Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden este sír a 2 hónapos...

Minden este sír a 2 hónapos babám! Mit tegyek még?

Figyelt kérdés
Menetrendszerűn este kb. 10-11-ig, változó, hogy hány óráról. Ma pl. délután 5-től mar nem aludt. Fürdés (7 óra) utan cici, azóta ordít. A hasa fáj! De eddig? Úgy ordít mint akit ölnek. Nagyon sajnálom. Infacolt, biogait kap, minden mást is próbáltam.
2020. nov. 14. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nàlunk is ugyan ez volt amikor ennyi idôs volt. Annyira sîrt, hogy levegőt nem vett szinte lila volt a kis feje, szerintem vagy kétszer is kihívtam a gyerekorvost ahogy emlékszem. Tornáztasd kicsit, ha nem tud pikizni kakilni az is gond lehet mi ilyenkor szélcsövet használtunk, attól jobb lett. De a kólika ilyen sajnos, nem mindig fáj mellé a baba hasa. Nálunk 3-4 hónaposan mult el.
2020. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért ordít, mert egy 2 hónapos baba. Fejletlen idegrendszerrel, esetleg még nem tökéletes emésztéssel, nagyon korlátozott mozgásképességgel, tökéletlen látással.

Egyáltalán nem biztos, hogy a hasa fáj. Simán lehet, hogy csak fáradt. Attól nagyon be tudják hergelni magukat ezek a kis pöttömmanók. Te persze megpróbálsz mindent, a baba meg egyre jobban üvölt, és így megy az ördögi kör a kimerülésig. Túl sok mindent nem tudsz csinálni, ki kell várni, amíg megnő. Azzal lehet még próbálkozni, ha a fáradtság első jelére leteszed aludni.

2020. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha 5-től nem aludt... Arra már a 9 hónaposom is kiborul. Én inkább leteszem 19-20 között aludni és akkor felkel még és csak 22-23-kor kezdi a nagy alvást. Esetleg próbáld meg te is letenni valamikor még kora este. Ha latod melyik pont az, ahol bealszik, lehet tudod kicsit a napirendet igazítani nap közben hozza. Ennyi idősen 2 nagyon-nagyon max 3 órát bírnak. Szerintem atom fáradt már.

Nővérem kislánya picinek éjfélkor kezdte a nagy alvást. Kb 3 hónapos korára tudtak előre hozni. Ő is aludt még kora este egyet. Persze nyilván az ember elképzeli, hogy korán leteszi de jó lesz megvacsizni nyugiban. De hát nem így megy ez mindig. 🙂

2020. nov. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen furdes kaja utan alvas következik, de vagy nem alszik el vagy mar ordit mert fáj a hasa...
2020. nov. 15. 05:54
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Kapcsold be mellette a hajszárítót, és néha irányítsd a hasára! Nálunk csak ez segített!

Ruha legyen rajta, és nézegesd a pocakját, nehogy túlmelegedjen.

2020. nov. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Meggymag párnával szoktam próbálkozni, de nem nagyon segít!

Borzasztóak az estéink! Annyira sajnálom. Es igen, mikor már nem a hasa fáj, a kimerüles miatt ordít.

2020. nov. 15. 08:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz különböző fehér zajokkal. Nem csak a hajszárítóval. Porszívó, egyebek, de telefonra is letölthető állítólag.


Mi csak a hajszárítót használtuk. Mellette tornáztattuk, apa a karjára vette hason, Espumisant kapott.

De így is sokáig volt hasfájós.

2020. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szia. Este kap vigantolt? Lehet butaság, de én azt vettem észre, hogy fürdés utáni etetéskor amikor megkapja a cseppet nagyon nagyon fáj a hasa. Amikor délelőtt kapja akkor is fáj, de könnyebb elterelni a figyelmét, nem kell "kötelezően" aludni neki hintáztatom, énekelgetek, játékokkal próbálkozok stb. Lehet nincs összefüggés, de nekünk talán bevált. 3 hónapos.
2020. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Reggel kapja a D vitamint, mert már én is olvastam ezt, hogy attól is fájhat :(
2020. nov. 15. 17:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Nàlunk sem segìtett semmi a hasfàjòs időszakban, pedig mindent kipròbàltunk. Szörnyű időszak volt, 13 hetes koràig tartott. Utàna konkrètan egyik napròl a màsikra szűnt meg. Kitartàst, lesz könnyebb mèg.
2020. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!