Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-hónapos lesz a babám 19-én!...

3-hónapos lesz a babám 19-én! A Milupa Mil HA start használjuk! Most 133ml eszik, ha ki űrül a cumisüveg sír! Mit gondoltok adhatok most már neki 166ml? Mert azt a menyiséget kell adni a 3-hós babáknak!? Nem lesz baja a kicsinek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Én adnám neki a többet. Az enyém is ilyet evett. 3 hónaposan maximum 140 ml-t volt hajlandó megenni belőle. Én nagyon kevesellettem, mert a barátnőm kislánya már ekkor 180 ml-t simán elfogadott.

Az enyémnek nem volt nagy súlya, 3 hónaposan volt 4900 g. (3000 g-mal született, 2890g-ra esett vissza a súlya sárgaság miatt)

2010. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden baba más ő ennyit igényel nyugodtan adj neki akkor annyit ő ugy tudja mennyit akar enni.Nem árthatsz neki.
2010. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én babám tegnap volt 3 hónapos, ugyanebből a tápszerből én már kb 2 hete a 150 ml vízzel csinálom (kb 167-re írja a dobozon). Néha megeszi, néha csak 130-140-et. Ma délben pl ennyi után még sírt, csináltam 30 ml-1 kanál, azt is megette, most már cuppog újra. Nálunk elég változó, néha 130-140 néha meg 160-at is megeszi. Inni nem igazán iszik mellé napközben és van hogy 4-5 óránként eszik, de van, hogy 3.

Babafüggő, de ha sír, szerintem emeld az adagot.

Én olyat is csináltam, hogy egyik üvegbe 120 ml-eset kevertem össze, a másikba egy 30 ml-1 kanál, és annak a felét beleöntöttem a 120-asba, így számításaim szerint kb 150-et evett, és napokig így csináltam. A másik felé pedig kövi evésig hütőbe tettem.

Állítólag a baba súlya osztva 6-al, az meg osztva a baba evési számával, ez nálunk 200-ra jönne ki, ettől függetlenül inkább 150-160 az átlag.

Szerintem nézd a baba igényét, ne sírjon, egyen nyugodtan. Ha sokat eszik, szerintem max legközelebb kevesebbet fog, vagy tovább bírja.

2010. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Adhatod neki nyugodtan a többet!

Ami a dobozokon van írva az csak iránymutatás.Az én kisfiam 3 hónaposan 190-230ml-t evett, 5hónapos korától pedig csak 150-t van hogy annyit sem:).

2010. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Adj neki nyugodtan többet! Ha már nem fogja esetleg kérni úgysem eszi meg mind.
2010. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csajok,nagyon szépen köszi nektek!!Most már akkor nyugodtan fogok neki többet adni holnaptól!!
2010. aug. 10. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia


Mindkét fiam Milupán nőtt fel. sosem azt ette, ami a dobozon volt, hanem amit a doki kiszámolt neki a súlya alapján! Esetleg próbáld meg úgy etetni!

Nálunk sosem volt sírás ha kiürült az üveg, és el sem híztak a fiúk!

2010. aug. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!