Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ismertek ilyen szülőket,mel...

Ha ismertek ilyen szülőket,melyik a boldogabb?

Figyelt kérdés
Anyám 20 évesen szült engem,és korosztályából többen is,gyerekként én is korán akartam,ehhez képest 40 leszek,mire születik a harmadik.mikor anyám 40 lett én már felnőttem,20 lettem, válása is volt,magányos lett,depis, munka mellett nem voltak tervei.én meg most babázok. Dédimamák is vannak a családban mindig panaszkodnak hogy egyedül vannak,mert mi se meg többi unoka se tud sűrűn jönni,messze van,de senkihez nem akarnak költözni,a házukat szeretik. Mamám is ilyen volt.én is ilyen magányos öreg leszek? Ha ismertek olyat aki korán szült és már felnőttek a gyerekei,mivel foglalja le magát?Igyekszem nem függni majd a gyerekektől,és voltam magányos eleget,de nekem már az is rossz ha barátnőm vagy sógornőm gyerekeit ritkán láthatom,mert meg kell beszélni melyik hétvégén érnek rá stb.és az unokákkal is így lenne.ma már nem lehet a nagyinak mindig rárontani a gyerekeire,szinte időpont kell. De a gyerekeim mindig velem vannak. Akkor is ha stresszesebb,dolgozom stb. Talán meg se érem az unokáim,de ha ugyse láthatom bármikor akkor ugyis csak fájna. Hogy látjátok? Ismerősötöknél ki a boldogabb? Ha felnőttek a gyerekek,milyenek a hétköznapok,hányszor látja az unokáit?
2020. nov. 23. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukám 23 évesen szült engem, tehát amikor én elköltöztem 22 évesen, ráadásul a 20 éves hugommal együtt, akkor ő még csak 45 volt, elég fiatal. Ő egyáltalán nem bánta, azóta is folyamatosan mennek mindenhová apukámmal, túráznak, kirándulnak, bicikliznek. Már 54 éves, tehát azért nem pörögnek úgy, de ők például egyáltalán nem bánták, hogy elmegyünk, van más hobbijuk is. Persze szívesen látogatnak minket, és unokákat is nagyon várják, de nem hiszem, hogy depressziósak lennének, mert nincs mit csinálniuk.


Valószínűleg ez személyiség függő, én is teljesen jól elvagyok egyedül. Szívesen vagyok számomra kedves emberek társaságában, de ha el kell lennem egyedül, akkor nem okoz gondot. Akár hosszú távon se.

2020. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Saját vagy ismerőseitek története is érdekel :)
2020. nov. 23. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én anyukám viszonylag későn szült minket, akkori viszonylatban pláne. Mindig hív, érdeklődik, kivel mi van (több unokája, barátai is vannak, szomszédokhoz is átjárt segíteni, pedig nem az a bulizós fajta, jól elvan egyedül egy könyvvel is, ha hagyják :)), így nekem is eszembe jut hívni, érdeklődni. Bármikor ugraszthattuk is (most ugye vírus), vitte a gyerekeket amikor túlóráztunk különórákra, szünetekben sokszor elkérték őket, mert kitaláltak valami programot és lehet-e... Anyósomék ezzel szemben hiába fiatalabbak 5-10 évvel, nem érnek rá, mert minden bajuk van (annyi van a szüleimnek is, csak ők hajlamosak nem mondani) és évente kétszer jelentkeznek, mert nem akarnak zavarni (hát már én se őket).
2020. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyukám engem 22 évesen szült, 4 kisebb tesóm van, a legkisebb 14 évvel fiatalabb nálam. Most anyukám 52 éves, hárman elköltöztünk, ketten otthon vannak. Nekem van férjem és 3 gyerekem, a tesóimnak még nincs családjuk. Mivel fiatal, dolgozik, így kevesebb ideje van unokázni, de heti 1 fix találkozás mindig van. Nem látom magányosnak, elvan, pörög, teszi a dolgát. 😊
2020. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!