Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba nem szereti a...

6 hónapos baba nem szereti a kukucs játékot. Baj?

Figyelt kérdés

Néhány alkalommal pár hónapja nevetett rajta, azt is nagy nehezen. Mostanában viszont egyáltalán nem érdekli. Van hogy néha elmosolyodik de legtöbbször teljesen érdektelen. Egyébként rengeteget mosolyog. Két hete kúszik, egy hete magátol felül. Leginkább pakolni szeret, bármit.

Van aggódni valóm? Vagy még esetleg kicsi lenne a kukucs játékhoz?



2020. nov. 26. 21:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább más dolgok érdeklik. Hat hónaposan inkább a környezetét figyeli/alakítja, előbb azt szeretné tudni, hogy pontosan hova is pottyant. Ilyenkor, mert hat hónaposan már nem csak az éhség és alvás érdekli. Majd később foglalkozik a többi élőlénnyel is, mint mama, papa, kutya, macska, sáska, aloevera stb.


Nincs miért aggódnod. ;)



(Ha meg mégis, akkor a kedves válaszolók javítsanak ki)

2020. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs. Az en fiam egész addig nem szerette ezt, amíg nem tudta ő irányítani a játékot. Azaz hogy a saját fejere húzta a törölközőt és akkor vette le amikor ő akarta. Na azt élvezte már.
2020. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Szépen burkoltan kamu aggódó kérdésbe csomagoltad a dicsekvést? Mert ennek a kérdésnek nem sok értelme van. Én pl nem szeretek társasozni, más meg imád, baj van velem?

Hogy jön 8de hogy kúszik, meg felül?

2020. nov. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

A helyzet vagy a körülmények ismertetése miert dicsekves?


A dicsekves büszkének lenni valamire és ezt kozolni, azzal mi a baj egyébként?


Az én fiam 6 hónaposan állt fel kapaszkodással először, 11 honapos, segítség nélkül jár. Mindennel sorban haladt. Na ez dicsekves :D


Szereti és szerette ha igy szorakoztunk vele mai napig, ő is csinálja,de nem hiszem, hogy minden babát ugyaanaz kéne, hogy szorakoztassa. :)

2020. nov. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves kora körül kezdte igazán szeretni a kukucs játékot. Elôtte nem nagyon érdekelte.
2020. nov. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

#4


Nem 3-as vagyok ugyan, de én is burkolt dicsekvést vélek felfedezni.

Arra mért nem gondol, hogy minden baba más és másképp fejlődik???


Ja egyébként elhiszem hogy eltölt a büszkeség, hogy már feláll aztán nem kell sok és már jár is. Viszont egy babának az a legjobb ha minél tovább kúszik és mászik, hogy fejlessze az egyensúly érzékét. Már nem tudom melyik doki mondta, de olvastam. Ezért ilyenkor olyan hely a jó ahol nincs semmi amibe kapaszkodva felállhat.

2020. nov. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Minden anya aki a baba teljesítményével dicsekszik, jó ha tudja hogy rajta és a szűk családon kívül az ég világon senkit nem érdekel. Egyik baba ebben jobb a másik abban. Semmi érdem vagy dicsekvésre méltó nincs benne. X év múlva számítani fog bármit is, lesz nyoma valahol? Szerintem nem.
2020. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

#7


Az ilyenek nem tudnak mást csak a gyerekükkel felvágni. Később ők azok akik a szülőin a saját gyereküket ajnározzák, összevetik, hogy kinek a gyereke jobb tanuló, de amúgy az ő Balázskája már első osztály előtt tudott olvasni, stb stb...


A múltkor egyik anyuka Facebookon ajnározta a majd egyéves lányát, hogy hát a boltban mindenki mosolygott rá a babája meg visszamosolygott rájuk, olyan kis okos, ügyes. Jesszumpepi 🤦‍♀️

2020. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A mosoly ilyenkor még ösztönös, a gyerekkel meg semmi gond.
2020. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
6 ezt annyiszor hallottam már. Az en fiam párhuzamosan mászik és áll is meg lepeked, milyen kedve van. Ugyan hova vigyem, hogy ne tudjon felállni? A sivatagba? Egy házban vannak székek, asztalok de feláll a fal mellett is. A legtöbb ember házának alapterülete max 100-150 nm. Tele bútorokkal. Mondom az en fiam mászik, de mindig felcsesz mikor ezt látom leírva, hogy olyan helyre kell tenni... olyan hely nincs ahol nem tud felállni aki akar, olyan hely ahol “nincs semmi”.
2020. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!