Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tésztás bébiételek ugye...

A tésztás bébiételek ugye durumtésztából készülnek? Abban nincs tojás, gondolom ezért adható már 6 hónapos kortól? Házilag csinálnék ilyet a babámnak ugye lehet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

igen durumtésztát lehet kapnia adni is meg gyúrni is lehet mert lehet kapni durumlisztet és graham lisztet is


tojás nincs benne te se tegyél bele.


Jó étvágyat!!!

2010. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Arra ne adj, hogy mi van a bébiételes üvegre írva! Mármint hogy melyik hány hónapos kortól adható. Azt figyeld, hogy a te babád mit eszik már.

De valóban, ELVILEG durumtésztának kellene benne lennie, de olvasd el mielőtt megveszed. A legjobb valóban, ha otthon csinálod, tudod, hogy miből áll.

2010. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Semmiképpen nem akarom megvenni,mert az otthon készített babakaját gondolom jónak.Csak néztem,hogy milyen fajták vannak,ötleteket akartam meríteni....

Köszi,hogy válaszoltatok...

2010. aug. 10. 17:23
 4/8 Gabi66 ***** válasza:
49%
Én végig olvastam több üveget, csak annyi van rajta h tészta. Így én mindenkit lebeszéltem erről. Tésztát egyébként is csak a fogak megjelenése után ha már tud rágni a baba érdemes adni. Addig főzelék.
2010. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én adok tésztát a babámnak, 10hónapos és 2 foga van, összeturmixolom neki, hogy ne leygen nagyon darabos és kész. Tegnap sajtos tejfölösen kapta. Semmi baja tőle, már kapott többször is.
2010. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En adok a babamnak baba tesztat, 6 honapos mult. A csomagolasra az van ra irva, hogy gluten es tojas mentes teszta. Megfozom es letrumixolom. Gondolom a durum teszta is ilyen.
2010. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat en nem tudom, de a kisfiam egy almaszosz bebietel utan mutatott allergias reakciokat... mint kiderült volt benne tej :S de miert? egy almaszoszban??? En azota egyet sem veszek meg.

Ötletmeritesnek valoban kitünö, es a tojasmentes teszta pedig jo ötlet, de en a helyedben azt is inkabb otthon csinalnam sajat magam, hiszen nem kell meg neki kiloszamra tesztat gyurni.

2010. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyik anyukának írnám, hogy a durumtészta nem gluténmentes!!!

Amelyik bébiételre az van írva, hogy durum tészta őrlemény, az abból is készült (Müllerben lehet kapni pl. német Hipp üveges és poharas kajákat is, és arra az van írva).

Házilag is készíthetsz ilyesmit durum penne tésztából. Egy ötlet: cukkinit és répát megpárolsz, rá csipet só, kevés petrezselyem/bazsalikom, pici paradicsomlé v. aranyfácán konzerves paradicsompüré, összerottyantod, és kifőzött durum penne tésztával turmixolod (ha bevezettétek a husit is, csirkemellet is adhatsz hozzá). Kisfiam nagyon szereti, szoktam is neki ilyet csinálni, pedig már 10 hónapos múlt, de ez az egyik kedvence.

2010. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!