Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni ezekről a kislányomat?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom és az utóbbi 2 hétben elkezdett furcsán viselkedni. Altatásnál mindig kifeszíti magát tiltakozóan sír. Etetésnél mivel már kanállal etetem gyorsan mohón akar enni és van amikor kifeszíti magát sír. Hiába adok neki vizet, büfiztetem közben utána is sír amint újra etetni akarom. Eleinte a hordozóban etettem de egy idő után mindig félrenyelt nem volt el benne. Most már ölbe etetem de az etetôszékhez is kezdjük hozzászoktatni.Este a fürdetés is kezd megváltozni nála. Sír, feszíti magát ha öltöztetjük, vetkőztetjük és az orrszívást se szereti. A másik még hogy kaparászik, karmolászik állandóan és a körmei kezdenek betörni hiába vágjuk. Régebben mindent nagyon szépen tűrt és hagyott. Más anyukának is ilyen a babája? Ti hogyan szoktattátok le ezekről? Anyósom szerint azért változott meg mert keveset beszélek hozzá és nem reagálok a hisztikre. De én eddig is zárkózott voltam amit terhesség alatt is tudtam előbb utóbb baj lesz. Halkan beszélek hozzá és nem tudok rászólni fegyelmezni. Az a baj ilyen a személyiségem és nem tudok ezen már nagyon változtatni. Rengetegszer érzem azt hogy ez az anyaság nem nekem való de visszacsinálni nyilván nem lehet.
2020. nov. 25. 22:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Egyvalamin megakadt a szemem:az etetőszéken.


5 hónapos! Már ül? Stabilan, egyedül? Ugye, nem ülteted??


Amúgy meg a tápszert vagy tejet cumisüvegből add neki, ne kanállal.

2020. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Raszolni, fegyelmezni egy 5 hónapost? Hiszti?


Tévutakon jársz.


Menj el pszichológushoz és olvass sokat a babákról..

2020. nov. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Kezd akarata lenni. Ez ilyen. Sőt, ez még csak az eleje. Egyébként ebben a korban még fegyelmezni nem tudod, max megfélemlíteni. Jobb módszer ha elismered az érzéseit (tudom, hogy csalódott/mérges/szomorú/frusztrált vagy, mert.... De fel kell öltöznünk, szeretném ha segítenél annyival hogy nyugodtan vagy - ettől persze most még semmi nem fog változni. De később beérik.

Ezen kívül a figyelemelterelés. Én mondókázok öltöztetés közben vagy a kezébe adok valamit stb, még van néhány dolog amit be lehet vetni.

2020. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet, hogy éhes, azért sír? Kanállal lassan lehet etetni. És etetés után még éhes marad. Amúgy szerintem is inkább cumisüvegből etesd, a tápszer kifolyik a kanálból, egyáltalán hogy tudod etetni?

Az öltözködés, orrszivas ilyen, egyik gyerek sem szereti. Majd megszokja, csak légy türelmes vele.

A körmök is ilyenek, rólam 5-8 hónapos korában folyton lekarmolta a bőrt. Még általában mindent karmolt, rettentő feketék voltak a körmei. Aztán fokozatosan abbahagyta, ahogy fejlődik.

Szerintem attól nem lesz ilyen, hogy te zárkózott vagy. Az pláne nem baj, hogy nem szólsz rá hangosan vagy nem "fegyelmezed". Egy 5 hónapos babát nem is kell. A babád ismer téged, te vagy az anyja, így szeret téged, ahogy vagy. Csak te is szeresd, szeretgesd, és nem lesz baj.

2020. nov. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerencsétlen gyerek, éhes. Komolyan kanállal adod neki a tápszert? Azért feszíti ki magát, mert nem így akar enni, ráadásul folyton éhes marad, érthető, hogy, dühösen viselkedik. Egy ekkora babának még nem is kell pürét kapnia, vagy ha esetleg kap, akkor napi egyszer, délben.
2020. nov. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Cumisüvegből adom neki a tápszert de csak reggel este kap. Tízóraira gyümölcs, ebédre főzelék, uzsonnára tejpép.
2020. nov. 26. 07:48
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
5 hónaposan kétszer kap tápszert? Te normális vagy??
2020. nov. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi idősen az elsődleges táplálékuk az anyatej/tápszer.


Szegény gyerek éhes azért van ennyi nyűgje!

Etetőszék, szigor, hiszti?? Te melyik bolygón élsz? 5 hónapos, könyörgöm! Soha egyetlen betűt sem olvastál el a babákról?

2020. nov. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Ugye szoptatod is? Ha csak tápszert és bébiételt kap, szerintem kevés, amit leírtál. Napközben is szüksége van tápszerre, plusz vizet is kell adni neki az étel mellé/után.
2020. nov. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%
Biztos drága a tápszer..
2020. nov. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!