Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az első gyermekem méhnyakel...

Ha az első gyermekem méhnyakelégtelenség miatt koraszülött lett, van reális esélye annak, hogy a másodikat legalább 35-37 hétig hordjam?

Figyelt kérdés
Orvossal már beszéltem erről, ezért most saját vagy közeli tapasztalatokat várok, kinek (nem) sikerült, meddig tudta hordani a többedik terhességet, volt-e probléma ott is, kellett-e valami plusz (kórház, fekvés, műtét stb.)
2016. okt. 16. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem sok esély van rá, mert ez a konkret szervi ok fennmaradt elsö szülés után, azaz kisért tovább.
2016. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy pesszárium amit ilyenkor adni szoktak, de volt egy ismerősöm akinek összevarrták a méhszáját. Sajnos ez egy olyan probléma ami ha egyszer van, akkor van. Általában kötőszöveti gyengeség az ok, vagy szerzett sérülés (abortusz). Viszont van olyan is- és nekem is ez volt- amikor az alacsony progeszteron szint miatt alakul ki. Nekem erre palástfű teát javasoltak és bizony bevált. Persze mellette szextilalom és fekvés, fekvés!
2016. okt. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerősöm is hasonló helyzetben van, neki egy arabin pesszárium nevű eszközt helyezett fel a doktornője (SOTE II.-n van) a 18. héten. A méhszáj összevarrás állítólag elavult módszer, inkább irritálja a méhszájat, ezért ma már nemigen szokták alkalmazni.
2016. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!