Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Extrém koraszülött gyermekemrő...

Panka Manka 30 kérdése:

Extrém koraszülött gyermekemről lenne szó többi lent?? !

Figyelt kérdés

Az én kincsem 26.héten látta meg a napvilágot 1300grammal és 38 centivel több mint 1 hónapja vagyunk kórházban sajnos kapott egy agyvérzést is és ez miatt nem keringett az agyvíz rendesen így hát lumbál punkciót rendeltek el neki meg is volt 2x is meg csinálták neki ami nagyon jól sikerült az egyik kérdésem volt e már valaki hasonló esetben?

A másik pedig ugye bár mi a picen vagyunk de már reggelre át tesznek a koraszülött osztályra mivel 3 napja egyedül lélegzik és nem szorul már semmi féle kezelésre a korán már csak gyarapodni és meg kell tanulni cumisüvegből enni mivel a tejbelövelés nállam elmaradt! Azt mondták ha minden rendben van akkor a 36 héten haza mehetünk ma hajnali egykor lesz a kincsem 33 hetes! Kérdésem az lenne hogy ijenkor hogyan gyarapodnak mijen ütemben? Mostani súlya jelenleg 1645dkg és 41 centi, ja és már cumiból is meg eszik 3milt csak hamar elfárad! Kérlek aki tud írjon köszönöm szépen ❤️



#26 hét #Extrém koraszülött
2020. nov. 13. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már tud enni cumisüvegből akkor gyorsan gyarapodik, egyre többet is fog tudni majd enni, csak gyakorolni kell neki.Gondolom szondán potolják a többit neki. Kitartás, az en fiam semm tudott enni, 1orán keresztül küzdöttünk mire az adagja lement nagy nehezen. Inkább szenvedtem, csak ne kapjon szondát. Ez 1 éve volt. Hamar behozta a súlyát és ma már kis haspók. Közhely tudom , de majd idekint megnő.
2020. nov. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A te babócád mennyi időre született? Ti meddig maradtatok a korhazba? Türelmes vagyok legalább is próbálok az lenni de nekem otthon is van gyerek és így nagyon nehéz bár tudom hogy itt kell lennem a picurnál mert nagyon nagy szükségünk van egymásra😪
2020. nov. 14. 07:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Választ nem tudok adni, nem ismerek kora babát viszont ki tartást és sok sok egészséget a kicsinek. Nőjön nagyra a kis manó 🥰
2020. nov. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3.ik nagyon szépen köszönöm a jó kívánságot. Én is kívánok neked minden jót ❤️
2020. nov. 14. 09:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz kérdés mert babánként óriási eltérések lehetnek még akkor is ha látszólag nagyon hasonló a kórtörténet.


Az én fiam is korababa, de nem ennyire. Mi 6 napot voltunk a korán, kb 1700 grammal kerültünk mi is oda. 6 nap alatt elérte a 2 kg-t és mehettünk haza. Összesen 22 napot voltunk kórházban születése után.

A korán nagyon rosszul és nehezen evett, sosem ette meg teljesen az adagját. Ami már akkor is felháborított, hogy miért is lenne kötelező mindig minden helyzetben ugyanannyit ennie. (Nem követendő példaként mondom, csak elmeselem, hogy mindig azt hazudtam hogy megette, mikor kérdezték, mivel sokat nem hagyott és stabilan jelzett ha éhes volt ezért mertem megtenni, ha azt láttam volna hogy semmit nem eszik, akkor természetesen nem tettem volna ilyet).

Aztan ahogy hazamentünk, napokon belül olyan pusztításba kezdett, hogy csak pislogtam. Meggyőződésem, hogy attól hogy én nyugodtabb lettem otthon, ő is kiegyensúlyozottabb lett és jobban tudott enni.

Terminusra egy kisebb, de normál méretű újszülött méreteit hozta.


Ő 34 hétre született nagyjából azonos paraméterekkel mint a te babád. Toxémiás voltam ezért már hetek óta nem tudott hízni méhen belül. De mivel a szervi fejlődése fontosabb volt mint a súlya igy addig hagyták bent amíg csak lehetett, és a 34 héten jött el az a pillanat mikor azt mondták hogy itt a vége és be kell fejezni a terhességet. Mi megúsztunk minden bajt, csak híznia kellett. Most lett 2 éves a napokban, teljesen egészséges, 6 hónapos korára minden apróbb lemaradását behozta. Kitartás! Ők a legnagyobb hősök.

2020. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia, az én babám 34 hétre született de kis súllyal 1470 grammal (toxémia miatt) 3,5 hetet volt a koraszülött osztályon. Nekünk nehezen ment a cumisüvegből való evés de napról napra ügyesebb volt, próbáltam elkerülni hogy ne szondából etessék de mikor mar több ideig tartott az evés muszaj volt szondáztatni. Napi 40-50 grammokat hízott. Utolsó héten már meg győződésem volt hogy a szonda miatt nem tud olyan szépen enni biztos zavarja. Mikor kivették a szondát végre, másnap már haza is mehettünk.

Kitartást kívánok, szerintem a súlyát hamar behozza majd de mivel sokkal előbb született így muszáj tovább kitartani.

2020. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csajok a mai napra elérte a 1675 grammot❤️ itt a korán a szájából kivették a szondát és az orrába kapott egy másikat ezt egyébként nem értem hogy miért van! Ma cumisüveből etették de nagyon elfáradt a lelkem és pár milit tudott csak enni. Ti nektek egyébként volt tejcsitek? És ha nem akkor a tápszert hogy tűrte? Mert ugye itt anya tejet kap és ha hazemegyünk ez meg változik sajnos
2020. nov. 14. 21:14
 8/11 anonim ***** válasza:
5 vagyok, mikor a korára kerültünk még volt tejem de olyan megdöbbentő állapotok voltak ott (János kh) hogy egyetlen éjszaka alatt szinte teljesen el is apadt. Így másnap már pótolni kellett. 3 hónapos korára teljesen tápszeres lett. De az anyatejet sokkal inkább ette mint a tápszert. Abból mindig többet hagyott ha azt kapott.
2020. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Az én babám nagyon kevés anyatejet kapott szinte majdnem az elejétől kezdve tápszeres. Későn kezdett tejem lenni és hamar el is apadt. Szerintem ilyen kiskorba könnyebben elfogadják a tápszert is ne aggódj
2020. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hamarosan 18 éves leszek, teljesen egészségesen és senki nem gondolja rólam, hogy korábban láttam meg a napvilágot.

26.hétre születtem, 990 grammal és 32 cm-rel.

Édesanyámnak napról napra, hosszú heteken azt mondták, hogy úgy búcsúzzon el tőlem, hogy lehet, hogy utoljára lát.

Pontosan nem tudom, de én a 40. hét körül mehettem csak haza, tehát több mint 3 hónapot kórházban voltam még. Mintha a pocakban lettem volna és rendes időre születek.

Érdemben nem tudok hozzászólni a kérdésedhez, mert azt nem tudom, hogy mennyi volt a súlyom mikor elhagytam a kórházat, de gondoltam elmesélem az én történetemet.


Sok erőt és kitartást kívánok, neked és a csöppségnek egyaránt!

2020. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!