Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Burgonyát, répát mikor kezdtet...

Burgonyát, répát mikor kezdtetek el adni babátoknak, és kevertétek a tápszerrel vagy hogyan adtátok? 4 hósan milyen volt a napi menüje babátoknak?

Figyelt kérdés
A bébiételek nagyon drágák azért kérdezem.Köszi a segitséget első babám, és tanácstalan vagyok.
2010. aug. 10. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
4 hónaposan babám napi menüje: 6x anyatej
2010. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Előszőr pici almalé aztán alma és mikor már ezek mentek akkor jött a banán és az egyéb gyümölcsök amit 4 hósan lehet enni. Nekem a gyerekorvosom nagyon segítőkész volt. Mondjuk mivel téli baba ezért üveges gyümölcsöket kapott de imádta őket. Aztán mikor már mentek a gyümölcsök akkor jött a répa és a krupli mindig evés előtt egy-két kanálal kostolonak. A gyümölcs is így volt. Aztán szépen lassan a tízórai már csak gyümölcs lett meg a uzsonna is. Az ebéd meg a vacsi pedig főzelék vagy tejpép. Ha van még kérdésed írj emailt.

Üdv. 7 hós baba anyukája.

2010. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tápszeres a babád,elkezdheted neki lassanként a hozzátáplálást.Próbálkozhatsz már burgonyával,megfőződ,összepépesited egy kis tápszert keversz hozzá és megkóstóltatod a babóddal.Pár kanállal először,a déli étkezés előtt ajánlott kóstóltatni,majd rá a tápszer.Aztán ha elfogadja,ugyanigy répát is adhatsz neki,de fő a fokozatosság,egyszerre csak 1 izt ismertess vele.Ha nem jön be egyik sem,akkor reszelt almával lehet próbálkozni.

Az én gyermekeim is tápszeresek voltak és én is 4 hós koruk körül kezdtem a hozzátápit,mindkettőnél almával,mert a krumpli nem jött be nekik,meg a répa sem. :)Akkoriban,mikor kezdtük,a napi menü: reggeli tápszerből,délben kóstóltatás után szintén tápszer,du. uzsira tápszer és vacsira is tápszerből állt.Előszőr a déli étkezést váltottam ki pürére,szép fokozatosan,kb. 1 hónap elteltével tehát 5 hós korban.Aztán továbbiakban az uzsonnát váltottam ki és igy is maradt 2-3 tápos étkezés.


Ha már szépen elfogadja az izeket a babád,keverheted is a krumplit a sárgarépával,almával.

2010. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22.05-ös vagyok,az uzsonnát,majd tizórait váltottuk ki pürére-igy akartam irni.
2010. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget
2010. aug. 10. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!