Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír fürdés után ilyen...

Miért sír fürdés után ilyen keservesen?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kislányunk. 5 napja fürdés után nagyon keservesen sír, mintha éles fájdalma lenne, vagy nagyon félne, alig lehet megnyugtatni. Eddig vidáman zajlottak a fürdetések, a vizet szereti. Semmi nem változott.

Először azt hittem megnyomtam a BCG helyét öltözésnél, de nem.

Fázhat? Félhet? Fájhat valamije?

6 körül kel, fél 7 körül fürdés, szoptatás, tápszer pótlás, megy aludni estére.


2020. nov. 29. 00:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem fürdés közben kezdi a zokogást, hanem a kádból való kiemelés után.
2020. nov. 29. 00:29
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeretne még fürdeni. :)
2020. nov. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fázik.
2020. nov. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Sok mindentől lehet. Mivel még nagyon kicsi neki az anyaméh érzet a nyugtató. Az az a meleg vízben ücsörgés, nagyon hasonlít a magzatvízre.Ha ki veszed onnan az nem tetszhet neki.


Az is lehet, hogy fázik ahogy kiemeled.Főleg ha nincs legalább egy törölköző szárító ami melegen tartaná a fürdőt ameddig fürdik.

Most már igencsak mínusz fokok vannak odakint pillanatok alatt megfázik, ha a hideg vízből kiemeled mondjuk egy 20 fokba.

Ha már percek óta fázik lassan lilul vagy kékül a szája, keze,remeg az alsó ajka.

Ha melege van kipirosodik a pofija,a homloka a fülei, sokkal rózsaszínesebb a tenyere is.

Ha fürdőből kiviszed és ott hidegebb van az is lehet a baj,a vizes haj nekik sem jó (akkor se ha alig van haja) . Sapit kell adni rá pár percre, mert ha megfázik a feje mehettek kórházba.


Nincs kipöttyözve, vagy kidörzsölve valahol? Popsi (nem csak külső pirosodás van, nyisd szét picit a lábait), hónaljak, nemi szerv környéke?

Hintőporozod-e mielőtt felöltözteted? (kell! :x)

Hintőportól nem viszket-e, nincs-e allergiás tünet?

Popsi krém milyen ugyan az mint a nappal használt, nem lehet azzal sem baj?


Nincs sehol rajta bőrpír, nem irritálhatja a sampon vagy akár a víz? Viszketést, égést okoz az allergia.


Esetleg, ha már megszokott egy napi rutint és fürcsi után van az evés az jut eszébe, és azt követeli.:D

2020. nov. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3-as. Gondoltam én is rá, hogy nem-e seb van-e rajta valahol, és csípi a fürdető, de nincs. Nagyon szép a bőre, se pirosodás, se semmi. A popsiápolás is ugyanúgy zajlik.


Hány fokban érdemes fürdetni a babát? 23-24 fok van, amikor fürdik.

2020. nov. 29. 03:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Még fürödni szeretne. Én is amondó vagyok.
2020. nov. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez hónapig tartó jelenség volt. Teljesen mindegy, mennyit fürdött előtte, mennyire volt hideg/meleg a szobában, mennyire volt kimerült/kiphent. Semmi okot nem találtunk rá. Aztán egyszer csak elmúlt.
2020. nov. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, el is múlt nála ez a sírás. Odafigyelünk, hogy ne legyen éhes és ne fázzon.
2020. dec. 12. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!