mindig lesz valami, amit szerintük már kellene csinálnia a gyereknek.

2020. nov. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!