Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tobbemberes baba mit jelent?

A tobbemberes baba mit jelent?

Figyelt kérdés
Sokat latom ezt a kifejezest egy bizonyos fb csoportban de nem szeretnek rakerdezni mert latom hogy fajo pont sokaknak. Lassan 3 honapos a babam, nappal nyugis nem sir, 20 percet elvan a pihenoszekben mig mosogatok fozok vagy pakolaszok a konyhaban, kb ennyi idot van el a jarokaban is utana hason haton 10-10 perc altalaban. Babakocsiban tudom vinni egy ido utan el is alszik. de du 5tol este 10ig nem mindig alszik de ha alszik is akkor is nyuglodes az egesz. Rangatja le magat a cicirol. Este 7kor furdetem utana cici picit bealszik aztan indul a buli. A ferjem szerencsere ott van velem atveszi o is neha. Nem sir v ordit csak elegedetlenkedik. Van hogy latjuk hogya hasa faj de nem egyertelmu minden esetben. 10 utan reggel 8ig 2x kel mindig. Arra kel hogy faj a hasa. Volt valakinek ilyen a babaja estenkent, valtozott kesobb? Tobb emberes lenne a babam? Koszi elore is.
2020. nov. 14. 11:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a 2. volt ilyen többemberes baba. 20 perceket néha nem sírt de amúgy éjjel-nappal, ha nem aludt, sírt, nyűgösködött. Amikor én kidőltem, megfogta az apja, amikor ő is kidőlt, akkor a nagyszülők, és aztán körbe-körbe, kb. háromnegyed éven át! Már megnőtt, nagycsoportos óvodás, de még midig nem alussza át az éjszakát és nagyon érzékeny. A fáradtság kikészített mindenkit, ezért olyan fájó pont ez. És főleg az, amiokr hónapok óta tartó nemalvás után megkérdőjelezed a saját alkalmasságod is a témában.
2020. nov. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Próbálj meg egy kezdetleges napirendet, esti rutinnal.


Az esti rutin, fürdetés, etetés, altatás. Mindezt halvány fényeknél, halk zajokkal.


Nem feltétlen értem 5 és 10 között miért kellene szundizni, ha 4-5 között alszik akkor 6-kor elkezdve az esti rutint 7-kor letudod tenni.

2020. nov. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem aki 20 perceket elnézelődik társaság nélkül az nem több emberes.

TE baba az aki letehetetlen és mindenhez igényli a társaságot. Sokat sírnak, sokszor ingerkeresők de ezeket az ingereket sosem egyedül akarják átélni.

2020. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

A te babád nem több emberes. Az én fiam soha nem volt el még egyedül 20 percet, pedig már 2 éves. Kisbabaként éjjel nappal sírt, csak testkontak alatt volt nyugodt. Mikor kicsit nagyobb lett, akkor is ott kellett ülnöm mellette a földön, mert a maximum idő amit nélkülem elvolt az 2 perc volt. Épp a napokban néztem vissza néhány régi videót róla és egyik sem hosszabb egy percnél és mindig azzal zárul, hogy sírni kezd, mert észrevette hogy nem vagyok elég közel. Nem nyűgös volt, nem nyöszörgött hanem rögtön a magas C-n kezdte.


Mint említettem már 2 éves, de semmit nem javult, minden játékban aktívan részt kell vennem és csak akkor tűri hogy mást csinálok ha segíthet. Viszont ez valahol már könnyebbség mivel 2 évesen már sok mindenbe bevonható. Elég sok kreativitást igényel egy ilyen gyerek a szülőktől, hogy a háztartás is haladni tudjon vagy legalábbis ne omoljon össze teljesen.

Most is nehéz vele de örülök hogy már nem baba mert azt én sokkal nehezebben éltem meg, azt a rengeteg sírást amit ő produkált. Imádom őt, de épp azért mert olyan természet amilyen kitárt hogy második gyereket vállaljunk. Mert képtelen vagyok újra végig csinálni.

2020. nov. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a kicsi volt többemberes. Egész nap hasonló volt, mint nálatok az este. Magyarul egy pakolászás és mosogatás is nehéz ügy. Persze aludni aludt de amint letettem a kiságyba felébredt. Ez úgy 4 hónapos koráig. Cserébe mondjuk este jól aludt, csak enni kelt fel.



Az első gyerek meg hasonló mint nálatok. Késő délután-estefele volt nagyon sírós.


Hidd el, hatalmas a különbség a 2 helyzet között. Mert mondjuk a fiam (első gyerek kisfiú, második lány) se volt el magában 20 percet viszont aludt, tudtam mellette a házimunkával is haladni, nem éreztem több emberes babának.

2020. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

Akik állítják, hogy több emberes babájuk van, mit csinálnának ha apuka pl képzés miatt nem lenne otthon napokat, vagy heteket és nincs nagyszülő stb?


Mi ez a hülyeség, de komolyan?


Ha ennyire nem autonóm a gyereketek, valamit nagyon elrontotok! Nem kis babákra gondolok természetesen.


Nagyon nem vagytok életrevalóak, kreatívak, önállóak.

2020. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk hasonló volt a helyzet mint a 4-es válaszolónál.

Kicsiként nagyon igényelte a közelséget. Takarítani, vagy bármit csinálni nem igazán lehetett mellette. Magamra nem tudtam kötni,mert nem szerette. Anyósom mellettünk, anyuék az utcában laktak, hát nagy segítség volt mindkettő. Üvöltött a babakocsiban, az autóban. Ő sosem nézelődött el magában, mindig ott kellett lennem mellette. Főzni sem tudtam, így rendeltem.

Pedig vettem neki játszószőnyeget, pihenőszéket, de nem igazán hozta lázba egyik sem.

Már másfél éves, a helyzet azért jobb. Már tudok vele sétálni, meg azért elnézelődik, de a mai napig sokat nyűgösködik, nyöszörög.

2020. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


6os nem kivancsi a bezzeganyakra itt, el lehet huzni.


2es: ugy nez ki nalunk a napirend (ami nincs igazan szoptatott iszsz baba) hogy 2 korul alszik egy hosszabbat ez vagy 4ig tart vagy 5ig nagyon ritkan 6ig. Minden este szuletesetol kezdve furdetes pontban 7kor tortenik, utana a felhomalyos szobaban, parasito aroma diffuzort kapcsolok levendula illoolajjal, csendben torolkozes, cicire rakas es be is alszik rajta kb felorara (A tv megy nagyon halkan de nem latja a fenyt se es a kepernyot se mert a parna fele nez fekve szoptatom) 29-30 perc utan atrakom a kisagyaba es valamiert este felkel de nappal siman atteheto. Ugye fel is ebred igy kimegyek vele ilyenkor kiulok a ferjemhez aki utanunk furdik beszelgetunk az olemben nezelodik, kiviszem a konyhaba beul a pihenobe jatszik a logos figurakkal en addig elmosogatom a napi maradekot letorlom a pultot stb. Ha latom h meg birja atrakom a jarokaba hasra stb addig netezek kicsit. Szoval probalom lefarasztani hogy megint elalmosodjon. Latom h asitozik akkor vissza, de ilyenkor mar nyugosebb mert gondolom faradt. Na meg szerinten ilyenkor a tejem is kevesebb mert lerantja magat egy nyoszorog meg csapkodja a cicim. Sok helyen olvasom hogy 8kor leteszik a babat el se tudom kepzelni hogy hogyan. Miota megszuletett azota 10kor alszik el de eskuszom percre pontosan. 1-2 honap mulva koltozunk ahol sajat szobaja lesz, most velunk van 1 szobaban az agya szerintem ez is baj lehet. Bar gondolom az idegen haz ismeretlen lesz neki elsore szoval ott is 1 szobaban kezd velunk. Van otleted/otletetek mit rontok el? Persze ilyenkor mar marha faradt vagyok es turelmetlenebb.


Akik azt irtak hogy le se lehet rakni a babat nagyon sajnalom, a kezdetektol ilyenek voltak vagy kesobb

valtoztak meg? Most ahogy irtatok errol jol raparaztam hogy nehogy hasonlova valjon a babam, el se tudom kepzelni hogy birjatok. Minden tiszteletem. Egyebkent a hordozast irigylem toletek, nalam nem szereti a babam pedig en imadnam hogy tudok vele ide-oda menni. Mar probaltam a rugalmas kendot de nem jo neki szerintem hogy le van szoritva tolja el magat :(

2020. nov. 14. 13:58
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

Pedig igaza van a hatosnak, és ezt most minden rossz szándék nélkül írom. Érdekes, anyáinktól-nagyanyáinktól nem hallunk ilyesmit, hogy nekik több emberes babájuk lett volna, pedig simán 3-4-5 gyereket is szültek régebben. Ez is ilyen mostanában kitalált és felkapott dolog. Ha anyuka nem tud valamit megoldani, akkor azt mondja, hogy óóó hát az ő babája több emberes, aztán csók, el van intézve a dolog.

Anyum szerint én pl. újszülött koromtól fél órákat aludtam nap közben két etetés közt, azon kívül üvöltöttem, mert brutál hasfájós voltam. Emellett sokáig éjszaka is kelni kellett hozzám 4-5-ször is. Nap közben meg ott volt neki rajtam kívül a két bátyám is. Érdekes módon mégse hívta össze a rokonságot, hogy segítsen mindenki, mert neki "több emberes" babája van. Megoldotta amíg haza nem ért apám, utána meg megoldották ketten. És még csak ki sem készült/készültek benne. Akkor elintézték annyival, hogy ilyen babát dobott a gép, ez van. Most meg a sírás-rívás megy az anyukáktól, még akkor is ha egyetlen gyerek, tisztelet a kivételnek...azért ebbe érdemes belegondolni kicsit...

2020. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
6-os: ha úgy érzed, az az egyetlen stresszlevezetési formád, hogy beleállsz másokba névtelenül a neten, akkor a saját életeden kellene elgondolkodnod, és nem kicsit.
2020. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!