Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni ezekről a kislányomat?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom és az utóbbi 2 hétben elkezdett furcsán viselkedni. Altatásnál mindig kifeszíti magát tiltakozóan sír. Etetésnél mivel már kanállal etetem gyorsan mohón akar enni és van amikor kifeszíti magát sír. Hiába adok neki vizet, büfiztetem közben utána is sír amint újra etetni akarom. Eleinte a hordozóban etettem de egy idő után mindig félrenyelt nem volt el benne. Most már ölbe etetem de az etetôszékhez is kezdjük hozzászoktatni.Este a fürdetés is kezd megváltozni nála. Sír, feszíti magát ha öltöztetjük, vetkőztetjük és az orrszívást se szereti. A másik még hogy kaparászik, karmolászik állandóan és a körmei kezdenek betörni hiába vágjuk. Régebben mindent nagyon szépen tűrt és hagyott. Más anyukának is ilyen a babája? Ti hogyan szoktattátok le ezekről? Anyósom szerint azért változott meg mert keveset beszélek hozzá és nem reagálok a hisztikre. De én eddig is zárkózott voltam amit terhesség alatt is tudtam előbb utóbb baj lesz. Halkan beszélek hozzá és nem tudok rászólni fegyelmezni. Az a baj ilyen a személyiségem és nem tudok ezen már nagyon változtatni. Rengetegszer érzem azt hogy ez az anyaság nem nekem való de visszacsinálni nyilván nem lehet.
2020. nov. 25. 22:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

A tászert amúgy nem kanalazni szokták?


Amúgy a macskák is gyakrabban kapnak enni, mint a te gyereked....

Ráadásul 5 hónaposan még elég korai, hogy hozzátáplálád.

2020. nov. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

3 óránként kellene neki tápszert adni! A pép után is kapjon tápszert! Neki ez a fő tápláléka, már ha nem szoptatod, mert akkor nem kell tápszer.

Egyáltalán nem vicces, amit csinálsz, komolyan veszélyezteted a babát. Ezért el is vehetik tőled.

2020. nov. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Öt hónaposan 1 azaz egy darab kisétkezést (tízórai, vagy uzsi) kiválthatsz, vagy felezhetsz (fél adag tápi, fél adag gyümi)

Éhes, az a baja.

Plusz ne ültesd, amíg magától nem ül fel!

Unokatesómat folyton ültették, hat évesen műteni kellett a gerincét!

2020. nov. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%
A védőnő mit mond?
2020. nov. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

A kanállal nincs baj sztem, de 5 hónaposan az összes napközbeni étkezés ki van váltva? Korainak tűnik. Mikor kezdted a hozzátáplálást? Védőnő/gyerekorvos követte a folyamatot, segített benne?

És ahogy előttem is írták, öt hónaposan az etetőszék rettentő káros, ha magától még nem tud ülni (kemény felületen támasztás és segítség nélkül ül, ez jelenti azt, hogy tud ülni, nem az, hogy a kanapén párnákkal megtámasztva épphogy nem billen el oldalra).

2020. nov. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%
Az én babám 7 hónapos és még egy étkezés sincs kiváltva.Nem eszik még mennyiséget csak kóstolgat. Tízóraira kap gyümölcsöt majd utána tápszert. Délután tejpépet kap és utána tápszert. Te hova sietsz? Van dönthető etetőszék is, remélem azt használod és nem ülteted.A karmolásról: nekem is karmol, már lassan nincs bőr az arcomon :D Mindig mondom neki, hogy simi - simi, egyszer csak megtanulja. Kiskorában az orrszívás is flottul ment, most már úgy kell lefogni, ez ilyen.
2020. nov. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szegénynek a gyomrát nagyon megterheli ez a sok püré, pép. Nem hiába mondják, hogy 6 hónapos korig csak szoptatás, tápszerezés. Amit nem kell betartani, el lehet kezdeni hamarabb a hozzátáplálást, de ha ebből indulsz ki, logikus, hogy csak kóstoltatni kell vele, és eleinte napi 1 kisétkezésnél. Nagyon keveset eszik, nem csodálom ha nyűgös. Bár ebben a korban már a fogzástól is lehet, ilyenkor lassan kibújik az első.

Egyébként hány kg? Hízik rendszeresen?

Éjszaka eszik?

2020. nov. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is éhes de mit vársz egy 5 hónapostól? ,,régebben" Hogy mi?

Kicsit elvagy tájolva.

2020. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Más gyereke, aki éppen nem éhezik, az nem pont ilyen. Amúgy biztos, hogy nem azért vannak ezek, mert "rászokott", hanem fejlődik a gyerek, új képességeket sajátít el és próbálgatja a képességeit, a határait, a saját akaratát. Ezekről nem leszoktatni kell, hanem menni az árral, nálunk is minden nap van valami újdonság, ami potenciálisan idegesítő, de elmúlik. 5 hónapos babáról beszélünk, mégis mire számítasz? Csoda, ha egy hétig ugyanazok a dolgok megmaradnak náluk még, iszonyatos sebességgel fejlődnek ilyenkor. Anyósodra meg ne hallgass, ilyen fiatalon még nem tud hisztizni.

Mondjuk az én lányom se szereti az orrszívást, de ezt ha belegondolunk, valószínűleg én se élvezném.

2020. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!