Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem rakja le a fejét hason?

Miért nem rakja le a fejét hason?

Figyelt kérdés
Nem tud hason feküdni. Csak úgy ha tartja fel a fejét. Igaz, 5 hónapos csak. Még ha álmában is megfordul, felérbed rá, mert akkor is automatikusan feltartja a fejét, nem rakja le. Tény, hogy így erősödik a háta, nyaka, de azért szegény kivan a sok éjszakai keléstől ez miatt. Hogy vegyem rá, hogy lerakja? Vagy azért lassan csak rájön, nem?

2020. nov. 11. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nem normális, védőnő mit mondott rá?
2020. nov. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ezt megnézetném a helyedben egy gyogytornásszal.
2020. nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Az én lányom is ilyen volt, és a védőnő azt mondta, hogy aggodalomra semmi ok, vannak ilyen babák. Már rég tudott járni, amikor először láttuk hason fekve pihenni, lerakott fejjel. Azt hittem, hogy káprázik a szemem :)

Ő mondjuk nem fordult hasra álmában, mindig háton vagy néha az oldalán aludt.

2020. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát annyira nem megnyugtatóak a válaszok, inkább írok is a védőnőnek.. de jelen helyzetben nagyon nehéz elérni.
2020. nov. 11. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Az enyém se rakja le a fejét ébren, és nincs semmi baj vele, volt külön vizsgálaton is más miatt. Tökéletes a mozgásfejlődése.


Viszont az enyém csak ébren ilyen, aludni hason szokott, és akkor leteszi a fejét.

2020. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Enyém is ugyan ezt csinálta, aztán már amikor stabilan tartotta a fejét akkor leszokott róla, de ugyanígy felkelt éjjel rá. Aztán amikor elkezdett mászni akkor pedig azt gyakorolta álmában, úgyhogy azért nem aludtunk 😄 remélem alvajáró nem lesz :D
2020. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Mi lassan 4 hónaposak vagyunk, de nálunk is ez a helyzet. Nem aludt sosem hason, csak pár hetesen, amikor úgy raktam le, de mozgolódott mindig. Azóta sem alszik hason és nem is teszi le a fejét. Nem szereti. 🤷‍♀️
2020. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Nalunk ezt feszes izomzat okozta. Devenyes hamar megoldotta
2020. nov. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!